Dobré ráno, dnes je úterý 25.6.2024
svátek slaví Ivan,
zítra Adriana
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...
facebooktwitteryoutubeinstagram

Skutečný svátek amatérských sportovců se blíží! Koupaliště Stražisko bude i letos hostit 17. ročník konického triatlonu. Veteran steel man proběhne v sobotu 25. července 2020. „Koupaliště s příjemným personálem se nám loni velice osvědčilo. Jsem přesvědčen, že se amatérští sportovci už nyní mají skutečně na co těšit!“ pozval všechny organizátor Jan Kovanda.

Na účastníky hlavního závodu bude letos čekat opět o něco málo náročnější trasa než v minulých letech. Celkem absolvují 800 metrů plavání, 50 km na kole a 10,4 km běhu. „Po loňském přesunu z Čertových rybníků do Stražiska se nám protáhla trasa plavání i kola, nicméně běh byl naopak kratší. Protáhli jsme tedy i jej, aby se jeho náročnost vyrovnala ostatním disciplínám,“ vysvětlil Jan Kovanda.
Hlavní závod odstartuje už v 10:30 hodin, po doplavání posledního závodníka bude odstartována kategorie Hobby na trasách 400 m plavání, 20 km kolo a 4 km běh v okolí rybníků. „Velmi mě těší narůstající počet dětí, které startují v doprovodu rodičů,“ upozornil Kovanda.
Závodit se bude nejen o ceny, ale rovněž o již tradiční trička. Pravidelní účastníci budou mít možnost zjistit, zda se jejich kondice lepší, nebo alespoň zůstává na stejné úrovni. „To se týká především závodníků v naší hlavní kategorii mužů nad padesát let,“ upozornil Kovanda, který rovněž poděkoval všem dobrovolníkům, kteří se na přípravě akce podílejí, stejně jako sponzorům, mezi něž patří například místní dřevařské společnosti. „Více informací nejdete na webových stránkách veteransteelman.cz,“ uzavřel Jan Kovanda.

  • Makový pohřební služba
  • 1

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Anketa - hlavní

Co vás v poslední době nejvíce potěšilo?

2017 vitejte na svete banner

Speciály Večerníku

2019 tv pohoda banner

 

Barometr

Vánoční strom bude.

Tohle nám nemůže vzít ani ten lotr koronavirus! Prostějovští radní oznámili, že konání vánočního jarmarku na náměstí T. G. Masaryka je sice v ohrožení, ale o tradiční a neodmyslitelnou součást rynku nepřijdeme. Vánoční strom je už vybrán a letos ho městu darovala rodina z Lipové.

 

Další chyba na Vápenici.
Špatně vypočítané kilometry na směrovníku u Národního domu nejsou jedinou „mýlkou“ na Vápenici v Prostějově. Jak Večerník upozornili čtenáři, při odbočení vlevo do centra v Prostějově je nakřivo namalován odbočující pruh. Podle zlých jazyků museli být lajnovači pod parou...

Nezapomněli na lidi.

Osobnost týdne

Ladislav ADAMÍK

Úctyhodného věku šestadevadesáti let se před týdnem dožil bývalý kvalitní prostějovský atlet. Osobní výročí blížící se magické stovce oslavil v pondělí 19. října.

11 stasova

THUAN DINH DUC

 

Číslo týdne

1 983

Podle posledního sčítání žije v Prostějově 1 983 cizinců. Nejvíce zde pobývá Slováků a Ukrajinců, silné zázemí zde mají Vietnamci.

33

Výrok týdne

„ZATÍM PO NICH NENÍ POJMENOVÁNO VŮBEC NIC!“

Lidé budou vybírat nový název parku v Okružní ulici podle jmen slavných rodáků. A jak zmínil primátor Jura, zatím po nich není pojmenováno vůbec nic...