Dobré odpoledne, dnes je sobota 13.4.2024
svátek slaví Aleš,
zítra Vincenc
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...
facebooktwitteryoutubeinstagram

Naposledy v Ligovém poháru družstev mužů ČR 2020 na vlastním kurtu u sokolovny na Skálově náměstí nastoupí nohejbalisté TJ Sokol I Prostějov v sobotu 26. září od 14.00 hodin. V předposledním 9. kole letošní mimořádné soutěže přivítají TJ Sokol Holice.


Dle očekávání jde o dva nejslabší celky elitní Divize I. Normálně prvoligoví Hanáci ještě nezískali proti favoritům ani bod a v tabulce jsou poslední pátí, Východočeši coby loňský vítěz 1. ligy a tedy extraligový nováček zatím urvali čtyři bodíky a drží čtvrté místo průběžného pořadí.
Úvodní vzájemný zápas koncem června venku zvládal prostějovský tým dlouho výborně, ovšem za nerozhodného stavu 2:2 se mu zranil kapitán Jan Valenta a posléze padl 2:6. Přesto jsou však Holičtí ze všech čtyř soupeřů papírově nejpřijatelnější, doma s nimi „dvojka“ chce svést vyrovnanou bitvu.
„Strašně rádi bychom aspoň remizovali a pro nás velmi náročnou soutěž neuzavírali s nulou na bodovém kontě. Porveme se o to ze všech sil, i když se hosté opírají o vynikající opory Pavla Kopa a Jakuba Mrákavu, dohromady mají silný mančaft. Přesto zkusíme udělat radost sobě i fanouškům,“ slíbil trenér Sokola I Richard Beneš. 

  • Makový pohřební služba
  • 1

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Anketa - hlavní

Co vás v poslední době nejvíce potěšilo?

2017 vitejte na svete banner

Speciály Večerníku

2019 tv pohoda banner

 

Barometr

Vánoční strom bude.

Tohle nám nemůže vzít ani ten lotr koronavirus! Prostějovští radní oznámili, že konání vánočního jarmarku na náměstí T. G. Masaryka je sice v ohrožení, ale o tradiční a neodmyslitelnou součást rynku nepřijdeme. Vánoční strom je už vybrán a letos ho městu darovala rodina z Lipové.

 

Další chyba na Vápenici.
Špatně vypočítané kilometry na směrovníku u Národního domu nejsou jedinou „mýlkou“ na Vápenici v Prostějově. Jak Večerník upozornili čtenáři, při odbočení vlevo do centra v Prostějově je nakřivo namalován odbočující pruh. Podle zlých jazyků museli být lajnovači pod parou...

Nezapomněli na lidi.

Osobnost týdne

Ladislav ADAMÍK

Úctyhodného věku šestadevadesáti let se před týdnem dožil bývalý kvalitní prostějovský atlet. Osobní výročí blížící se magické stovce oslavil v pondělí 19. října.

11 stasova

THUAN DINH DUC

 

Číslo týdne

1 983

Podle posledního sčítání žije v Prostějově 1 983 cizinců. Nejvíce zde pobývá Slováků a Ukrajinců, silné zázemí zde mají Vietnamci.

33

Výrok týdne

„ZATÍM PO NICH NENÍ POJMENOVÁNO VŮBEC NIC!“

Lidé budou vybírat nový název parku v Okružní ulici podle jmen slavných rodáků. A jak zmínil primátor Jura, zatím po nich není pojmenováno vůbec nic...