Příjemnou noc, dnes je úterý 25.6.2024
svátek slaví Ivan,
zítra Adriana
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...
facebooktwitteryoutubeinstagram

Jedním z nejúspěšnějších prostějovských sportovních klubů jsou aktuálně lukostřelci. Potvrdili to také v Opavě, kde se konalo Mistrovství České republiky dorostu. Závodníci z Hané se tam neztratili, když si odvezli celou řadu medailí.


„Spokojenost je veliká. Například kadetky jako družstvo vyhrály, Eliška Novotná v nich brala zlato, Eliška Koleňáková skončila čtvrtá. Bronzy získali Lukáš Preclík a Michael Roba, junioři pak jako družstvo vyhráli,“ vypočetla předsedkyně klubu Magda Robová. Oddíl dokonce poslal na zkušenou na tomhle závodě jednoho ze svých členů do znojemského klubu. „Pravidla mistrovství dovolují pouze tříčlenná družstva. Jednoho z našich jsme tak poslali do Znojma. Kluci se kamarádí, navíc je pro něj střelba na finálové střelnici velká zkušenost – rozhodně větší, než kdyby seděl na lavičce,“ poznamenala Robová.
Pro prostějovské lukostřelce však ani teď nepřichází doba klidu. Už příští víkend 12. a 13. září se účastní Mistrovství ČR žáků, na pátek 18. září je naplánováno akademické MČR den nato se střílí Cena Moravy.

 

  • Makový pohřební služba
  • 1

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Anketa - hlavní

Co vás v poslední době nejvíce potěšilo?

2017 vitejte na svete banner

Speciály Večerníku

2019 tv pohoda banner

 

Barometr

Vánoční strom bude.

Tohle nám nemůže vzít ani ten lotr koronavirus! Prostějovští radní oznámili, že konání vánočního jarmarku na náměstí T. G. Masaryka je sice v ohrožení, ale o tradiční a neodmyslitelnou součást rynku nepřijdeme. Vánoční strom je už vybrán a letos ho městu darovala rodina z Lipové.

 

Další chyba na Vápenici.
Špatně vypočítané kilometry na směrovníku u Národního domu nejsou jedinou „mýlkou“ na Vápenici v Prostějově. Jak Večerník upozornili čtenáři, při odbočení vlevo do centra v Prostějově je nakřivo namalován odbočující pruh. Podle zlých jazyků museli být lajnovači pod parou...

Nezapomněli na lidi.

Osobnost týdne

Ladislav ADAMÍK

Úctyhodného věku šestadevadesáti let se před týdnem dožil bývalý kvalitní prostějovský atlet. Osobní výročí blížící se magické stovce oslavil v pondělí 19. října.

11 stasova

THUAN DINH DUC

 

Číslo týdne

1 983

Podle posledního sčítání žije v Prostějově 1 983 cizinců. Nejvíce zde pobývá Slováků a Ukrajinců, silné zázemí zde mají Vietnamci.

33

Výrok týdne

„ZATÍM PO NICH NENÍ POJMENOVÁNO VŮBEC NIC!“

Lidé budou vybírat nový název parku v Okružní ulici podle jmen slavných rodáků. A jak zmínil primátor Jura, zatím po nich není pojmenováno vůbec nic...