Dobrý večer, dnes je úterý 21.5.2024
svátek slaví Monika,
zítra Emil
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...
facebooktwitteryoutubeinstagram

Pokud mají prvoligoví nohejbalisté TJ Sokol I Prostějov dlouhodobý deficit hráčské kvality na některém z postů, tak je to blok. Zvláště po čerstvém a hodně předčasném ukončení kariéry talentovaného mladíka Jana Matkulčíka vznikla akutní potřeba posílení na téhle pozici. A dobrou zprávou je, že se daný úkol podařilo nyní splnit!

Na novou tvář se mohou těšit příznivci, kteří navštěvují zápasy prostějovských nohejbalistů v 1. lize ČR. Vedení Sokola I se totiž podařilo získat do kádru náhradu za Jana Matkulčiaka.
„Věděli jsme, že po Honzově konci nového blokaře opravdu potřebujeme. Zvažoval jsem různé varianty, až pomohla naše účast na přípravném turnaji trojic v Přerově. Tam se mi herně moc líbil mladý Tomáš Žurovec z Frýdku-Místku, kterému jsem nabídl možnost nastupovat za prostějovské družstvo v první lize mužů. On s radostí přijal,“ popsal námluvy trenér Sokola I Richard Beneš. „Říkal mi, že už dřív dostal nabídku od extraligových Modřic, ale tu prý odmítl. Měl by to ze severu Moravy až na jih do Brna hodně daleko, navíc by šlo o velký výkonnostní skok. Kvalitativně nahoru se chce posunout, aby se mohl dál zlepšovat, a prvoligová soutěž mu k tomu připadá ideální. Tak jsme si plácli,“ potěšilo Beneše.
Z toho, jak viděl Žurovce hrát, by dle koučova odborného názoru měl být pro Hanáky určitě přínosem. „Na bloku jsme skutečně potřebovali mančaft doplnit, navíc Tom navzdory svému mládí působí dojmem vhodného týmového borce do soudržné party. Náš kolektiv ho hned vzal mezi sebe, zapojí se do tréninků a během necelých dvou měsíců zbývajících do startu nové sezóny můžeme pracovat na vzájemném sehrávání,“ upřesnil Beneš.

  • Makový pohřební služba
  • 1

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Anketa - hlavní

Co vás v poslední době nejvíce potěšilo?

2017 vitejte na svete banner

Speciály Večerníku

2019 tv pohoda banner

 

Barometr

Vánoční strom bude.

Tohle nám nemůže vzít ani ten lotr koronavirus! Prostějovští radní oznámili, že konání vánočního jarmarku na náměstí T. G. Masaryka je sice v ohrožení, ale o tradiční a neodmyslitelnou součást rynku nepřijdeme. Vánoční strom je už vybrán a letos ho městu darovala rodina z Lipové.

 

Další chyba na Vápenici.
Špatně vypočítané kilometry na směrovníku u Národního domu nejsou jedinou „mýlkou“ na Vápenici v Prostějově. Jak Večerník upozornili čtenáři, při odbočení vlevo do centra v Prostějově je nakřivo namalován odbočující pruh. Podle zlých jazyků museli být lajnovači pod parou...

Nezapomněli na lidi.

Osobnost týdne

Ladislav ADAMÍK

Úctyhodného věku šestadevadesáti let se před týdnem dožil bývalý kvalitní prostějovský atlet. Osobní výročí blížící se magické stovce oslavil v pondělí 19. října.

11 stasova

THUAN DINH DUC

 

Číslo týdne

1 983

Podle posledního sčítání žije v Prostějově 1 983 cizinců. Nejvíce zde pobývá Slováků a Ukrajinců, silné zázemí zde mají Vietnamci.

33

Výrok týdne

„ZATÍM PO NICH NENÍ POJMENOVÁNO VŮBEC NIC!“

Lidé budou vybírat nový název parku v Okružní ulici podle jmen slavných rodáků. A jak zmínil primátor Jura, zatím po nich není pojmenováno vůbec nic...