Dobré ráno, dnes je pondělí 17.6.2024
svátek slaví Adolf,
zítra Milan
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...
facebooktwitteryoutubeinstagram

Korfbalová Superliga 2020 má navzdory zpřísněným hygienickým opatřením kvůli koronaviru za sebou první polovinu v podobě základní části. Celou soutěž přitom hostí hala RG a ZŠ města Prostějova ve Studentské ulici, kde se daří hráčům i hráčkám pořádajícího oddílu SK RG Prostějov.


Ve skupinové fázi totiž uspěly hned dva kolektivy s početným zastoupením ergéčka. Zlatou grupu přesvědčivě ovládl Infinity Team, jehož kapitánem je Petr Šnajdr a táhnou jej i další prostějovské opory Petr Galíček, Alexandr Vyroubal, Nikola Lorencová, Kateřina Lorencová a trenér SK David Konečný. V dramatické Modré skupině, z níž se musela odhlásit reprezentace Slovenska (z důvodu covidové nemožnosti přicestovat do ČR), vybojovali druhé místo Rakeťáci. Ti se pod vedením kapitána Martina Šnévajse jen hemží Hanáky i Hanačkami, jejich soupisku tvoří mimo jiných Jan Tichý, Michal Marek, Martin Lužný, Vojtěch Ošťádal, Aneta Lešanská, Lenka Faltýnková, Lucie Štefáková, Pavlína Křížková či Lucie Schönfeldová.
V semifinále navíc dojde (snad) na prestižní vzájemné derby, do bitvy o zlato tudíž pronikne pouze jedno z obou „domácích“ družstev. Druhou semifinálovou dvojici tvoří českobudějovičtí Crocodiles a trochu překvapivě národní výběr Polska, který poslal Znojemské vokurky do bojů o 5. až 7. pozici společně s oběma mládežnickými týmy ČR do 19 let pod názvy Lions a Panthers. I v těch má Prostějov své vyslance, například Josefa Valentu, Františka Valentu, Martina Duška nebo Vendulu Bartošovou.
Play-off mělo přijít na řadu o nejbližším víkendu 17. a 18. října, ovšem zákaz veškerého sportování na minimálně čtrnáct dní tyhle plány bortí. A případné dokončení Superligy je momentálně v husté covidové mlze...

 

  • Makový pohřební služba
  • 1

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Anketa - hlavní

Co vás v poslední době nejvíce potěšilo?

2017 vitejte na svete banner

Speciály Večerníku

2019 tv pohoda banner

 

Barometr

Vánoční strom bude.

Tohle nám nemůže vzít ani ten lotr koronavirus! Prostějovští radní oznámili, že konání vánočního jarmarku na náměstí T. G. Masaryka je sice v ohrožení, ale o tradiční a neodmyslitelnou součást rynku nepřijdeme. Vánoční strom je už vybrán a letos ho městu darovala rodina z Lipové.

 

Další chyba na Vápenici.
Špatně vypočítané kilometry na směrovníku u Národního domu nejsou jedinou „mýlkou“ na Vápenici v Prostějově. Jak Večerník upozornili čtenáři, při odbočení vlevo do centra v Prostějově je nakřivo namalován odbočující pruh. Podle zlých jazyků museli být lajnovači pod parou...

Nezapomněli na lidi.

Osobnost týdne

Ladislav ADAMÍK

Úctyhodného věku šestadevadesáti let se před týdnem dožil bývalý kvalitní prostějovský atlet. Osobní výročí blížící se magické stovce oslavil v pondělí 19. října.

11 stasova

THUAN DINH DUC

 

Číslo týdne

1 983

Podle posledního sčítání žije v Prostějově 1 983 cizinců. Nejvíce zde pobývá Slováků a Ukrajinců, silné zázemí zde mají Vietnamci.

33

Výrok týdne

„ZATÍM PO NICH NENÍ POJMENOVÁNO VŮBEC NIC!“

Lidé budou vybírat nový název parku v Okružní ulici podle jmen slavných rodáků. A jak zmínil primátor Jura, zatím po nich není pojmenováno vůbec nic...