Dobré odpoledne, dnes je sobota 23.9.2023
svátek slaví Berta,
zítra Jaromír
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...
facebooktwitteryoutubeinstagram

Je jí teprve patnáct let a už začíná sklízet úspěchy na všech frontách. Kristýna Piňosová nedávno oslavila zisk titulu na společném šampionátu Česka, Slovenska a Maďarska a nyní se stala rovněž mistryní České republiky. Paradoxně k tomu nedošlo v tuzemských vodách, ale v chorvatském letovisku Viganj. Tam studentka Gymnázia Jiřího Wolkera z Prostějova zazářila a přidala ke svým trofejím další.

Na společném Mistrovství České republiky, Slovenska i Maďarska uspěla Kristýna Piňosová poměrně neočekávaně, zato však takřka suverénně. „Vyhrála všechny rozjížďky kromě dvou. Už v půlce závodu tak bylo jasné, že to pro sebe uzme celé,“ usmála se šibalsky šťastná maminka.
Sama Kristýna Piňosová pak popsala, co ji v rámci závodu čekalo. „Každý den foukalo, převažoval silný zadoboční vítr. Rozhodně to bylo něco jiného, než se jezdí v České republice. Zde na podobné závody nejsou takové podmínky,“ vysvětlila sportovkyně.
Další tuzemský titul jí pak není neznámý. „Vyhrála jsem ho už potřetí,“ podotkla. Není ani proto příliš divu, že nedávno získala Cenu města Prostějova v kategorii amatérský sportovec. Vyzvednout osobně a na pódiu si ji však nemohla. Podle očekávání brázdila s rodinou Evropu po závodech.
Jak se navíc potvrzuje, pro rodinu Piňosových je i tohle léto poněkud jiné než pro většinu Čechů. Opět ho totiž stráví na cestách za závody. „V pátek odjíždíme do Polska. Měla jsem původně být na jejich mistrovství, ale to muselo být zrušené. Pojedeme tedy do města Sopoty, kde se uskuteční závod. Tam bych ráda zjistila, jak na tom jsem v mezinárodní konkurenci,“ prozradila své nejbližší plány Kristýna Piňosová.

  • Makový pohřební služba
  • 1

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Anketa - hlavní

Co vás v poslední době nejvíce potěšilo?

2017 vitejte na svete banner

Speciály Večerníku

2019 tv pohoda banner

 

Barometr

Vánoční strom bude.

Tohle nám nemůže vzít ani ten lotr koronavirus! Prostějovští radní oznámili, že konání vánočního jarmarku na náměstí T. G. Masaryka je sice v ohrožení, ale o tradiční a neodmyslitelnou součást rynku nepřijdeme. Vánoční strom je už vybrán a letos ho městu darovala rodina z Lipové.

 

Další chyba na Vápenici.
Špatně vypočítané kilometry na směrovníku u Národního domu nejsou jedinou „mýlkou“ na Vápenici v Prostějově. Jak Večerník upozornili čtenáři, při odbočení vlevo do centra v Prostějově je nakřivo namalován odbočující pruh. Podle zlých jazyků museli být lajnovači pod parou...

Nezapomněli na lidi.

Osobnost týdne

Ladislav ADAMÍK

Úctyhodného věku šestadevadesáti let se před týdnem dožil bývalý kvalitní prostějovský atlet. Osobní výročí blížící se magické stovce oslavil v pondělí 19. října.

11 stasova

THUAN DINH DUC

 

Číslo týdne

1 983

Podle posledního sčítání žije v Prostějově 1 983 cizinců. Nejvíce zde pobývá Slováků a Ukrajinců, silné zázemí zde mají Vietnamci.

33

Výrok týdne

„ZATÍM PO NICH NENÍ POJMENOVÁNO VŮBEC NIC!“

Lidé budou vybírat nový název parku v Okružní ulici podle jmen slavných rodáků. A jak zmínil primátor Jura, zatím po nich není pojmenováno vůbec nic...