Příjemnou noc, dnes je pátek 19.7.2024
svátek slaví Čeněk,
zítra Ilja
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...
facebooktwitteryoutubeinstagram

V popularitě i ve kvalitě postupně roste závodění dračích lodí v České republice. A také na Prostějovsku má své příznivce a posádky. Trvale nejúspěšnější jsou prostějovské Rebelky. Ženská posádka objíždí prakticky všechny významnější moravské závody a navíc jen málokdy jim to „nezacinká“. Medaile tak prakticky nemohla chybět ani na mistrovství České republiky dračích lodí, které se konalo v Brně. Tam se rebelky představily v plné síle a se svou loňskou posilou v podobě lodi Rebélie vybojovaly hned dva cenné kovy – ten nejcennější za nejlepší jízdu na 200 metrů, bronz pak na 1 000 metrů dlouhé trati.

Rebelky samozřejmě úspěch potěšil. „Jsem moc spokojená s výsledkem. A cením si každého úspěchu, tudíž i toho, že počasí vyšlo, celý den nádherně svítilo slunce a výkony všech posádek byly skvělé. Bylo vidět, že se hodně posádek posouvá dopředu a zlepšují se,“ uvedla za Rebelky Vendula Nečasová.
Dračí loď z Prostějova pak pomohla své osádce k úspěchu i na Olšovci v Jedovnici. „Vždy když jsou vidět dobré výsledky, tak to potěší. Je pak vidět, že ty tréninky a vše okolo má smysl,“ usmála se Nečasová. „Vždy jsou rozjížďky až do posledních metrů vyrovnané. A to, jak jsme dopadly, se dozvíme až z vyhlášení časů,“ uvedla.

  • Makový pohřební služba
  • 1

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Anketa - hlavní

Co vás v poslední době nejvíce potěšilo?

2017 vitejte na svete banner

Speciály Večerníku

2019 tv pohoda banner

 

Barometr

Vánoční strom bude.

Tohle nám nemůže vzít ani ten lotr koronavirus! Prostějovští radní oznámili, že konání vánočního jarmarku na náměstí T. G. Masaryka je sice v ohrožení, ale o tradiční a neodmyslitelnou součást rynku nepřijdeme. Vánoční strom je už vybrán a letos ho městu darovala rodina z Lipové.

 

Další chyba na Vápenici.
Špatně vypočítané kilometry na směrovníku u Národního domu nejsou jedinou „mýlkou“ na Vápenici v Prostějově. Jak Večerník upozornili čtenáři, při odbočení vlevo do centra v Prostějově je nakřivo namalován odbočující pruh. Podle zlých jazyků museli být lajnovači pod parou...

Nezapomněli na lidi.

Osobnost týdne

Ladislav ADAMÍK

Úctyhodného věku šestadevadesáti let se před týdnem dožil bývalý kvalitní prostějovský atlet. Osobní výročí blížící se magické stovce oslavil v pondělí 19. října.

11 stasova

THUAN DINH DUC

 

Číslo týdne

1 983

Podle posledního sčítání žije v Prostějově 1 983 cizinců. Nejvíce zde pobývá Slováků a Ukrajinců, silné zázemí zde mají Vietnamci.

33

Výrok týdne

„ZATÍM PO NICH NENÍ POJMENOVÁNO VŮBEC NIC!“

Lidé budou vybírat nový název parku v Okružní ulici podle jmen slavných rodáků. A jak zmínil primátor Jura, zatím po nich není pojmenováno vůbec nic...