Dobré ráno, dnes je pondělí 17.6.2024
svátek slaví Adolf,
zítra Milan
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...
facebooktwitteryoutubeinstagram

Červenec a srpen jako měsíce klidu? Pro někoho ne. Třeba pro prostějovské lukostřelce. Ty čekají hned dva velké pořadatelské úkoly už během léta. Navíc nadále probíhají tréninky a klub už nyní myslí také na podzim, který opět přinese spoustu závodního vzrušení. Program pro nejbližší týdny pak přiblížila někdejší dlouholetá předsedkyně a současný činovník klubu Magdalena Majarová. „Tento víkend nás čeká soustředění SCM, tedy mládeže. Je to proto, aby se děcka potkala, zastřílela si v kvalifikaci. Důležitý pak bude eliminační závod, ze kterého pak mohou mít body k dobru do střediska mládeže,“ přiblížila pro PROSTĚJOVSKÝ Večerník.

Tím ale zdaleka pořadatelské výzvy nekončí, naopak. Již v srpnu uspořádá klub Lukostřelba Prostějov také Mistrovství České republiky holých luků. Zde ale ambice příliš velké nejsou. „Není to disciplína, které se nějak více věnujeme. Nevím ani, jestli přímo někdo od nás bude startovat,“ vysvětlila Magdalena Majarová k akci, která se bude konat v areálu prostějovské lukostřelby, a to 8. a 9. srpna. Naopak velké ambice jsou u Akademického mistrovství ČR, které se uskuteční v září. „Za nás budou startovat například Pepa Křesala a Michal Hlahůlek, oba reprezentují Univerzitu Palackého v Olomouci. Michal aktuálně drží český rekord, který před týdnem navíc potvrdil,“ usmívala se Magdalena Majarová. Josef Křesala je navíc aktuálním vicemistrem ČR z mistrovství v halové lukostřelbě – které vyhrál právě Michal Hlahůlek.
Co dodat? Lukostřelba Prostějov zkrátka má nadále nemalé ambice. A to i co se týká reprezentace. Někdejší předsedkyně doufá, že by se mohl podařit až půltucet reprezentantů z řad prostějovských lukostřelců. „Michalu Hlahůlkovi například do reprezentace „AL chybí asi tři body, velmi dobrou fazónu má také Eliška Novotná, výborné výsledky také Eliška Koleňáková. A máme i další velmi kvalitní střelce,“ pochvaluje si Magdalena Majarová, po které letos předsednickou štafetu převzala její dcera, Magda Robová.

  • Makový pohřební služba
  • 1

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Anketa - hlavní

Co vás v poslední době nejvíce potěšilo?

2017 vitejte na svete banner

Speciály Večerníku

2019 tv pohoda banner

 

Barometr

Vánoční strom bude.

Tohle nám nemůže vzít ani ten lotr koronavirus! Prostějovští radní oznámili, že konání vánočního jarmarku na náměstí T. G. Masaryka je sice v ohrožení, ale o tradiční a neodmyslitelnou součást rynku nepřijdeme. Vánoční strom je už vybrán a letos ho městu darovala rodina z Lipové.

 

Další chyba na Vápenici.
Špatně vypočítané kilometry na směrovníku u Národního domu nejsou jedinou „mýlkou“ na Vápenici v Prostějově. Jak Večerník upozornili čtenáři, při odbočení vlevo do centra v Prostějově je nakřivo namalován odbočující pruh. Podle zlých jazyků museli být lajnovači pod parou...

Nezapomněli na lidi.

Osobnost týdne

Ladislav ADAMÍK

Úctyhodného věku šestadevadesáti let se před týdnem dožil bývalý kvalitní prostějovský atlet. Osobní výročí blížící se magické stovce oslavil v pondělí 19. října.

11 stasova

THUAN DINH DUC

 

Číslo týdne

1 983

Podle posledního sčítání žije v Prostějově 1 983 cizinců. Nejvíce zde pobývá Slováků a Ukrajinců, silné zázemí zde mají Vietnamci.

33

Výrok týdne

„ZATÍM PO NICH NENÍ POJMENOVÁNO VŮBEC NIC!“

Lidé budou vybírat nový název parku v Okružní ulici podle jmen slavných rodáků. A jak zmínil primátor Jura, zatím po nich není pojmenováno vůbec nic...