Dobré ráno, dnes je pondělí 17.6.2024
svátek slaví Adolf,
zítra Milan
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...
facebooktwitteryoutubeinstagram

Vypadá to, že minimálně do podzimu se v prostějovském regionu budeme muset obejít bez soutěžních zápasů v oblíbené odnoži velkého fotbalu. První podstatnou a v tuto chvíli už jistou informací je, že Krumsínský Haná Cup 2020 coby největší turnaj v malé kopané na Prostějovsku letos neproběhne. V obvyklém termínu státních svátků zkraje července se měl uskutečnit 23. ročník tradiční akce, bohužel však nebude.

„Hlavním důvodem není strach z nákazy koronavirem, ale spíš možné problémy a komplikace v souvislosti s hygienickými opatřeními. Kdo ví, jak v létě všechno bude,“ odtušil hlavní organizátor Krumsínského Haná Cupu Martin Ošťádal s tím, že Večerníku brzy poskytne obsáhlejší oficiální vyjádření.
Nijak slibně to momentálně nevypadá ani s odehráním jarní části okresních lig v malé kopané 2019/20 ČUS Prostějovska. Odvetná fáze obou soutěží měla původně odstartovat začátkem dubna, leč epidemie koronaviru vše odložila. Postupem času vznikl při uvolňovaných opatřeních náhradní plán, že by jarní část mohla být dokončena během čtyř červnových víkendů. Nyní to ovšem pro změnu vypadá spíš na předčasné ukončení celé sezóny. „Domluvili jsme se s místopředsedou Bobem Krátkým, že ještě počkáme do závěru května na další vývoj situace, mimo jiné i v nákazou postižené Otinovsi. Poté v rámci výkonného výboru definitivně rozhodneme,“ sdělil šéf malé kopané ČUS PV Pavel Kočíb.
Co se týče dalších letních turnajů, které se v regionu každoročně konají (například Metle Cup v Otaslavicích, Mexico Cup ve Víceměřicích, COPA Vrbátky a mnohé jiné), zdá se jejich letošní osud rovněž zpečetěn. Nikomu z organizátorů se do pořádání za současných nejistých podmínek logicky nechce, účastníci i fandové si tak pravděpodobně budou muset počkat až na příští rok. A pokud se přece jen někde odhodlají své klání uskutečnit, ve Večerníku se to včas dozvíte. 

  • Makový pohřební služba
  • 1

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Anketa - hlavní

Co vás v poslední době nejvíce potěšilo?

2017 vitejte na svete banner

Speciály Večerníku

2019 tv pohoda banner

 

Barometr

Vánoční strom bude.

Tohle nám nemůže vzít ani ten lotr koronavirus! Prostějovští radní oznámili, že konání vánočního jarmarku na náměstí T. G. Masaryka je sice v ohrožení, ale o tradiční a neodmyslitelnou součást rynku nepřijdeme. Vánoční strom je už vybrán a letos ho městu darovala rodina z Lipové.

 

Další chyba na Vápenici.
Špatně vypočítané kilometry na směrovníku u Národního domu nejsou jedinou „mýlkou“ na Vápenici v Prostějově. Jak Večerník upozornili čtenáři, při odbočení vlevo do centra v Prostějově je nakřivo namalován odbočující pruh. Podle zlých jazyků museli být lajnovači pod parou...

Nezapomněli na lidi.

Osobnost týdne

Ladislav ADAMÍK

Úctyhodného věku šestadevadesáti let se před týdnem dožil bývalý kvalitní prostějovský atlet. Osobní výročí blížící se magické stovce oslavil v pondělí 19. října.

11 stasova

THUAN DINH DUC

 

Číslo týdne

1 983

Podle posledního sčítání žije v Prostějově 1 983 cizinců. Nejvíce zde pobývá Slováků a Ukrajinců, silné zázemí zde mají Vietnamci.

33

Výrok týdne

„ZATÍM PO NICH NENÍ POJMENOVÁNO VŮBEC NIC!“

Lidé budou vybírat nový název parku v Okružní ulici podle jmen slavných rodáků. A jak zmínil primátor Jura, zatím po nich není pojmenováno vůbec nic...