Dobrý podvečer, dnes je neděle 24.10.2021
svátek slaví Nina,
zítra Beáta
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...
facebooktwitteryoutubeinstagram

Tříleté martyrium nejrůznějších dohadů je u konce. Před pár dny se v centru Prostějova začalo s přístavbou tělocvičny u DDM Vápenice. Moderní stavba vyrůstající na místě nevzhledného asfaltového hřiště by měla být hotová v lednu příštího roku. Sloužit by měla pro školní potřeby, ale i florbalové kluby a další sportovní oddíly.

Prostějovští zastupitelé budou na svém červnovém zasedání schvalovat přijetí dotace z rozpočtu Olomouckého kraje na přístavbu tělocvičny u DDM na Vápenici v Prostějově ve výši 7 milionů korun. „V únoru tohoto roku jsme žádali o poskytnutí dotace. Dnes již víme, že jsme byli úspěšní a peníze nám byly schváleny. Nyní je třeba, aby o přijetí finančních prostředků rozhodli na návrh rady zastupitelé města,“ potvrdil prostějovský primátor František Jura. Stavba, jak již Večerník informoval, byla zahájena a celkové náklady by se měly na 33,1 milionů korun, hotovo by mělo být v lednu 2021.
Nová hala nebude určena pro vrcholový sport, dopoledne ji využijí zejména základní a střední školy. Vzniká rovněž na základě požadavku DDM a také největšího florbalového oddílu, který si ji bude pronajímat. „Tento klub disponuje zhruba dvěma stovkám sportovcům požadujícími na svou hru prostor nejméně 38 x 18 m. Další volné prostory využitelné obyvateli města budou předmětem jednání v prvních měsících provozu, právě s ohledem na vytíženost tělocvičny. Tělocvičnu bude možné používat na tělocvik, sálovou kopanou, rekreační tenis, volejbal a podobně. Vše bude záležet i na obsazenosti dalších tělocvičen jako například haly RG a ZŠ města Prostějova, kde nyní florbalové tréninky probíhají,“ uvedl pro Večerník náměstek prostějovského primátora Jiří Rozehnal.
„Jsem opravdu rád, že stavba zahajuje a lidé se mohou těšit na nový sportovní prostor, kterých je v potřeba. Už několikrát jsem řekl, že jsme městem, které se může chlubit mnoha úspěchy našich sportovců, a třeba právě v této tělocvičně vzniknou sportovní výkony, které nás opět zapíší do pomyslné zlaté knihy sportu,“ přidal Rozehnal. „Rád bych zmínil, že se dá očekávat, že v průběhu prací bude muset být omezen průjezd a parkování v ulici Partyzánská v úseku od ulice Rejskova po ulici Havlíčkova. Žádáme tímto obyvatele i motoristy o vstřícnost při řešení problémů s přístupem k jednotlivým budovám a nemovitostem,“ vzkazuje náměstek prostějovského primátora.

 

Total Comments

  • Makový pohřební služba
  • 1

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

Anketa - hlavní

Co vás v poslední době nejvíce potěšilo?

2017 vitejte na svete banner

Speciály Večerníku

2019 tv pohoda banner

 

Barometr

Vánoční strom bude.

Tohle nám nemůže vzít ani ten lotr koronavirus! Prostějovští radní oznámili, že konání vánočního jarmarku na náměstí T. G. Masaryka je sice v ohrožení, ale o tradiční a neodmyslitelnou součást rynku nepřijdeme. Vánoční strom je už vybrán a letos ho městu darovala rodina z Lipové.

 

Další chyba na Vápenici.
Špatně vypočítané kilometry na směrovníku u Národního domu nejsou jedinou „mýlkou“ na Vápenici v Prostějově. Jak Večerník upozornili čtenáři, při odbočení vlevo do centra v Prostějově je nakřivo namalován odbočující pruh. Podle zlých jazyků museli být lajnovači pod parou...

Nezapomněli na lidi.

Osobnost týdne

Ladislav ADAMÍK

Úctyhodného věku šestadevadesáti let se před týdnem dožil bývalý kvalitní prostějovský atlet. Osobní výročí blížící se magické stovce oslavil v pondělí 19. října.

11 stasova

THUAN DINH DUC

 

Číslo týdne

1 983

Podle posledního sčítání žije v Prostějově 1 983 cizinců. Nejvíce zde pobývá Slováků a Ukrajinců, silné zázemí zde mají Vietnamci.

33

Výrok týdne

„ZATÍM PO NICH NENÍ POJMENOVÁNO VŮBEC NIC!“

Lidé budou vybírat nový název parku v Okružní ulici podle jmen slavných rodáků. A jak zmínil primátor Jura, zatím po nich není pojmenováno vůbec nic...