Příjemnou noc, dnes je úterý 25.6.2024
svátek slaví Ivan,
zítra Adriana
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...
facebooktwitteryoutubeinstagram

Předčasně ukončená sezóna 2019/20 z notoricky známých koronavirových důvodů korfbalisty SK RG Prostějov samozřejmě nepotěšila, ale vynucená pauza nemohla ovlivnit jejich lásku k milovanému sportu.

Proto se oddíloví členové všech věkových kategorií vrhli brzy po uvolnění vládních opatření zpět do přípravy, která nyní pokračuje formou kondičních tréninků dokonce i během letních prázdnin. A to každé pondělí od 17.30 hodin na venkovním školním hřišti RG a ZŠ města Prostějova ve Studentské ulici. Zúčastnit se může kdokoliv se vztahem k místnímu korfbalovému klubu.
Ten navíc uspořádal velkou jednorázovou akci s názvem Korfbalové sportovní odpoledne. Proběhla v sobotu 4. července právě ve školním areálu ergéčka pod širým nebem. A za krásného letního počasí dorazila téměř stovka účastníků!
„Aktivně si zahrálo korfbal i jinak zasportovalo či zasoutěžilo sedmačtyřicet dětí do třinácti let a přibližně pětadvacet jejich rodičů. Za takový zájem jsme moc rádi a doufáme, že si to všichni dostatečně užili. Snad se budeme vídat i nadále,“ uvedli organizátoři příjemně vydařeného setkání.
Každoročně tradiční zájezd prostějovských mládežnických korfbalistů na zahraniční soustředění do nizozemského Enschede se sice letos v srpnu z logických důvodů zdravotně složité doby neuskuteční, ovšem místo toho by veškerá družstva hanáckého oddílu měla už během druhé poloviny příštího měsíce zahájit společnou přípravu na nový soutěžní ročník 2020/21.

  • Makový pohřební služba
  • 1

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Anketa - hlavní

Co vás v poslední době nejvíce potěšilo?

2017 vitejte na svete banner

Speciály Večerníku

2019 tv pohoda banner

 

Barometr

Vánoční strom bude.

Tohle nám nemůže vzít ani ten lotr koronavirus! Prostějovští radní oznámili, že konání vánočního jarmarku na náměstí T. G. Masaryka je sice v ohrožení, ale o tradiční a neodmyslitelnou součást rynku nepřijdeme. Vánoční strom je už vybrán a letos ho městu darovala rodina z Lipové.

 

Další chyba na Vápenici.
Špatně vypočítané kilometry na směrovníku u Národního domu nejsou jedinou „mýlkou“ na Vápenici v Prostějově. Jak Večerník upozornili čtenáři, při odbočení vlevo do centra v Prostějově je nakřivo namalován odbočující pruh. Podle zlých jazyků museli být lajnovači pod parou...

Nezapomněli na lidi.

Osobnost týdne

Ladislav ADAMÍK

Úctyhodného věku šestadevadesáti let se před týdnem dožil bývalý kvalitní prostějovský atlet. Osobní výročí blížící se magické stovce oslavil v pondělí 19. října.

11 stasova

THUAN DINH DUC

 

Číslo týdne

1 983

Podle posledního sčítání žije v Prostějově 1 983 cizinců. Nejvíce zde pobývá Slováků a Ukrajinců, silné zázemí zde mají Vietnamci.

33

Výrok týdne

„ZATÍM PO NICH NENÍ POJMENOVÁNO VŮBEC NIC!“

Lidé budou vybírat nový název parku v Okružní ulici podle jmen slavných rodáků. A jak zmínil primátor Jura, zatím po nich není pojmenováno vůbec nic...