Příjemnou noc, dnes je čtvrtek 20.6.2024
svátek slaví Květa,
zítra Alois
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...
facebooktwitteryoutubeinstagram

I v roce 2020 se nadějnému prostějovskému leteckému akrobatovi, teprve dvacetiletému Tomáši Michálkovi, podařilo navázat na zdařilé předchozí sezóny. Bohužel problémy s letošní covidovou epidemií se významně podepsaly i na bezmotorové letecké akrobacii, v níž soutěží v kategorii „intermediate“. Řada závodů byla zrušena. Přesto Michálek zabojoval a na Mistrovství České republiky v bezmotorové akrobacii v Jaroměři 2020 získal bronzovou medaili.


Sám prostějovský letec Tomáš Michálek byl pochopitelně po zisku „bedny“ spokojený, i když. „Bylo to takové divné mistrovství,“ řekl v srpnu, krátce po návratu.
„Pořadatelé požadovali vysoké startovné, takže účastníků bylo málo, ale všichni s medailovými ambicemi. Navíc foukal silný nárazový vítr, takže někdo měl štěstí, jiný smůlu. Ale to je sport,“ konstatoval Tomáš Michálek. Z intonace jeho hlasu bylo pochopitelné, že se i přes zisk bronzové medaile spíše počítá k těm druhým. „Ale hlavně že jsem byl opět „na bedně“ a mohu tak svým umístěním aspoň trochu poděkovat městu Prostějov za dotaci, již jsem letos obdržel. I díky ní jsem se mohl tohoto mistrovství republiky zúčastnit,“ dodal.
Jak už jsme zmínili, nejde o ojedinělý úspěch, ale o další ze série podobně kvalitních počinů. „Jen pro zajímavost a přes Tomášovu skromnost si na závěr dovolíme připomenout, že na zatím všech závodech, kterých se od svých osmnácti let v letecké bezmotorové akrobacii zúčastnil, vždy na již zmiňované „bedně“ stál. A to je úspěch, kterým se může jen málokterý sportovec pochlubit,“ vzkazuje mu místopředseda prostějovského aeroklubu Libor Šebestík.

  • Makový pohřební služba
  • 1

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Anketa - hlavní

Co vás v poslední době nejvíce potěšilo?

2017 vitejte na svete banner

Speciály Večerníku

2019 tv pohoda banner

 

Barometr

Vánoční strom bude.

Tohle nám nemůže vzít ani ten lotr koronavirus! Prostějovští radní oznámili, že konání vánočního jarmarku na náměstí T. G. Masaryka je sice v ohrožení, ale o tradiční a neodmyslitelnou součást rynku nepřijdeme. Vánoční strom je už vybrán a letos ho městu darovala rodina z Lipové.

 

Další chyba na Vápenici.
Špatně vypočítané kilometry na směrovníku u Národního domu nejsou jedinou „mýlkou“ na Vápenici v Prostějově. Jak Večerník upozornili čtenáři, při odbočení vlevo do centra v Prostějově je nakřivo namalován odbočující pruh. Podle zlých jazyků museli být lajnovači pod parou...

Nezapomněli na lidi.

Osobnost týdne

Ladislav ADAMÍK

Úctyhodného věku šestadevadesáti let se před týdnem dožil bývalý kvalitní prostějovský atlet. Osobní výročí blížící se magické stovce oslavil v pondělí 19. října.

11 stasova

THUAN DINH DUC

 

Číslo týdne

1 983

Podle posledního sčítání žije v Prostějově 1 983 cizinců. Nejvíce zde pobývá Slováků a Ukrajinců, silné zázemí zde mají Vietnamci.

33

Výrok týdne

„ZATÍM PO NICH NENÍ POJMENOVÁNO VŮBEC NIC!“

Lidé budou vybírat nový název parku v Okružní ulici podle jmen slavných rodáků. A jak zmínil primátor Jura, zatím po nich není pojmenováno vůbec nic...