Dobré ráno, dnes je pondělí 17.6.2024
svátek slaví Adolf,
zítra Milan
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...
facebooktwitteryoutubeinstagram

Jak už Večerník informoval, jarní fáze okresních soutěží v malé kopané ČUS Prostějovska 2019/2020 byla kvůli epidemii koronaviru odložena na neurčito. Nyní už však existuje předběžný plán, jak by se aktuální sezóna dala reálně dokončit.

Původně mělo jaro v menší odnoži velkého fotbalu odstartovat na území našeho regionu 11. dubna. Dodržení termínového rozpisu ale logicky znemožnila nákaza COVID-19 a s ní související vládní restrikce. Leč momentálně se omezení postupně rozvolňují, tím pádem se i otevřela šance obě ligy mužů dohrát. „Vznikl nápad, že bychom jarní část čítající čtyři turnajová kola v první i druhé lize odehráli během čtyř červnových víkendů poté, co dojde k plánovanému většímu uvolnění všech nařízení vlády ČR. Včetně možnosti shromažďování aspoň padesáti osob na jednom místě, do čehož bychom byli schopni se vejít,“ řekl Večerníku předseda MK při ČUS PV Pavel Kočíb.
„Prvoligisté by hráli ve zmíněném červnu sobota, neděle, sobota, neděle a druholigisté naopak, tedy neděle, sobota, neděle, sobota. Ze šestnácti účastníků našich soutěží se však k tomuto návrhu vyjádřily zatím jen čtyři kluby, ostatní ještě ne. Potřebujeme stanovisko všech a teprve pak můžeme rozhodnout, jestli zkusíme letošní sezónu takovým způsobem dokončit. Nebo zůstane tento ročník nedohraný,“ upřesnil Kočíb. (son)

  • Makový pohřební služba
  • 1

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Anketa - hlavní

Co vás v poslední době nejvíce potěšilo?

2017 vitejte na svete banner

Speciály Večerníku

2019 tv pohoda banner

 

Barometr

Vánoční strom bude.

Tohle nám nemůže vzít ani ten lotr koronavirus! Prostějovští radní oznámili, že konání vánočního jarmarku na náměstí T. G. Masaryka je sice v ohrožení, ale o tradiční a neodmyslitelnou součást rynku nepřijdeme. Vánoční strom je už vybrán a letos ho městu darovala rodina z Lipové.

 

Další chyba na Vápenici.
Špatně vypočítané kilometry na směrovníku u Národního domu nejsou jedinou „mýlkou“ na Vápenici v Prostějově. Jak Večerník upozornili čtenáři, při odbočení vlevo do centra v Prostějově je nakřivo namalován odbočující pruh. Podle zlých jazyků museli být lajnovači pod parou...

Nezapomněli na lidi.

Osobnost týdne

Ladislav ADAMÍK

Úctyhodného věku šestadevadesáti let se před týdnem dožil bývalý kvalitní prostějovský atlet. Osobní výročí blížící se magické stovce oslavil v pondělí 19. října.

11 stasova

THUAN DINH DUC

 

Číslo týdne

1 983

Podle posledního sčítání žije v Prostějově 1 983 cizinců. Nejvíce zde pobývá Slováků a Ukrajinců, silné zázemí zde mají Vietnamci.

33

Výrok týdne

„ZATÍM PO NICH NENÍ POJMENOVÁNO VŮBEC NIC!“

Lidé budou vybírat nový název parku v Okružní ulici podle jmen slavných rodáků. A jak zmínil primátor Jura, zatím po nich není pojmenováno vůbec nic...