Dobré ráno, dnes je pondělí 17.6.2024
svátek slaví Adolf,
zítra Milan
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...
facebooktwitteryoutubeinstagram

FOTOGALERIE: Sport v Bedihošti? Fotbal, zazní nepochybně odpověď. V hanácké vsi však posledních sedm let holdují také jinému sportovnímu klání, a sice kuličkám. A právě jim patřil také uplynulý víkend turnaj pro registrované hráče i širokou veřejnost. Lukeho velký pavouk totiž rozprostřel své sítě nad bedihošťskými kurty. Na nich se pak odehrávaly odhodlané bitvy plné emocí. Označení „celodenní turnaj“ pak přitom dostalo zcela jiný význam – hrálo se totiž od rána až do pozdních večerních hodin.

Celkově na akci startovalo 23 hráčů ze tří klubů: z domácí Hanácké trefy, ze Zastávecké koule a přítomni byli i Chrobáci Brno. V pavouku pak mohli uspět, ale i při neúspěchu se dostat zpět do hry a bojovat o medaile. „Honza Pohořelický hrál asi 4 hodiny v kuse, odehrál 29 zápasů za den,“ poznamenal k nakonec druhému hráči turnaje organizátor Lukáš Vlček. Ten upřesnil pravidla. „Z každého turnaje dospělých se počítají body. A když se účastní aspoň dva kluby, počítají se i do klubové soutěže. A zde máme kluby tři. Dneska hrajeme pavoukem, netradiční formou. Ti nejlepší mají šest, někteří pět. Je to dneska takové delší,“ vysvětlil. Při kuličkách nejdříve hází po jedné hráči na důlek, ve cvrnkání se pak později střídají. Kdo trefuje všechny dříve, má první výhru. Na turnaji v Bedihošti se hrálo na dvě.
Pořadatelé mohli být spokojeni s dobrou náladou, méně však už s počasím. To si s účastníky nehezky zahrávalo a během dne tak vyslalo na Bedihošť i déšť. „Kdyby hřiště bylo mokré, hrát samozřejmě nemůžeme. Kdyby byly kaluže, tak bychom museli počkat, až se voda vsákne. Jinak ale hrajeme za každého počasí,“ vysvětlil za domácí klub Ivo Losík. Voda však nakonec na herní ploše nestála, a tak až do půl osmé večer mohl turnaj probíhat bez přestávky. Sice mírně mokří, přesto však spokojení si pak lidé mohli také pro ceny. „Standardně dostanou vítězové medaile. V závěru se losují ceny, třeba zápalky nebo i víno. Takže to může dopadnout tak, že vítěz si odnese menší cenu než proherce,“ řekl s úsměvem Lukáš Vlček. Turnaj nakonec hráči zakončili řádně znavení, ač se to nezdá, při rozhozu si člověk pořádně zacvičí. A pokud někdo odehraje i 24 zápasů za den, tak už posilovnu skutečně chvíli navštěvovat nemusí.

Konečné pořadí na Lukeho velkém pavouku v Bedihošti:
1. Karel Kočí, SK Zastávecká koule
2. Jan Pohořelický, Chrobáci Brno
3. Pavel Kotyza, Hanácká trefa
4. Ivo Losík, Hanácká trefa
5. Drahoslav Zavadil

 

  • Makový pohřební služba
  • 1

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Anketa - hlavní

Co vás v poslední době nejvíce potěšilo?

2017 vitejte na svete banner

Speciály Večerníku

2019 tv pohoda banner

 

Barometr

Vánoční strom bude.

Tohle nám nemůže vzít ani ten lotr koronavirus! Prostějovští radní oznámili, že konání vánočního jarmarku na náměstí T. G. Masaryka je sice v ohrožení, ale o tradiční a neodmyslitelnou součást rynku nepřijdeme. Vánoční strom je už vybrán a letos ho městu darovala rodina z Lipové.

 

Další chyba na Vápenici.
Špatně vypočítané kilometry na směrovníku u Národního domu nejsou jedinou „mýlkou“ na Vápenici v Prostějově. Jak Večerník upozornili čtenáři, při odbočení vlevo do centra v Prostějově je nakřivo namalován odbočující pruh. Podle zlých jazyků museli být lajnovači pod parou...

Nezapomněli na lidi.

Osobnost týdne

Ladislav ADAMÍK

Úctyhodného věku šestadevadesáti let se před týdnem dožil bývalý kvalitní prostějovský atlet. Osobní výročí blížící se magické stovce oslavil v pondělí 19. října.

11 stasova

THUAN DINH DUC

 

Číslo týdne

1 983

Podle posledního sčítání žije v Prostějově 1 983 cizinců. Nejvíce zde pobývá Slováků a Ukrajinců, silné zázemí zde mají Vietnamci.

33

Výrok týdne

„ZATÍM PO NICH NENÍ POJMENOVÁNO VŮBEC NIC!“

Lidé budou vybírat nový název parku v Okružní ulici podle jmen slavných rodáků. A jak zmínil primátor Jura, zatím po nich není pojmenováno vůbec nic...