Dobré ráno, dnes je pondělí 17.6.2024
svátek slaví Adolf,
zítra Milan
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...
facebooktwitteryoutubeinstagram

Solidní účast u dětí, kvalita startovního pole u dospělých. Atletická Velká cena města Prostějova na 110 metrů a Memoriál Ed. Rozbořila v hodu oštěpem tradičně patří k zajímavým sportovním podnikům. Ta se i letos usídlila na ovál RG a ZŠ ve Studentské ulici v nemalém počtu. Většinu dne plného sportu tak v neděli zabraly zejména závody dětí na 60 metrů nebo ve skákání do dálky.

„Mladý závodil v běhu a v hodu. V rozběhu byl čtvrtý, ale jak to celkově skončilo, to nevíme. Hraje fotbal, tak teď zkoušíme ještě něco nového,“ poznamenal Jaroslav Pastrnek, který dorazil na závod s rodinou. Mnozí ale nepřišli povzbudit jen děti, ale také dospělé. A že bylo koho. Přítomen byl třeba oštěpař a několikanásobný olympionik Vítězslav Veselý nebo také překážkář Petr Svoboda, jenž podle očekávání prostějovský závod vyhrál. Oba špičkoví sportovci jezdí na Hanou pravidelně a rádi. „Začínal jsem zde před nějakými devatenácti dvaceti lety jako junior. Je to taková moje srdcovka,“ uvedl k tomu Vítězslav Veselý po závodě, v němž neměl konkurenci. I když překonat oštěpařský rekord akce – který si sám kdysi stanovil – se mu tentokrát nepovedlo.

JA TO DOPADLO?
110 m překážek:
1. Petr Svoboda (Olymp Praha) 13.86
2. Martin Juránek (VSK Univerzita Brno) 14.60
3. Marco Adrien Drozda (Slovensko) 14.85
4. Jiří Odvářka (Atletický klub Prostějov) 15.34
5. Martin Pokorný (Atletický klub Olomouc) 15.43
6. Jan Vojtek (SSK Vítkovice) 15.58

Hod oštěpem:
1. Vítězslav Veselý (TJ Dukla Praha) 77,66 m
2. Dominik Sokola (AK Kroměříž) 64,12 m
3. Martin Pokorný (Atletický klub Olomouc) 40,50 m

  • Makový pohřební služba
  • 1

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Anketa - hlavní

Co vás v poslední době nejvíce potěšilo?

2017 vitejte na svete banner

Speciály Večerníku

2019 tv pohoda banner

 

Barometr

Vánoční strom bude.

Tohle nám nemůže vzít ani ten lotr koronavirus! Prostějovští radní oznámili, že konání vánočního jarmarku na náměstí T. G. Masaryka je sice v ohrožení, ale o tradiční a neodmyslitelnou součást rynku nepřijdeme. Vánoční strom je už vybrán a letos ho městu darovala rodina z Lipové.

 

Další chyba na Vápenici.
Špatně vypočítané kilometry na směrovníku u Národního domu nejsou jedinou „mýlkou“ na Vápenici v Prostějově. Jak Večerník upozornili čtenáři, při odbočení vlevo do centra v Prostějově je nakřivo namalován odbočující pruh. Podle zlých jazyků museli být lajnovači pod parou...

Nezapomněli na lidi.

Osobnost týdne

Ladislav ADAMÍK

Úctyhodného věku šestadevadesáti let se před týdnem dožil bývalý kvalitní prostějovský atlet. Osobní výročí blížící se magické stovce oslavil v pondělí 19. října.

11 stasova

THUAN DINH DUC

 

Číslo týdne

1 983

Podle posledního sčítání žije v Prostějově 1 983 cizinců. Nejvíce zde pobývá Slováků a Ukrajinců, silné zázemí zde mají Vietnamci.

33

Výrok týdne

„ZATÍM PO NICH NENÍ POJMENOVÁNO VŮBEC NIC!“

Lidé budou vybírat nový název parku v Okružní ulici podle jmen slavných rodáků. A jak zmínil primátor Jura, zatím po nich není pojmenováno vůbec nic...