Dobré odpoledne, dnes je sobota 23.9.2023
svátek slaví Berta,
zítra Jaromír
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...
facebooktwitteryoutubeinstagram

Skvěle do posunuté sezóny dračích lodí vstoupila ženská posádka z Prostějova. Rebelky vyrazily na jeden z tradičních závodů pro dračí lodě na rybník Olšovec v Jednovnici. A navázaly tam na svá předchozí vystoupení.

I z nich si Rebelky odvážely cenné kovy. Tentokrát to byly dvě medaile – zlatá na dvousetmetrové trati a stříbrná na kilometrové. Což Rebelky samozřejmě nemálo potěšilo – vždyť kvůli koronaviru se dlouho nemohly scházet a trénovat. „Jedovnice proběhla senzačně, počasí nám přálo. Jen na kilometrové trati se trochu rozpršelo, ale jsme zvyklé – tréninky jezdíme zatím jenom v dešti,“ poznamenala za posádku Marcela Řehořová. Na dvě stě metrů posádka absolvovala dvě rozjížďky, z nichž se sčítaly časy. Obě Rebelky vyhrály a v závodě to podtrhly 1. místem. „Na kiláku jsme skončily druhé. Konkurence byla velká a vyrovnaná, šlo o setiny,“ ocenila kvality soupeřek Marcela Řehořová, která poděkovala na dálku i sponzorům. „Napomohla nám k těmto výsledkům díky sponzoringu karbonová pádla, byly jsme tak rychlejší a silnější,“ pochvalovala si.

  • Makový pohřební služba
  • 1

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Anketa - hlavní

Co vás v poslední době nejvíce potěšilo?

2017 vitejte na svete banner

Speciály Večerníku

2019 tv pohoda banner

 

Barometr

Vánoční strom bude.

Tohle nám nemůže vzít ani ten lotr koronavirus! Prostějovští radní oznámili, že konání vánočního jarmarku na náměstí T. G. Masaryka je sice v ohrožení, ale o tradiční a neodmyslitelnou součást rynku nepřijdeme. Vánoční strom je už vybrán a letos ho městu darovala rodina z Lipové.

 

Další chyba na Vápenici.
Špatně vypočítané kilometry na směrovníku u Národního domu nejsou jedinou „mýlkou“ na Vápenici v Prostějově. Jak Večerník upozornili čtenáři, při odbočení vlevo do centra v Prostějově je nakřivo namalován odbočující pruh. Podle zlých jazyků museli být lajnovači pod parou...

Nezapomněli na lidi.

Osobnost týdne

Ladislav ADAMÍK

Úctyhodného věku šestadevadesáti let se před týdnem dožil bývalý kvalitní prostějovský atlet. Osobní výročí blížící se magické stovce oslavil v pondělí 19. října.

11 stasova

THUAN DINH DUC

 

Číslo týdne

1 983

Podle posledního sčítání žije v Prostějově 1 983 cizinců. Nejvíce zde pobývá Slováků a Ukrajinců, silné zázemí zde mají Vietnamci.

33

Výrok týdne

„ZATÍM PO NICH NENÍ POJMENOVÁNO VŮBEC NIC!“

Lidé budou vybírat nový název parku v Okružní ulici podle jmen slavných rodáků. A jak zmínil primátor Jura, zatím po nich není pojmenováno vůbec nic...