Dobré ráno, dnes je pátek 19.7.2024
svátek slaví Čeněk,
zítra Ilja
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...
facebooktwitteryoutubeinstagram

FOTOGALERIE: Úmorné vedro a dusno doprovázely předminulou sobotu 27. června závody v požárním útoku v Klopotovicích. Nicméně jak účastníci akce O Pohár starosty SDH Klopotovice ukázali, je počasí nepálí. Do obce tak vyrazilo velké množství družstev žáků a dorostu. A to dokonce více, než původně organizátoři plánovali, původně mělo být na místě deset týmů.

„Máme ale něco navíc, než jsme plánovali. Věkově jedeme od mladších do starších, mezi sedmi až patnácti lety,“ pochvaloval si hlavní organizátor závodu Jiří Kroupa.
Závody se konaly na klopotovickém hřišti. A mírně je zkomplikoval fakt, že se kvůli rekonstrukci silnic obec změnila v jedno velké staveniště. Přesto ale na místo dorazila celá řada závodníků, vše hlavně korunovalo slunečné počasí. „Máme objednané na každou akci pěkné počasí. Vždycky nám vyjde, musím ale zaklepat,“ usmíval se Kroupa.
Na dotaz, zda některé z družstev vidí jako favorita, odpověděl záporně. „Doufám, že žádný není. Nebo že jsou naopak všichni favoriti a že si to děti užívají a nemusím žádného preferovat, kdo vyhraje. Každý má dva pokusy. Když se tedy nepodaří první pokus, můžou si to opravit,“ uvedl pořadatel, který už dlouho před akcí zdůraznil, že jde hlavně o rodinnou atmosféru.
Výsledky? Ty jsou až na druhém místě. I tak se ale účastníci mohli těšit na četné ceny, každý si nakonec nějakou odnesl. Pro nejúspěšnější týmy to byly i poháry, nějakou tu drobnost ale dostali všichni i díky tomu, že na závody přispěla jak obec Klopotovice, tak Olomoucký kraj.

 

 

 

 

 

 

  • Makový pohřební služba
  • 1

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Anketa - hlavní

Co vás v poslední době nejvíce potěšilo?

2017 vitejte na svete banner

Speciály Večerníku

2019 tv pohoda banner

 

Barometr

Vánoční strom bude.

Tohle nám nemůže vzít ani ten lotr koronavirus! Prostějovští radní oznámili, že konání vánočního jarmarku na náměstí T. G. Masaryka je sice v ohrožení, ale o tradiční a neodmyslitelnou součást rynku nepřijdeme. Vánoční strom je už vybrán a letos ho městu darovala rodina z Lipové.

 

Další chyba na Vápenici.
Špatně vypočítané kilometry na směrovníku u Národního domu nejsou jedinou „mýlkou“ na Vápenici v Prostějově. Jak Večerník upozornili čtenáři, při odbočení vlevo do centra v Prostějově je nakřivo namalován odbočující pruh. Podle zlých jazyků museli být lajnovači pod parou...

Nezapomněli na lidi.

Osobnost týdne

Ladislav ADAMÍK

Úctyhodného věku šestadevadesáti let se před týdnem dožil bývalý kvalitní prostějovský atlet. Osobní výročí blížící se magické stovce oslavil v pondělí 19. října.

11 stasova

THUAN DINH DUC

 

Číslo týdne

1 983

Podle posledního sčítání žije v Prostějově 1 983 cizinců. Nejvíce zde pobývá Slováků a Ukrajinců, silné zázemí zde mají Vietnamci.

33

Výrok týdne

„ZATÍM PO NICH NENÍ POJMENOVÁNO VŮBEC NIC!“

Lidé budou vybírat nový název parku v Okružní ulici podle jmen slavných rodáků. A jak zmínil primátor Jura, zatím po nich není pojmenováno vůbec nic...