Příjemnou noc, dnes je úterý 25.6.2024
svátek slaví Ivan,
zítra Adriana
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...
facebooktwitteryoutubeinstagram

Léto? To je pro mnohé sporty odpočinek. Aspoň část léta mají pauzu basketbalisté, hokejisté i fotbalisté. Jiné sporty se však ocitají na vrcholu sezóny. Mezi ty patří i požární sport, který po koronavirové pauze zažívá zmrtvýchvstání. Od konce června se rychle množí menší závody, zejména na menších vesnicích. Po Klopotovicích, Dětkovicích nebo Soběsukách se nyní přidává Otinoves.

V sobotu se tak koná Pohárová soutěž o pohár starosty SDH Otinoves, soutěž v požárním útoku. Sportovní areál v Otinovsi od 14 hodin přivítá velké množství hasičů a jejich fanoušků. Akce je dlouho plánovaná a dají se na ní čekat kvalitní výkony. Publiku se představí muži a ženy. A to z celého Olomouckého kraje – kromě například Bílovic, které jsou klasickým účastníkem celé řady podniků, dorazí Hranice nebo třeba Měrotín. Je ovšem otázkou, jak do tohoto klání zasáhnou jednak případné obavy z koronaviru a jednak samozřejmě dovolené.
Na Facebooku však akce doslova frčí, vypadá to tak, že kvalitní nebude jen osazenstvo na startu, ale také atmosféra a celkově návštěva. K tomu pak organizátoři akce chtějí přispět i slibovaným bohatým občerstvením. Kdo by navíc hasičiny neměl dost, hned týden nato 2. srpna se taktéž v Otinovsi uskuteční klání v požárním útoku pro mladší a starší žáky. Léto se zkrátka rozjelo naplno. A s ním i hasičské akce.

 

  • Makový pohřební služba
  • 1

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Anketa - hlavní

Co vás v poslední době nejvíce potěšilo?

2017 vitejte na svete banner

Speciály Večerníku

2019 tv pohoda banner

 

Barometr

Vánoční strom bude.

Tohle nám nemůže vzít ani ten lotr koronavirus! Prostějovští radní oznámili, že konání vánočního jarmarku na náměstí T. G. Masaryka je sice v ohrožení, ale o tradiční a neodmyslitelnou součást rynku nepřijdeme. Vánoční strom je už vybrán a letos ho městu darovala rodina z Lipové.

 

Další chyba na Vápenici.
Špatně vypočítané kilometry na směrovníku u Národního domu nejsou jedinou „mýlkou“ na Vápenici v Prostějově. Jak Večerník upozornili čtenáři, při odbočení vlevo do centra v Prostějově je nakřivo namalován odbočující pruh. Podle zlých jazyků museli být lajnovači pod parou...

Nezapomněli na lidi.

Osobnost týdne

Ladislav ADAMÍK

Úctyhodného věku šestadevadesáti let se před týdnem dožil bývalý kvalitní prostějovský atlet. Osobní výročí blížící se magické stovce oslavil v pondělí 19. října.

11 stasova

THUAN DINH DUC

 

Číslo týdne

1 983

Podle posledního sčítání žije v Prostějově 1 983 cizinců. Nejvíce zde pobývá Slováků a Ukrajinců, silné zázemí zde mají Vietnamci.

33

Výrok týdne

„ZATÍM PO NICH NENÍ POJMENOVÁNO VŮBEC NIC!“

Lidé budou vybírat nový název parku v Okružní ulici podle jmen slavných rodáků. A jak zmínil primátor Jura, zatím po nich není pojmenováno vůbec nic...