Dobrý podvečer, dnes je sobota 13.4.2024
svátek slaví Aleš,
zítra Vincenc
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...
facebooktwitteryoutubeinstagram

Významný den nohejbalu v Prostějově už je skoro za dveřmi. Oslavy padesáti let existence tohoto sportu v našem městě pod taktovkou klubu TJ Sokol I přitom budou mít v sobotu 22. srpna hned dvě části.

Tou první se stane od 9.00 hodin turnaj trojic pro registrované i neregistrované hráče na dvou venkovních kurtech v areálu u sokolovny na Skálově náměstí. „Nově jsme se rozhodli, že se bude hrát na tři dopady, abychom vyšli vstříc výkonnostním a rekreačním nohejbalistům,“ sdělil Večerníku čerstvou novinku jednatel oddílu Sokola I Richard Beneš.
Přihlášky do turnaje stále lze posílat až do 15. srpna e-mailem na adresu Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript., případně se telefonicky domluvit na čísle 736 536 930. „Rádi bychom naplnili maximální kapacitu šestnácti zúčastněných trojek. Startovné je 400 korun, všichni aktéři dostanou zdarma speciálně vyrobená trička k jubileu a ti nejlepší vyhrají hodnotné ceny,“ upřesnil Beneš s tím, že klání potrvá včetně vyhlášení výsledků maximálně do pěti hodin odpoledne.
Od 17.00 hodin jsou totiž na programu výše zmíněné oslavy. „Nejprve bude slavnostně otevřen nově zrekonstruovaný kurt číslo dva. Poté se akce přesune do přilehlé restaurace uvnitř sokolovny, kde pronese projev k padesátému výročí místního nohejbalu oddílový předseda Jaromír Faltýnek. Vzápětí přítomné seznámím s historií našeho sportu v Prostějově, dojde k představení juniorských medailistů na mistrovství světa i Evropy z TJ Sokol I a k předání pamětních listů zasloužilým členům klubu. Následně vše uzavře volná zábava,“ prozradil Richard Beneš.

  • Makový pohřební služba
  • 1

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Anketa - hlavní

Co vás v poslední době nejvíce potěšilo?

2017 vitejte na svete banner

Speciály Večerníku

2019 tv pohoda banner

 

Barometr

Vánoční strom bude.

Tohle nám nemůže vzít ani ten lotr koronavirus! Prostějovští radní oznámili, že konání vánočního jarmarku na náměstí T. G. Masaryka je sice v ohrožení, ale o tradiční a neodmyslitelnou součást rynku nepřijdeme. Vánoční strom je už vybrán a letos ho městu darovala rodina z Lipové.

 

Další chyba na Vápenici.
Špatně vypočítané kilometry na směrovníku u Národního domu nejsou jedinou „mýlkou“ na Vápenici v Prostějově. Jak Večerník upozornili čtenáři, při odbočení vlevo do centra v Prostějově je nakřivo namalován odbočující pruh. Podle zlých jazyků museli být lajnovači pod parou...

Nezapomněli na lidi.

Osobnost týdne

Ladislav ADAMÍK

Úctyhodného věku šestadevadesáti let se před týdnem dožil bývalý kvalitní prostějovský atlet. Osobní výročí blížící se magické stovce oslavil v pondělí 19. října.

11 stasova

THUAN DINH DUC

 

Číslo týdne

1 983

Podle posledního sčítání žije v Prostějově 1 983 cizinců. Nejvíce zde pobývá Slováků a Ukrajinců, silné zázemí zde mají Vietnamci.

33

Výrok týdne

„ZATÍM PO NICH NENÍ POJMENOVÁNO VŮBEC NIC!“

Lidé budou vybírat nový název parku v Okružní ulici podle jmen slavných rodáků. A jak zmínil primátor Jura, zatím po nich není pojmenováno vůbec nic...