Dobré ráno, dnes je pondělí 17.6.2024
svátek slaví Adolf,
zítra Milan
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...
facebooktwitteryoutubeinstagram

Všechny parašutistické závody letošní sezóny včetně obou mistrovství světa i celého Světového poháru byly kvůli koronaviru buď zrušeny, nebo přesunuty na příští rok. Nakonec v kalendáři zůstala jediná soutěž – mistrovství republiky 2020 ve Strakonicích. A ta počátkem září skutečně proběhla, přičemž tradičně dominovali borci Armádního sportovního oddílu Dukla Prostějov.

Šlo o šampionát otevřený, tudíž dorazila i mezinárodní konkurence z Německa, Polska a Slovenska. Zvláště Němci v čele se špičkovou dvojicí Stefan Wiesner a Elischa Weber byli tvrdým oříškem, který však Hanáci rozlouskli.
V čistě národním pořadí ovládl individuální akrobacii dle očekávání Libor Jiroušek před Oldřichem Šorfem a Jiřím Gečnukem. Přesnosti přistání dominoval Hynek Tábor, druhý skončil Miloslav Kříž a třetí byl Ondřej Žák.
Absolutně v celkovém pořadí se o zlaté prvenství podělili Hynek Tábor s Liborem Jirouškem, bronz získal Jiří Gečnuk. Velice slibně si při své premiéře vedl benjamínek Oldřich Zbíral. A poděkování za kvalitně zvládnutou akci patří především strakonickým organizátorům v čele s Petrem Chládkem starším. (son)

výsledky mčr v klasickém parašutismu 2020 – strakonice
Individuální akrobacie: 1. Jiroušek (Dukla Prostějov), 2. Wiesner (Německo), 3. Šorf (Dukla Prostějov), 4. Weber (Německo), 5. Gečnuk, 6. Směšný, 7. Tábor, 9. Pavlíček, 10. Chládek, 13. Kříž, 14. Hájek, 16. Žák, 19. Rataj (všichni Dukla Prostějov).
Přesnost přistání: 1. Tábor, 2. Kříž, 3. Žák.
Celkové pořadí: 1. Jiroušek a Tábor, 3. Gečnuk.
Celkové pořadí družstva: 1. Dukla Prostějov I (Gečnuk, Tábor, Jiroušek, Šorf), 2. Dukla Prostějov II (Směšný, Pavlíček, Hájek, Kříž), 3. Dukla Prostějov III (Chládek, Žák, Rataj, Zbíral).

 

  • Makový pohřební služba
  • 1

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Anketa - hlavní

Co vás v poslední době nejvíce potěšilo?

2017 vitejte na svete banner

Speciály Večerníku

2019 tv pohoda banner

 

Barometr

Vánoční strom bude.

Tohle nám nemůže vzít ani ten lotr koronavirus! Prostějovští radní oznámili, že konání vánočního jarmarku na náměstí T. G. Masaryka je sice v ohrožení, ale o tradiční a neodmyslitelnou součást rynku nepřijdeme. Vánoční strom je už vybrán a letos ho městu darovala rodina z Lipové.

 

Další chyba na Vápenici.
Špatně vypočítané kilometry na směrovníku u Národního domu nejsou jedinou „mýlkou“ na Vápenici v Prostějově. Jak Večerník upozornili čtenáři, při odbočení vlevo do centra v Prostějově je nakřivo namalován odbočující pruh. Podle zlých jazyků museli být lajnovači pod parou...

Nezapomněli na lidi.

Osobnost týdne

Ladislav ADAMÍK

Úctyhodného věku šestadevadesáti let se před týdnem dožil bývalý kvalitní prostějovský atlet. Osobní výročí blížící se magické stovce oslavil v pondělí 19. října.

11 stasova

THUAN DINH DUC

 

Číslo týdne

1 983

Podle posledního sčítání žije v Prostějově 1 983 cizinců. Nejvíce zde pobývá Slováků a Ukrajinců, silné zázemí zde mají Vietnamci.

33

Výrok týdne

„ZATÍM PO NICH NENÍ POJMENOVÁNO VŮBEC NIC!“

Lidé budou vybírat nový název parku v Okružní ulici podle jmen slavných rodáků. A jak zmínil primátor Jura, zatím po nich není pojmenováno vůbec nic...