Dobré ráno, dnes je pátek 19.7.2024
svátek slaví Čeněk,
zítra Ilja
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...
facebooktwitteryoutubeinstagram

Malebný areál Klubu biatlonu Prostějov ve Zdětíně se střelnicí i běžeckými trasami v blízkém okolí bývá každoročně dějištěm závodu Českého poháru v letním biatlonu. Ani letošek nakonec není výjimkou, byť epidemie koronaviru způsobila termínový přesun z tradičního jara na začátek léta. Přesto se na Prostějovsku bude v divácky populárním sportovním odvětví znovu soutěžit.

26. ročník kvalifikačního regionálního závodu ČP a otevřeného Přeboru Olomouckého kraje, který se současně koná jako 11. ročník Memoriálu Radomila Večeři, proběhne v sobotu 4. července od 9.45 hodin. Vytrvalostní klání je vypsáno pro věkové kategorie žactva, dorostu i dospělých a záštitu nad ním převzal krajský hejtman Ladislav Okleštěk.
„Memoriál Radka Večeři je důležitou součástí závodního kalendáře letního biatlonu. A my máme velkou radost, že se letos navzdory zdravotně složitému období uskuteční. Sice vinou nákazy covid-19 o více než dva měsíce později než obvykle, ale přece jen. Moc rádi přivítáme jak aktivní vyznavače tohoto krásného sportu z celého kraje i vzdálenějších koutů České republiky, tak všechny případné diváky,“ uvedl předseda organizačního výboru akce Antonín Dušek.
Program Českého poháru – Memoriálu Radomila Večeři (sobota 4. července): 8.00 až 9.00 hodin placení startovného a vyzvednutí startovních čísel, 8.00 až 9.35 hodin nástřel žactva, 9.00 hodin porada vedoucích výprav, 9.45 hodin start žákovských kategorií, 11.35 hodin vložený závod dětí do 6 let, 11.45 hodin vyhlášení výsledků žákovských kategorií, 12.15 až 13.00 hodin nástřel dorostu a dospělých, 13.15 hodin start dorostu a dospělých, 30 minut po vyvěšení předběžných výsledků poslední kategorie závěrečný slavnostní ceremoniál.

  • Makový pohřební služba
  • 1

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Anketa - hlavní

Co vás v poslední době nejvíce potěšilo?

2017 vitejte na svete banner

Speciály Večerníku

2019 tv pohoda banner

 

Barometr

Vánoční strom bude.

Tohle nám nemůže vzít ani ten lotr koronavirus! Prostějovští radní oznámili, že konání vánočního jarmarku na náměstí T. G. Masaryka je sice v ohrožení, ale o tradiční a neodmyslitelnou součást rynku nepřijdeme. Vánoční strom je už vybrán a letos ho městu darovala rodina z Lipové.

 

Další chyba na Vápenici.
Špatně vypočítané kilometry na směrovníku u Národního domu nejsou jedinou „mýlkou“ na Vápenici v Prostějově. Jak Večerník upozornili čtenáři, při odbočení vlevo do centra v Prostějově je nakřivo namalován odbočující pruh. Podle zlých jazyků museli být lajnovači pod parou...

Nezapomněli na lidi.

Osobnost týdne

Ladislav ADAMÍK

Úctyhodného věku šestadevadesáti let se před týdnem dožil bývalý kvalitní prostějovský atlet. Osobní výročí blížící se magické stovce oslavil v pondělí 19. října.

11 stasova

THUAN DINH DUC

 

Číslo týdne

1 983

Podle posledního sčítání žije v Prostějově 1 983 cizinců. Nejvíce zde pobývá Slováků a Ukrajinců, silné zázemí zde mají Vietnamci.

33

Výrok týdne

„ZATÍM PO NICH NENÍ POJMENOVÁNO VŮBEC NIC!“

Lidé budou vybírat nový název parku v Okružní ulici podle jmen slavných rodáků. A jak zmínil primátor Jura, zatím po nich není pojmenováno vůbec nic...