Příjemnou noc, dnes je úterý 23.7.2024
svátek slaví Libor,
zítra Kristýna
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...
facebooktwitteryoutubeinstagram

Před loňským ročníkem měli organizátoři i sportovci obavy, před letošním velká očekávání. V prvním případě mohli nakonec zůstat klidní, turnaj Haná Cup se po roční pauze podařilo uskutečnit. Ve druhém případě mohli být spokojení jen částečně. Turnaj se po organizační stránce podařilo skvěle zajistit, klání také nabídlo nadstandardní kvalitu u řady mančaftů. Z jejich počtu však například Martin Ošťádal neskrýval zklamání.

Důvod je prostý: oproti době před nějakými patnácti lety byl počet týmů poloviční, oproti loňsku byl turnaj v množství účastnících se týmů na 83 %, což příliš na optimismu přidat nemohlo. Nedorazil dokonce ani prostějovský Relax.
Úkol do dalších let je tak jasný: získat novou energii a zapůsobit na mužstva, která jezdila, ale už nejezdí. Nebo na taková, co ještě kvalitu Haná Cupu nepoznala. Šance je solidní. Malá kopaná, vzhledem k tomu, že nepotřebuje tolik hráčů, přeci jen není tolik ohrožena odlivem aktivních lidí ze sportu jako fotbal. Navíc nějaký ten tým či sranda tým by se určitě našel na každém trochu větším městě v okolí. Pokud organizátoři začnou snad ještě trochu dříve obvolávat a shánět neznámé tváře, úspěch se dozajista dostaví.
I přesto byl letošní ročník mezi úspěšnými, popřálo mu i příjemné počasí. Pokud tedy tým organizátorů vydrží a nepřijde o nadšení, příští ročník může být přinejmenším stejně kvalitní, ne-li ještě lepší. Tento turnaj na to rozhodně má.

  • Makový pohřební služba
  • 1

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Anketa - hlavní

Co vás v poslední době nejvíce potěšilo?

2017 vitejte na svete banner

Speciály Večerníku

2019 tv pohoda banner

 

Barometr

Vánoční strom bude.

Tohle nám nemůže vzít ani ten lotr koronavirus! Prostějovští radní oznámili, že konání vánočního jarmarku na náměstí T. G. Masaryka je sice v ohrožení, ale o tradiční a neodmyslitelnou součást rynku nepřijdeme. Vánoční strom je už vybrán a letos ho městu darovala rodina z Lipové.

 

Další chyba na Vápenici.
Špatně vypočítané kilometry na směrovníku u Národního domu nejsou jedinou „mýlkou“ na Vápenici v Prostějově. Jak Večerník upozornili čtenáři, při odbočení vlevo do centra v Prostějově je nakřivo namalován odbočující pruh. Podle zlých jazyků museli být lajnovači pod parou...

Nezapomněli na lidi.

Osobnost týdne

Ladislav ADAMÍK

Úctyhodného věku šestadevadesáti let se před týdnem dožil bývalý kvalitní prostějovský atlet. Osobní výročí blížící se magické stovce oslavil v pondělí 19. října.

11 stasova

THUAN DINH DUC

 

Číslo týdne

1 983

Podle posledního sčítání žije v Prostějově 1 983 cizinců. Nejvíce zde pobývá Slováků a Ukrajinců, silné zázemí zde mají Vietnamci.

33

Výrok týdne

„ZATÍM PO NICH NENÍ POJMENOVÁNO VŮBEC NIC!“

Lidé budou vybírat nový název parku v Okružní ulici podle jmen slavných rodáků. A jak zmínil primátor Jura, zatím po nich není pojmenováno vůbec nic...