Dobré ráno, dnes je pondělí 17.6.2024
svátek slaví Adolf,
zítra Milan
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...
facebooktwitteryoutubeinstagram

Začátek července včetně dvou svátečních dnů 5. a 6. července každoročně patří největšímu turnaji v malé kopané našeho regionu Krumsínskému Haná Cup. Letos by měl proběhnout jeho už třiadvacátý ročník, ale uskutečnění velké sportovní akce je z logických důvodů pandemie koronaviru ve vážném ohrožení.

„Pokud letošní Haná Cup uspořádáme, tak jedině v tradičním termínu. O jiném datu neuvažujeme,“ prozradil Večerníku hlavní organizátor oblíbeného podniku Martin Ošťádal, že k žádným termínovým přesunům nedojde.
A jak tedy vidí možnost KHC 2020 opravdu odehrát? „Zatím ještě vyčkávám, ale spíš to nevypadá. Zřejmě nám totiž nepovolí pořádat hromadné akce s větším počtem účastníků,“ povzdechl si Ošťádal, že významné klání zřejmě budou muset v Krumsíně tentokrát oželet. Stejně jako v létě 2017, kdy bylo zrušeno z ekonomických důvodů.
V každém případě by definitivní verdikt, jestli aktuální ročník Krumsínského Haná Cupu bude, či nebude, měl padnout již brzy. „Bohužel je zatím pravděpodobnější druhá varianta, rozhodne se do konce dubna,“ odkázal Ošťádal na dění v tomto týdnu.

  • Makový pohřební služba
  • 1

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Anketa - hlavní

Co vás v poslední době nejvíce potěšilo?

2017 vitejte na svete banner

Speciály Večerníku

2019 tv pohoda banner

 

Barometr

Vánoční strom bude.

Tohle nám nemůže vzít ani ten lotr koronavirus! Prostějovští radní oznámili, že konání vánočního jarmarku na náměstí T. G. Masaryka je sice v ohrožení, ale o tradiční a neodmyslitelnou součást rynku nepřijdeme. Vánoční strom je už vybrán a letos ho městu darovala rodina z Lipové.

 

Další chyba na Vápenici.
Špatně vypočítané kilometry na směrovníku u Národního domu nejsou jedinou „mýlkou“ na Vápenici v Prostějově. Jak Večerník upozornili čtenáři, při odbočení vlevo do centra v Prostějově je nakřivo namalován odbočující pruh. Podle zlých jazyků museli být lajnovači pod parou...

Nezapomněli na lidi.

Osobnost týdne

Ladislav ADAMÍK

Úctyhodného věku šestadevadesáti let se před týdnem dožil bývalý kvalitní prostějovský atlet. Osobní výročí blížící se magické stovce oslavil v pondělí 19. října.

11 stasova

THUAN DINH DUC

 

Číslo týdne

1 983

Podle posledního sčítání žije v Prostějově 1 983 cizinců. Nejvíce zde pobývá Slováků a Ukrajinců, silné zázemí zde mají Vietnamci.

33

Výrok týdne

„ZATÍM PO NICH NENÍ POJMENOVÁNO VŮBEC NIC!“

Lidé budou vybírat nový název parku v Okružní ulici podle jmen slavných rodáků. A jak zmínil primátor Jura, zatím po nich není pojmenováno vůbec nic...