Dobrý podvečer, dnes je sobota 13.4.2024
svátek slaví Aleš,
zítra Vincenc
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...
facebooktwitteryoutubeinstagram

Po letní prázdninové pauze pokračuje od nejbližšího víkendu Ligový pohár družstev ČR 2020, který v nejvyšší divizi I hrají i nohejbalisté TJ Sokol I Prostějov. V dosavadním průběhu letošní mimořádné soutěže zřízené v době koronaviru sice vysoko prohráli všechny tři své duely, ovšem před 5. kolem základní části rozhodně neskládají zbraně. Tuto sobotu 29. srpna od 14.00 hodin nastoupí doma proti favorizovanému NK Austin Vsetín, který chtějí aspoň částečně zaskočit. Zápas proběhne ve venkovním areálu u sokolovny na Skálově náměstí, za nepříznivého počasí v nedaleké tělocvičně ZŠ v ulici Palackého.

Hanáci zatím mezi tuzemskou elitou Ligového poháru podlehli Modřicím 0:6, Karlovým Varům 1:6 i v Holicích 2:6, což je logicky řadí na dno pětičlenné tabulky. Naopak Valaši remizovali v Karlových Varech 5:5, porazili Holice 6:3, a dokonce triumfovali v Modřicích 6:4, tím pádem vedou průběžné pořadí! „Vsetín má velkou sílu. Opírá se o slovenského reprezentanta Ladislava Stupáka a hlavně o vynikající mladé hráče, zlaté medailisty z mistrovství světa juniorů. Včetně našeho odchovance Kuby Ftačnika, který se v dresu NK Austin skvěle chytil a odvádí tam čím dál lepší výkony. Nohejbaloví příznivci se určitě můžou těšit na něho i na celý vsetínský tým,“ řekl Večerníku trenér Sokola I Richard Beneš.
Zároveň věří, že dobrý výkon předvedou rovněž jeho svěřenci. „Kluci už se mezi top českými kluby rozkoukali, každým dalším zápasem se dokázali zlepšovat. Pokud v tomhle trendu budeme pokračovat a svou hru ještě posuneme nahoru, tak jasného favorita minimálně potrápíme. Byť je zřejmé, že jakýkoliv jiný výsledek než 0:6 nebo 1:6 by znamenal dílčí úspěch,“ nadhodil Beneš.
Prostějovští borci trénovali jednou až dvakrát týdně skoro celé prázdniny, k dispozici mají takřka kompletní sestavu. „Chybí jen kapitán Honza Valenta kvůli zraněnému kolenu. Nastoupí bratři Ladislav a Lukáš Pírkové, Tomáš Roba, Petr Deutsch, Tomáš Žůrovec a také navrátilci Jan Matkulčík s Tomášem Drobilem, možná i Kamil Husařík. V přípravě vypadali chlapci nadějně, teď ještě to prodat v těžkém utkání,“ přál si kouč. (son)

Tabulka Ligového poháru, divize I po 4. kole
1. Vsetín 2 1 0 17:12 5
2. Modřice 2 0 1 16:9 4
3. Holice 2 0 2 18:17 4
4. K. Vary 1 1 1 14:12 3
5. Prostějov 0 0 3 3:18 0

Zbývající program Sokola I v základní části
5. kolo: Prostějov – Vsetín (sobota 29. srpna, 14.00 hodin). 6. kolo: Modřice – Prostějov (sobota 5. září, 15.00 hodin). 7. kolo: Prostějov volno. 8. kolo: Karlovy Vary – Prostějov (sobota 19. září, 14.00 hodin). 9. kolo: Prostějov – Holice (sobota 26. září, 14.00 hodin). 10. kolo: Vsetín – Prostějov (sobota 3. října, 14.00 hodin)

  • Makový pohřební služba
  • 1

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Anketa - hlavní

Co vás v poslední době nejvíce potěšilo?

2017 vitejte na svete banner

Speciály Večerníku

2019 tv pohoda banner

 

Barometr

Vánoční strom bude.

Tohle nám nemůže vzít ani ten lotr koronavirus! Prostějovští radní oznámili, že konání vánočního jarmarku na náměstí T. G. Masaryka je sice v ohrožení, ale o tradiční a neodmyslitelnou součást rynku nepřijdeme. Vánoční strom je už vybrán a letos ho městu darovala rodina z Lipové.

 

Další chyba na Vápenici.
Špatně vypočítané kilometry na směrovníku u Národního domu nejsou jedinou „mýlkou“ na Vápenici v Prostějově. Jak Večerník upozornili čtenáři, při odbočení vlevo do centra v Prostějově je nakřivo namalován odbočující pruh. Podle zlých jazyků museli být lajnovači pod parou...

Nezapomněli na lidi.

Osobnost týdne

Ladislav ADAMÍK

Úctyhodného věku šestadevadesáti let se před týdnem dožil bývalý kvalitní prostějovský atlet. Osobní výročí blížící se magické stovce oslavil v pondělí 19. října.

11 stasova

THUAN DINH DUC

 

Číslo týdne

1 983

Podle posledního sčítání žije v Prostějově 1 983 cizinců. Nejvíce zde pobývá Slováků a Ukrajinců, silné zázemí zde mají Vietnamci.

33

Výrok týdne

„ZATÍM PO NICH NENÍ POJMENOVÁNO VŮBEC NIC!“

Lidé budou vybírat nový název parku v Okružní ulici podle jmen slavných rodáků. A jak zmínil primátor Jura, zatím po nich není pojmenováno vůbec nic...