Dobrý podvečer, dnes je sobota 13.4.2024
svátek slaví Aleš,
zítra Vincenc
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...
facebooktwitteryoutubeinstagram

FOTOGALERIE: Po loňské premiéře letos proběhl i druhý ročník nohejbalového Přeboru firem Prostějovska 2020. Znovu jej uspořádal oddíl TJ Sokol I Prostějov na venkovním kurtu u sokolovny na Skálově náměstí a vítězem se opět stal výběr Novatop Ptenský Dvorek, který tak obhájil své rok staré prvenství. Nejdůležitější ale bylo, že se nohejbalisté i v těžké pokoronavirové době dokázali sejít a zahrát si.

Tentokrát se ale bohužel přihlásily jen čtyři týmy, navzdory četnému avizování akce dlouho dopředu. „Koronavirus asi vykonal své a zájem ze strany výkonnostních i amatérských nohejbalistů, kterých je v našem regionu spousta, byl prostě slabší. Snad se za rok dočkáme většího ohlasu potenciálních účastníků,“ zadoufal hlavní organizátor Richard Beneš.
Klání nezrušila ani středeční hrubá nepřízeň počasí. Kvůli vytrvalému dešti se aktéři dohodli na přeložení bojů o čtyřiadvacet hodin, tím pádem se hrálo až ve čtvrtek odpoledne, ale za ideálních podmínek. Kvarteto trojic se nejprve utkalo v základní skupině každý s každým a všichni postoupili do play-off, jež obsahovalo dvě semifinále, duel o bronz a závěrečné finále.
Celému turnaji dominoval největší favorit Novatop v sestavě se dvěma špičkovými borci prvoligového Sokola I (Lukáš Pírek, Tomáš Roba) a s otcem jednoho z nich, někdejším kvalitním plejerem (Ladislav Pírek starší). Během základní části ztratili jediný set už ve chvíli, kdy měli jisté první místo pro vyřazovací fázi. Následné semifinále zvládli hladce i přes otáčení ztráty 1:4 ve druhém setu, finálovou bitvu rozhodli kontrolovaně lepšími koncovkami.
„Loni jsme vytvořili rodinnou trojku Pírků, letos však nemohl starší syn Laďa kvůli práci. Tak jsme k sobě vzali Toma Robu, což je super hráč. S takovýma mladýma a šikovnýma klukama se samozřejmě hraje skvěle, oni to oběhají za mě. Vítězstvím jsme vlastně splnili povinnost,“ usmíval se Ladislav Pírek starší, hlava nohejbalového klanu.
Stříbro získal LEO Nábytek, ačkoliv nastoupil pouze ve dvojici. Bývalí ligoví muži Leoš Pluháček a Matěj Richter dřeli bez nemocného třetího parťáka jako koně, urvali dramatické semifinále a v rozhodujícím střetnutí potrápili i pozdější vládce. „Bojovali jsme ve dvou na maximum a dosáhli toho, co reálně šlo. Určitě jsme spokojení,“ shodli se Pluháček a Richter.
Třetí místo vydřel celek MB TOOL ve složení Vladimír Havlík, Tomáš Rychlík a tahoun Jan Valenta, současný kapitán prostějovského družstva v 1. lize. „Dokázali jsme překousnout zklamání z těsné semifinálové porážky a vzápětí obrátit zápas o bronz. Rozhodla úvodní sada zachráněná ze tří setbolů soupeře, hlavně že jsme neskončili poslední,“ oddechl si Honza Valenta.
Čtvrtá pozice zbyla na trio Windmöller & Hölscher (Josef Žid, Lukáš Lužný, Ondřej Bebčák), což ale chlapi brali – i přes chvilkové rozčilování během mače o třetí post – nakonec s nadhledem. „Může za to náš trenér Tomáš Fišer, který odešel domů před play-off a my jsme kvůli tomu rozhodující souboje nezvládli,“ vysvětloval se smíchem Josef Žid.
Dobrá a přátelská nálada panovala i při závěrečném vyhlášení výsledků, kdy ceny všem trojicím předávali Richard Beneš a šéf nohejbalového klubu TJ Sokol I Prostějov Jaromír Faltýnek. „Za rok na viděnou aspoň se dvanácti týmy a na dvou kurtech,“ zaznělo příjemným večerem předsevzetí pro příští, už 3. ročník.

PŘEBOR FIREM V NOHEJBALU TROJIC 2020 V KOSTCE

Základní skupina: Novatop – LEO Nábytek 2:0 (5, 8), - MB TOOL 2:0 (9, 3), - Windmöller & Hölscher 2:1 (7, -8, 6). LEO Nábytek – MB TOOL 1:2 (-6, -7, 7), - Windmöller & Hölscher 2:0 (5, 3). MB TOOL - Windmöller & Hölscher 1:2 (-5, -9, 8). Pořadí: 1. Novatop 6, 2. LEO Nábytek 3, 3. MB TOOL 3, 4. Windmöller & Hölscher 3.
Semifinále: LEO Nábytek – MB TOOL 2:1 (-8, 6, 8), Novatop - Windmöller & Hölscher 2:0 (4, 6).
O 3. místo: MB TOOL - Windmöller & Hölscher 2:0 (9, 8)
Finále: Novatop – LEO Nábytek 2:0 (8, 8)

 

 

  • Makový pohřební služba
  • 1

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Anketa - hlavní

Co vás v poslední době nejvíce potěšilo?

2017 vitejte na svete banner

Speciály Večerníku

2019 tv pohoda banner

 

Barometr

Vánoční strom bude.

Tohle nám nemůže vzít ani ten lotr koronavirus! Prostějovští radní oznámili, že konání vánočního jarmarku na náměstí T. G. Masaryka je sice v ohrožení, ale o tradiční a neodmyslitelnou součást rynku nepřijdeme. Vánoční strom je už vybrán a letos ho městu darovala rodina z Lipové.

 

Další chyba na Vápenici.
Špatně vypočítané kilometry na směrovníku u Národního domu nejsou jedinou „mýlkou“ na Vápenici v Prostějově. Jak Večerník upozornili čtenáři, při odbočení vlevo do centra v Prostějově je nakřivo namalován odbočující pruh. Podle zlých jazyků museli být lajnovači pod parou...

Nezapomněli na lidi.

Osobnost týdne

Ladislav ADAMÍK

Úctyhodného věku šestadevadesáti let se před týdnem dožil bývalý kvalitní prostějovský atlet. Osobní výročí blížící se magické stovce oslavil v pondělí 19. října.

11 stasova

THUAN DINH DUC

 

Číslo týdne

1 983

Podle posledního sčítání žije v Prostějově 1 983 cizinců. Nejvíce zde pobývá Slováků a Ukrajinců, silné zázemí zde mají Vietnamci.

33

Výrok týdne

„ZATÍM PO NICH NENÍ POJMENOVÁNO VŮBEC NIC!“

Lidé budou vybírat nový název parku v Okružní ulici podle jmen slavných rodáků. A jak zmínil primátor Jura, zatím po nich není pojmenováno vůbec nic...