Dobré ráno, dnes je pondělí 17.6.2024
svátek slaví Adolf,
zítra Milan
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...
facebooktwitteryoutubeinstagram

Dlouhou přestávku mají za sebou také sportovní střelci z kuše z Plumlova. Po dvouměsíční pauze způsobené koronavirem se vrátili k trénování i závodům. V Plumlově k tomu navíc probíhají přípravy na blížící se Mistrovství České republiky ve střelbě z polní kuše, které budou hostit 12. a 13. září. Kromě výpadku ale v klubu vládne momentálně pohoda a dobrá nálada. Hlavně díky tomu, že se do střeleckého klubu podařilo přilákat další zájemce a že se na přípravách před vrcholem letošní sezóny podílí spousta dobrovolníků, bez kterých by to klub měl daleko obtížnější.

To, že byla vynucená pauza opravdu dlouhá, předseda klubu Bedřich Korbař nezpochybňuje, dokonce připouští i nějaká pozitiva. „Musím říci, že po sportovní stránce se nám po všech peripetiích momentálně docela daří. Za největší přínos považuji to, že se nám zase o něco rozrostla naše základna a přibylo aktivních členů. Řekl bych, že pauza pomohla i některým našim dlouhodobým sportovcům. Najednou je v nich vidět daleko větší elán a zápal po té dlouhé odmlce,“ přiznává.
Co se týče vedení klubu, vše se teď směřuje k polovině září, kdy bude Plumlov pořádat Mistrovství České republiky ve střelbě z polní kuše. „Přípravy probíhají již určitou dobu, momentálně se scházíme každou středu, kdy přijdou také dobrovolníci. Snažíme se, aby bylo vše perfektně nachystáno, a to od připraveného areálu přes vytvoření dalších terčů, kterých bude potřeba opravdu hodně, až po všechny maličkosti. Jsem velmi potěšen, kolik členů se aktivně do těchto příprav zapojuje, a pokud to takto půjde i nadále, myslím si, že uvidíme opravdu hezké mistrovství,“ pokračuje předseda klubu.
Největší otazník momentálně visí nad tím, zda všechno proběhne tak, jak má. Případů nakažených koronavirem totiž zase přibývá a v klubu nyní panuje obava především ze zrušení závodů. „Příští týden by se měl konat závod v Otrokovicích, kde se sjíždějí i mezinárodní závodníci, a v současné chvíli se zatím neví, zda závod opravdu proběhne. Je otázkou, co bude za měsíc. Zdraví je samozřejmě nejdůležitější,“ uvědomuje si Bedřich Korbař.
Kromě zmíněného mistrovství čeká sportovce a také fanoušky ještě memoriál Bedřicha Korbaře, který se ale z původně plánovaného termínu v září přesouvá na 17. října. V Plumlově tak na letošní podzim nebude nouze o zajímavé závody. 

  • Makový pohřební služba
  • 1

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Anketa - hlavní

Co vás v poslední době nejvíce potěšilo?

2017 vitejte na svete banner

Speciály Večerníku

2019 tv pohoda banner

 

Barometr

Vánoční strom bude.

Tohle nám nemůže vzít ani ten lotr koronavirus! Prostějovští radní oznámili, že konání vánočního jarmarku na náměstí T. G. Masaryka je sice v ohrožení, ale o tradiční a neodmyslitelnou součást rynku nepřijdeme. Vánoční strom je už vybrán a letos ho městu darovala rodina z Lipové.

 

Další chyba na Vápenici.
Špatně vypočítané kilometry na směrovníku u Národního domu nejsou jedinou „mýlkou“ na Vápenici v Prostějově. Jak Večerník upozornili čtenáři, při odbočení vlevo do centra v Prostějově je nakřivo namalován odbočující pruh. Podle zlých jazyků museli být lajnovači pod parou...

Nezapomněli na lidi.

Osobnost týdne

Ladislav ADAMÍK

Úctyhodného věku šestadevadesáti let se před týdnem dožil bývalý kvalitní prostějovský atlet. Osobní výročí blížící se magické stovce oslavil v pondělí 19. října.

11 stasova

THUAN DINH DUC

 

Číslo týdne

1 983

Podle posledního sčítání žije v Prostějově 1 983 cizinců. Nejvíce zde pobývá Slováků a Ukrajinců, silné zázemí zde mají Vietnamci.

33

Výrok týdne

„ZATÍM PO NICH NENÍ POJMENOVÁNO VŮBEC NIC!“

Lidé budou vybírat nový název parku v Okružní ulici podle jmen slavných rodáků. A jak zmínil primátor Jura, zatím po nich není pojmenováno vůbec nic...