Dobrý podvečer, dnes je sobota 13.4.2024
svátek slaví Aleš,
zítra Vincenc
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...
facebooktwitteryoutubeinstagram

Domácí loučení s Ligovým pohárem družstev mužů ČR 2020 vyšlo nohejbalistům TJ Sokol I Prostějov nad očekávání dobře. V předposledním 9. kole elitní Divize I přivítali TJ Sokol Holice, a byť jim chyběli čtyři zranění členové základní sestavy, přesto dlouho bojovali o senzační remízu. V závěru už sice odpadli a nakonec podlehli 3:6, i tak ale zanechali příznivý dojem z maximálně odbojované bitvy.

Původně se mělo hrát na venkovním kurtu u sokolovny na Skálově náměstí, kde však po vydatných deštích zůstala v době začátku střetnutí metrová kaluž u sítě. Organizátoři ji sice umně vymetli, leč antukový podklad byl na kritickém místě nadále nebezpečný a hrozil zraněním, proto sudí rozhodli o přesunutí duelu do nedaleké tělocvičny ZŠ v ulici Palackého.
Tam Hanáci předvedli výborný start, když úvodní dvojice Ladislav Pírek - Tomáš Roba parádním výkonem zdolala Mrákavu s Červinkou 10:8, 10:6. Druhá dvojka Petr Deutsch - David Pořízek vzápětí nestačila vynikajícímu Kopovi s Pohlem 5:10, 3:10, čímž se vývoj zápasu jal otáčet.
V trojicích sice domácí makali ze všech sil, nicméně Ladislav Pírek - Michal Růžička - Miroslav Růžička nevyzráli na Mrákavovo trio docela těsně 8:10, 6:10 a Roba, Deutsch, Pořízek okusili kvality Kopa a spol. poměrem 7:10, 4:10. Leč tímhle zdaleka nic nekončilo, právě naopak.
Do plonkové dvojice totiž naskočil po boku Michala Růžičky poraněný a tím obětavější Lukáš Pírek, aby tohle duo nečekaně přejelo Příhodu s Konečným 10:8, 10:5. A vzápětí Tomáš Roba úžasným výkonem v singlu nedal žádnou šanci Mrákavovi, po triumfu dvakrát 10:5 bylo tedy srovnáno na průběžných 3:3!
Teprve poté se ve zbytku utkání projevila vyšší herní úroveň favorizovaných Východočechů. Třetí trojici ovládli dominantně 5:10 a 3:10, čtvrtou trojku po dalším srdnatém odporu prostějovských válečníků dvakrát 7:10. Načež tečku za celým mačem udělala čtvrtá dvojice neporazitelného Kopa s výsledkem 5:10, 5:10. I tak sklidilo sedm statečných borců Sokola I zasloužený aplaus nejvěrnějších fanoušků.
Statistiky z utkání a výsledkový servis Ligového poháru najdete na straně 26, nohejbalisté „jedničky“ jej uzavřou v sobotu 3. října od 14.00 hodin ve Vsetíně.

HODNOCENÍ KOUČE
Richard Beneš –TJ Sokol I Prostějov
„Nastoupili jsme bez čtyř zraněných hráčů základní sestavy, což by se mělo zákonitě projevit na výkonu i výsledku. Obzvlášť proti kompletnímu týmu extraligových Holic v čele s vynikajícími Pavlem Kopem a Jakubem Mrákavou. Naštěstí už nejsme v elitní divizi Ligového poháru žádným otloukánkem, naopak kluci si i na tak silné soupeře již věří mnohem víc než dřív. To se ukázalo především v první dvojce Ladi Pírka s Tomášem Robou, v plonku Lukáše Pírka s Michalem Růžičkou a samozřejmě v singlu, kde skvělou formu opět potvrdil Tom Roba suverénním smetením Mrákavy. Premiérově během letošní soutěže jsme se tak dostali v některém zápase na průběžný stav 3:3. A přestože závěr patřil přece jen lepším hostům, já před výkonem svých svěřenců hluboce smekám. Řada členů naší momentální sestavy ligové soutěže ještě nikdy nehrála, ale bojovali jako lvi a ukázali i jistou nohejbalovou dovednost. Jako tým jsme podali určitě nejlepší výkon celé téhle sezóny a zároveň ukázali, že na tuto soutěž můžeme při lepší přípravě a doplnění kádru mít. Chválím úplně všechny kluky za nesmírně obětavé, kvalitní výkony.“

  • Makový pohřební služba
  • 1

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Anketa - hlavní

Co vás v poslední době nejvíce potěšilo?

2017 vitejte na svete banner

Speciály Večerníku

2019 tv pohoda banner

 

Barometr

Vánoční strom bude.

Tohle nám nemůže vzít ani ten lotr koronavirus! Prostějovští radní oznámili, že konání vánočního jarmarku na náměstí T. G. Masaryka je sice v ohrožení, ale o tradiční a neodmyslitelnou součást rynku nepřijdeme. Vánoční strom je už vybrán a letos ho městu darovala rodina z Lipové.

 

Další chyba na Vápenici.
Špatně vypočítané kilometry na směrovníku u Národního domu nejsou jedinou „mýlkou“ na Vápenici v Prostějově. Jak Večerník upozornili čtenáři, při odbočení vlevo do centra v Prostějově je nakřivo namalován odbočující pruh. Podle zlých jazyků museli být lajnovači pod parou...

Nezapomněli na lidi.

Osobnost týdne

Ladislav ADAMÍK

Úctyhodného věku šestadevadesáti let se před týdnem dožil bývalý kvalitní prostějovský atlet. Osobní výročí blížící se magické stovce oslavil v pondělí 19. října.

11 stasova

THUAN DINH DUC

 

Číslo týdne

1 983

Podle posledního sčítání žije v Prostějově 1 983 cizinců. Nejvíce zde pobývá Slováků a Ukrajinců, silné zázemí zde mají Vietnamci.

33

Výrok týdne

„ZATÍM PO NICH NENÍ POJMENOVÁNO VŮBEC NIC!“

Lidé budou vybírat nový název parku v Okružní ulici podle jmen slavných rodáků. A jak zmínil primátor Jura, zatím po nich není pojmenováno vůbec nic...