Dobré odpoledne, dnes je neděle 24.10.2021
svátek slaví Nina,
zítra Beáta
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...
facebooktwitteryoutubeinstagram

Těžká zkouška čekala v sobotu florbalisty FBC Playmakers Prostějov. Po dvouměsíční pauze se jejich muži utkali v Olomouckém přeboru mužů se soupeři ve dvou zápasech. Už dopředu pak bylo jasné, že půjde o složitá utkání, kde vyhraje tým nejen lépe hrající, ale také důraznější a s větší motivací. Prostějovu se to nakonec v obou případech podařilo, i když proti Lutínu měl rozhodně namále.

Sobotní turnaj hraný v Kostelci na Hané však Playmakeři začali skvěle. Po první třetině vedli už 4:0, když Postřelmov nepustili pomalu ke střele. Dvakrát se střelou z dálky prosadil navrátilec, velezkušený obránce Marek Bouda, který v klubu zažil ještě prvoligové časy. Postupně navíc na něj navázali i další hráči, zejména první útočné řadě ve složení Heinisch – Dočkal – Pán se velmi dařilo a pravidelně rozebírala soupeře. Ten se zmohl jen na občasné brejky a nedotažené protiútoky.
Přesto ještě na začátku 3. třetiny nebylo o vítězi rozhodnuto, v té druhé totiž Postřelmov snížil. Následně se však Playmakeři do toho opřeli a začali soupeře ze Šumperska válcovat. Bouda nakonec dokonal hattrick a přidal ještě jednu branku navrch, velmi se mu zadařilo ve spolupráci s Lukášem Brumlíkem. Obrana se pak prezentovala zodpovědným výkonem, přesto nakonec třikrát padla, přičemž po utkání brankář Klimeš hodnotil tyto góly jako zcela zbytečné. Konečný výsledek však o dominujícím týmu nenechal nikoho na pochybách, Prostějov vyhrál 8:3.
Druhé utkání bylo z kategorie těžších. Prostějov totiž vyzval dobře hrající Lutín, který oproti všem předpokladům byl v té době na čtvrtém místě tabulky. Kvality Playmakerů se nicméně od začátku ukazovaly, tým se brzy dostal do vedení 3:0 a podobně jako v předchozím duelu nic nenaznačovalo, že by měly v utkání přijít komplikace. Opak ale byl pravdou, houževnatý Lutín se zvedl, Prostějov naopak přestal hrát a bylo z toho vyrovnání. Zbytek zápasu se pak nesl v napjatém duchu. Prostějov musel dokonce dorovnávat jednobrankové manko. Povedlo se a pět a půl minuty před koncem rozhodl Petr Heinisch. Radost však po utkání nebyla velká, vládly spíše rozpaky. Playmakeři si totiž málem nechali ukrást jednoznačné vítězství, což by se jim v sezóně stalo už podruhé. Nakonec ale vezou plný počet bodů a i díky tomu si upevnili druhé místo v tabulce.

Total Comments

  • Makový pohřební služba
  • 1

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

Anketa - hlavní

Co vás v poslední době nejvíce potěšilo?

2017 vitejte na svete banner

Speciály Večerníku

2019 tv pohoda banner

 

Barometr

Vánoční strom bude.

Tohle nám nemůže vzít ani ten lotr koronavirus! Prostějovští radní oznámili, že konání vánočního jarmarku na náměstí T. G. Masaryka je sice v ohrožení, ale o tradiční a neodmyslitelnou součást rynku nepřijdeme. Vánoční strom je už vybrán a letos ho městu darovala rodina z Lipové.

 

Další chyba na Vápenici.
Špatně vypočítané kilometry na směrovníku u Národního domu nejsou jedinou „mýlkou“ na Vápenici v Prostějově. Jak Večerník upozornili čtenáři, při odbočení vlevo do centra v Prostějově je nakřivo namalován odbočující pruh. Podle zlých jazyků museli být lajnovači pod parou...

Nezapomněli na lidi.

Osobnost týdne

Ladislav ADAMÍK

Úctyhodného věku šestadevadesáti let se před týdnem dožil bývalý kvalitní prostějovský atlet. Osobní výročí blížící se magické stovce oslavil v pondělí 19. října.

11 stasova

THUAN DINH DUC

 

Číslo týdne

1 983

Podle posledního sčítání žije v Prostějově 1 983 cizinců. Nejvíce zde pobývá Slováků a Ukrajinců, silné zázemí zde mají Vietnamci.

33

Výrok týdne

„ZATÍM PO NICH NENÍ POJMENOVÁNO VŮBEC NIC!“

Lidé budou vybírat nový název parku v Okružní ulici podle jmen slavných rodáků. A jak zmínil primátor Jura, zatím po nich není pojmenováno vůbec nic...