Příjemnou noc, dnes je úterý 25.6.2024
svátek slaví Ivan,
zítra Adriana
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...
facebooktwitteryoutubeinstagram

Velká neznámá se rozprostírá nad sportovními soutěžemi. Bude se hrát? A pokud ano, za jakých podmínek?

Nejistotu způsobily výroky nového ministra zdravotnictví Romana Prymuly. Ten oznámil, že je pro omezení volnočasových aktivit a hromadných akcí. A to dost radikální, nově by pohromadě mohlo být ve venkovních prostorech jen dvacet lidí, ve vnitřních polovina. Sportovci a funkcionáři tak nyní netuší, co bude s rozehranými soutěžemi. „Právě se to vše řeší. U tréninků je to mnohem horší, volejbal je kolektivní sport, pak tam nebude taková tréninková kvalita, kdyby se měl počet lidí na hřišti omezit,“ uvedl sportovní ředitel VK Prostějov Miroslav Čada.
Na soudy je pak příliš brzy podle Davida Ševčíka, mluvčího BK Olomoucko. „Upřímně si hlavně myslím, že jsou jakékoliv závěry předčasné. Nikde totiž pořádně není uvedené, co bude omezené a jaký budou mít opatření dopad,“ poznamenal. A vyjádřil se také k omezení, které by snížilo počet přítomných v hale při sportovním utkání na 130 osob. „Bez lidí je to na pendrek. Ale ani v tomhle případě se při pochopení omezení není čeho chytnout. Naštěstí ekonomické dopady, pokud se jedná o diváky, pro nás nebudou tak veliké jako třeba u hokeje,“ dodal Ševčík.
Nejistota vládne i v hokeji, ani Český svaz ledního hokeje (podobně jako další organizace zaštiťující jednotlivé sporty) zatím nevydal žádné prohlášení a směrnice, jak (a zda vůbec) se bude v soutěžích pokračovat. Otazníky ovšem vládnou zejména nad hokejovou extraligou, kde je v karanténě 9 ze 14 týmů. Podobná nejistota je ale všude. „Ještě nic konkrétně nevíme, čekáme na vyjádření z FAČRu. Nemůžeme jinak nic dělat,“ krčí rameny sekretář Okresního fotbalového svazu Petr Antoníček. Fotbal už byl o víkendu výrazně postižen snížením počtu diváků. A nyní by přišla další rána. „Je to průser. Tři čtvrtiny roku se stálo, teď byli všichni natěšení. A po pár kolech by se to zas mělo zastavit,“ říká Antoníček. Za všechny sporty pak promluvil Miroslav Čada. „Chci, abychom hráli na přechodnou dobu alespoň bez diváků,“ uzavřel.

  • Makový pohřební služba
  • 1

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Anketa - hlavní

Co vás v poslední době nejvíce potěšilo?

2017 vitejte na svete banner

Speciály Večerníku

2019 tv pohoda banner

 

Barometr

Vánoční strom bude.

Tohle nám nemůže vzít ani ten lotr koronavirus! Prostějovští radní oznámili, že konání vánočního jarmarku na náměstí T. G. Masaryka je sice v ohrožení, ale o tradiční a neodmyslitelnou součást rynku nepřijdeme. Vánoční strom je už vybrán a letos ho městu darovala rodina z Lipové.

 

Další chyba na Vápenici.
Špatně vypočítané kilometry na směrovníku u Národního domu nejsou jedinou „mýlkou“ na Vápenici v Prostějově. Jak Večerník upozornili čtenáři, při odbočení vlevo do centra v Prostějově je nakřivo namalován odbočující pruh. Podle zlých jazyků museli být lajnovači pod parou...

Nezapomněli na lidi.

Osobnost týdne

Ladislav ADAMÍK

Úctyhodného věku šestadevadesáti let se před týdnem dožil bývalý kvalitní prostějovský atlet. Osobní výročí blížící se magické stovce oslavil v pondělí 19. října.

11 stasova

THUAN DINH DUC

 

Číslo týdne

1 983

Podle posledního sčítání žije v Prostějově 1 983 cizinců. Nejvíce zde pobývá Slováků a Ukrajinců, silné zázemí zde mají Vietnamci.

33

Výrok týdne

„ZATÍM PO NICH NENÍ POJMENOVÁNO VŮBEC NIC!“

Lidé budou vybírat nový název parku v Okružní ulici podle jmen slavných rodáků. A jak zmínil primátor Jura, zatím po nich není pojmenováno vůbec nic...