Dobré odpoledne, dnes je sobota 13.4.2024
svátek slaví Aleš,
zítra Vincenc
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...
facebooktwitteryoutubeinstagram

Od ledna do začátku března probíhal 2. ročník Poháru ZŠ v nohejbalu trojic 2020. Než zaútočil COVID-19, stihla se odehrát čtyři kola. A závěr by pořadatelé rádi stihli ještě v červnu před koncem tohoto školního roku, pokud to zdravotní situace dovolí.

„Nohejbalový Pohár základních škol děláme po loňské premiéře letos podruhé. Od ledna do začátku vypuknutí epidemie byla sehrána již čtyři kola a nutno říct, že kvalita soutěže se oproti minulému roku zvedla. Někteří kluci se totiž zúčastnili právě už loni, což se pozitivně projevilo na jejich hře. Bohužel koronavirus zasáhl i tuto soutěž, která musela být z pochopitelných důvodů přerušena, a stále se neví, kdy a především zda vůbec se uskuteční celý počet šesti plánovaných kol,“ řekl Večerníku hlavní organizátor Richard Beneš z nohejbalového oddílu TJ Sokol I Prostějov.
Snaží se však neztrácet optimismus. „Jako pořadatelé pod záštitou Sportovní komise města Prostějova věříme, že bude možno soutěž třeba i ve zkrácené formě dohrát. Pro kluky by její nedokončení bylo určitě nespravedlivé, protože na nohejbal se těšili, navíc velká část přeboru už proběhla. V neposlední řadě je tohle klání jednou z akcí, kterou si náš klub připomíná padesát let existence závodního nohejbalu v Prostějově. To bereme jako velkou motivaci Přebor základních škol zdárně dokončit,“ zdůraznil Beneš. 


Průběžné pořadí Poháru ZŠ v nohejbalu trojic 2020 po 4. kole:
1. ZŠ Melantrichova 14 bodů, 2. Gymnázium Jiřího Wolkera 5, 3. ZŠ Jana Železného 5.

  • Makový pohřební služba
  • 1

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Anketa - hlavní

Co vás v poslední době nejvíce potěšilo?

2017 vitejte na svete banner

Speciály Večerníku

2019 tv pohoda banner

 

Barometr

Vánoční strom bude.

Tohle nám nemůže vzít ani ten lotr koronavirus! Prostějovští radní oznámili, že konání vánočního jarmarku na náměstí T. G. Masaryka je sice v ohrožení, ale o tradiční a neodmyslitelnou součást rynku nepřijdeme. Vánoční strom je už vybrán a letos ho městu darovala rodina z Lipové.

 

Další chyba na Vápenici.
Špatně vypočítané kilometry na směrovníku u Národního domu nejsou jedinou „mýlkou“ na Vápenici v Prostějově. Jak Večerník upozornili čtenáři, při odbočení vlevo do centra v Prostějově je nakřivo namalován odbočující pruh. Podle zlých jazyků museli být lajnovači pod parou...

Nezapomněli na lidi.

Osobnost týdne

Ladislav ADAMÍK

Úctyhodného věku šestadevadesáti let se před týdnem dožil bývalý kvalitní prostějovský atlet. Osobní výročí blížící se magické stovce oslavil v pondělí 19. října.

11 stasova

THUAN DINH DUC

 

Číslo týdne

1 983

Podle posledního sčítání žije v Prostějově 1 983 cizinců. Nejvíce zde pobývá Slováků a Ukrajinců, silné zázemí zde mají Vietnamci.

33

Výrok týdne

„ZATÍM PO NICH NENÍ POJMENOVÁNO VŮBEC NIC!“

Lidé budou vybírat nový název parku v Okružní ulici podle jmen slavných rodáků. A jak zmínil primátor Jura, zatím po nich není pojmenováno vůbec nic...