Dobré odpoledne, dnes je sobota 13.4.2024
svátek slaví Aleš,
zítra Vincenc
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...
facebooktwitteryoutubeinstagram

Minulou sobotu při premiéře v Ligovém poháru družstev ČR 2020 nohejbalisté TJ Sokol I Prostějov nepřekvapili a od vysoce favorizovaných Modřic vyfasovali debakl 0:6. Napodruhé proti jinému papírově mnohem silnějšímu soupeři už však věří ve svůj podstatně lepší výkon i výsledek.

Po volném losu ve druhém dějství přivítají ve 3. kole letošní mimořádně zavedené soutěže nohejbalisté Prostějova opět na domácí půdě SK Liapor Witte Karlovy Vary. Další zápasový šlágr je na programu v sobotu 20. června od 14.00 hodin na kurtu u sokolovny na Skálově náměstí. Vstup pro fanoušky bude tradičně zdarma bez ohledu na to, že Západočeši jsou úřadující bronzoví medailisté z loňské extraligy.
„Řekl bych, že v utkání s Modřicemi jsme si vybrali jakousi nováčkovskou daň. Kluci nezahráli to, na co reálně mají, a vzhledem k ohromné kvalitě ještě posílených hostů jsme utrpěli nejvyšší porážku. Vary jsou také národní špička, ale řekl bych, že jejich kádr přece jen momentálně není tak maximálně nabitý, jako v případě MNK. Podle mého názoru teď určitě máme šanci na lepší konečné skóre,“ říká trenér Sokola I Richard Beneš.
Pokud se nestane nic nepředpokládaného, nastoupí Hanáci v kompletní sestavě se všemi oporami (Ladislav Pírek, Lukáš Pírek, Tomáš Roba, Jan Valenta, Petr Deutsch, Tomáš Žůrovec). A na koho se lze těšit v barvách Liaporu? Pětinásobní extraligoví mistři mají na soupisce světového šampiona a nejlepšího smečaře České republiky Jana Vankeho, jiného medailistu z MS a vynikajícího singlistu Karla Hrona a několik dalších členů národního výběru.
„Přesto věřím, že i proti takovým hvězdám můžou naši kluci svádět vyrovnanější boje a v některých jednotlivých střetnutích třeba i překvapit. Jen je potřeba zahodit respekt, nebýt zbytečně nervózní, herně se přiblížit svému výkonnostnímu stropu. S podporou příznivců chceme ukázat, že i my máme na to předvádět kvalitní nohejbal. A že v elitní divizi Ligového poháru nejsme pouze jako příjemní sparingpartneři,“ zdůraznil zkušený kouč Beneš.

 

25 pozvanka nohec

 

 

  • Makový pohřební služba
  • 1

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Anketa - hlavní

Co vás v poslední době nejvíce potěšilo?

2017 vitejte na svete banner

Speciály Večerníku

2019 tv pohoda banner

 

Barometr

Vánoční strom bude.

Tohle nám nemůže vzít ani ten lotr koronavirus! Prostějovští radní oznámili, že konání vánočního jarmarku na náměstí T. G. Masaryka je sice v ohrožení, ale o tradiční a neodmyslitelnou součást rynku nepřijdeme. Vánoční strom je už vybrán a letos ho městu darovala rodina z Lipové.

 

Další chyba na Vápenici.
Špatně vypočítané kilometry na směrovníku u Národního domu nejsou jedinou „mýlkou“ na Vápenici v Prostějově. Jak Večerník upozornili čtenáři, při odbočení vlevo do centra v Prostějově je nakřivo namalován odbočující pruh. Podle zlých jazyků museli být lajnovači pod parou...

Nezapomněli na lidi.

Osobnost týdne

Ladislav ADAMÍK

Úctyhodného věku šestadevadesáti let se před týdnem dožil bývalý kvalitní prostějovský atlet. Osobní výročí blížící se magické stovce oslavil v pondělí 19. října.

11 stasova

THUAN DINH DUC

 

Číslo týdne

1 983

Podle posledního sčítání žije v Prostějově 1 983 cizinců. Nejvíce zde pobývá Slováků a Ukrajinců, silné zázemí zde mají Vietnamci.

33

Výrok týdne

„ZATÍM PO NICH NENÍ POJMENOVÁNO VŮBEC NIC!“

Lidé budou vybírat nový název parku v Okružní ulici podle jmen slavných rodáků. A jak zmínil primátor Jura, zatím po nich není pojmenováno vůbec nic...