Dobré ráno, dnes je středa 19.6.2024
svátek slaví Leoš,
zítra Květa
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...
facebooktwitteryoutubeinstagram

Ve víru příprav se nyní nachází posádka Rebelek z Prostějova. Ženská dračí loď, která si zejména v roce 2019 připsala velké úspěchy napříč Moravou, má před prvním ostrým závodem letoška. Rebelky totiž vyrazí do Jedovnice, kde jsou již tradičním účastníkem. „Tak určitě se chceme umístit co nejlépe to půjde,“ vzkázala soupeřkám jedna z organizátorek klubu Vendula Nečasová.

Skromné cíle přitom skutečně nejsou namístě, jelikož Prostějovanky loni v Jedovnici na rybníku Olšovec odjely dvě trati a v obou případech vybojovaly zlato. Nebude ale na škodu skutečnost, že jsou dovolené v plném proudu? „My máme zatím loď plnou, tak věřím, že to tak zůstane po celý zbytek sezóny,“ uvedla Nečasová. Závod pak ukáže jednu důležitou skutečnost, a sice to, jaký vliv má absence jarních tréninků z důvodu koronavirových trablů na výkonnost jednotlivých posádek.

  • Makový pohřební služba
  • 1

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Anketa - hlavní

Co vás v poslední době nejvíce potěšilo?

2017 vitejte na svete banner

Speciály Večerníku

2019 tv pohoda banner

 

Barometr

Vánoční strom bude.

Tohle nám nemůže vzít ani ten lotr koronavirus! Prostějovští radní oznámili, že konání vánočního jarmarku na náměstí T. G. Masaryka je sice v ohrožení, ale o tradiční a neodmyslitelnou součást rynku nepřijdeme. Vánoční strom je už vybrán a letos ho městu darovala rodina z Lipové.

 

Další chyba na Vápenici.
Špatně vypočítané kilometry na směrovníku u Národního domu nejsou jedinou „mýlkou“ na Vápenici v Prostějově. Jak Večerník upozornili čtenáři, při odbočení vlevo do centra v Prostějově je nakřivo namalován odbočující pruh. Podle zlých jazyků museli být lajnovači pod parou...

Nezapomněli na lidi.

Osobnost týdne

Ladislav ADAMÍK

Úctyhodného věku šestadevadesáti let se před týdnem dožil bývalý kvalitní prostějovský atlet. Osobní výročí blížící se magické stovce oslavil v pondělí 19. října.

11 stasova

THUAN DINH DUC

 

Číslo týdne

1 983

Podle posledního sčítání žije v Prostějově 1 983 cizinců. Nejvíce zde pobývá Slováků a Ukrajinců, silné zázemí zde mají Vietnamci.

33

Výrok týdne

„ZATÍM PO NICH NENÍ POJMENOVÁNO VŮBEC NIC!“

Lidé budou vybírat nový název parku v Okružní ulici podle jmen slavných rodáků. A jak zmínil primátor Jura, zatím po nich není pojmenováno vůbec nic...