Dobré ráno, dnes je úterý 25.6.2024
svátek slaví Ivan,
zítra Adriana
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...
facebooktwitteryoutubeinstagram

Prostějovský region se stal dějištěm dvou reprezentačních soustředění určených hned pro tři korfbalové výběry České republiky. V jednotlivých národních týmech přitom makalo dohromady třináct hráčů a hráček SK RG Prostějov!

V hale RG a ZŠ města PV ve Studentské ulici si daly začátkem září dostaveníčko kolektiv dospělých ČR společně s tuzemským výkvětem do 22 let. Z „ergéčka“ u toho byli: v seniorském družstvu Lenka Faltýnková, Petr Galíček, Alexandr Vyroubal, Jan Tichý, Petr Šnajdr a asistent trenéra David Konečný, mezi mládežníky U22 Nikola Lorencová, Vojtěch Ošťádal a Martin Dušek.
V Městské sportovní hale Kostelce na Hané se připravoval český mančaft do 17 let, jehož součástí se stali Eliška Křížková, František Valenta, Jan Nedbal, Roman Lisický a David Novák.
O něco později se v Kutné Hoře konalo mistrovství republiky v Korfbal4, kde byli zástupci prostějovského oddílu nadmíru úspěšní. Šampiony ČR se stali starší žáci, stříbro vybojovali dorostenci a bronz přidali mladší žáci, což znamenalo kompletní sbírku medailí pro SK RG!

  • Makový pohřební služba
  • 1

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Anketa - hlavní

Co vás v poslední době nejvíce potěšilo?

2017 vitejte na svete banner

Speciály Večerníku

2019 tv pohoda banner

 

Barometr

Vánoční strom bude.

Tohle nám nemůže vzít ani ten lotr koronavirus! Prostějovští radní oznámili, že konání vánočního jarmarku na náměstí T. G. Masaryka je sice v ohrožení, ale o tradiční a neodmyslitelnou součást rynku nepřijdeme. Vánoční strom je už vybrán a letos ho městu darovala rodina z Lipové.

 

Další chyba na Vápenici.
Špatně vypočítané kilometry na směrovníku u Národního domu nejsou jedinou „mýlkou“ na Vápenici v Prostějově. Jak Večerník upozornili čtenáři, při odbočení vlevo do centra v Prostějově je nakřivo namalován odbočující pruh. Podle zlých jazyků museli být lajnovači pod parou...

Nezapomněli na lidi.

Osobnost týdne

Ladislav ADAMÍK

Úctyhodného věku šestadevadesáti let se před týdnem dožil bývalý kvalitní prostějovský atlet. Osobní výročí blížící se magické stovce oslavil v pondělí 19. října.

11 stasova

THUAN DINH DUC

 

Číslo týdne

1 983

Podle posledního sčítání žije v Prostějově 1 983 cizinců. Nejvíce zde pobývá Slováků a Ukrajinců, silné zázemí zde mají Vietnamci.

33

Výrok týdne

„ZATÍM PO NICH NENÍ POJMENOVÁNO VŮBEC NIC!“

Lidé budou vybírat nový název parku v Okružní ulici podle jmen slavných rodáků. A jak zmínil primátor Jura, zatím po nich není pojmenováno vůbec nic...