Dobrý večer, dnes je úterý 21.5.2024
svátek slaví Monika,
zítra Emil
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...
facebooktwitteryoutubeinstagram

Podle konečného výsledku to tak sice nevypadá, ale úvodní duel semifinálové série 1. ligy v nohejbalu družstev ČR 2019 byl hodně vyrovnaný i dramatický. Přesto muži TJ Sokol I Prostějov ve středních Čechách nakonec uplynulou sobotu podlehli 2:5 a první ze dvou vítězství potřebných k postupu do finále získal TJ Slavoj Český Brod.

K vrcholnému mači celé sezóny Hanáci cestovali s jednou důležitou změnou v sestavě. „Citelně nám chyběl Laďa Pírek, ale zase konečně naskočil Petr Deutsch, což je i pro další průběh série přínosem. Utkání na půdě jasného favorita loni ještě hrajícího extraligu naznačilo naše možnosti a musím konstatovat, že i přes vstupní porážku máme šanci – v doufám bouřlivém domácím prostředí –semifinále zápasově vyrovnat,“ konstatoval trenér prostějovských nohejbalistů Richard Beneš.
Poté se vrátil k průběhu sobotního mače. „Opravdu byl velmi vyrovnaný, téměř v každém dílčím utkání se rozhodovalo vždy až v závěru setů. Domácí šli do náskoku 2:0, ale zdaleka nešlo o jednoduché vedení. Hned v první dvojici totiž Lukáš Pírek s Kubou Klaudym i střídajícím Honzou Valentou propásli velkou šanci, když vedli už 6:3 a nedokázali vinou vlastních chyb sadu dovést do vítězného konce. Podobně vypadala i druhá dvojka, kde Honza Matkulčík a Tomáš Roba také vedli. Naštěstí jsme pak obě trojice sehráli excelentně s obrovským nasazením a po dramatických třísetových bojích srovnali stav na 2:2,“ popisoval Beneš.
„Klíčem k výsledku celého zápasu byl singl, kde hraje celou sezónu skvěle náš Tom Roba. Tentokrát měl ovšem proti sobě neméně vynikajícího singlistu Vedrala, který v sezóně za Brod ještě nenastoupil a zde ho kouč vytáhl jako pověstného žolíka. K vidění byla vynikající bitva hodná minimálně semifinále mistrovství republiky a plná dlouhých výměn, oba borci se překonávali v obětavosti. Po Tomem získaném prvním setu však soupeř téměř nekazil a nakonec poměrně šťastně vyhrál. Tím položil základ ke konečnému vítězství Slavoje,“ přiblížil Beneš.
„I další dvě trojice jsme odehráli velice dobře, ale rozhodla větší zkušenost dříve extraligových hráčů. Přesto jsme podlehli se vztyčenou hlavou, kluci podobně jako ve všech předchozích utkáních této sezóny nechali na kurtu kus srdce. A pevně věřím, že doma se nám podaří soupeři porážku oplatit. Výkony jednotlivců tentokrát skutečně nebudu hodnotit, protože každý odvedl to, co umí a na co mu v těžkém zápase stačily síly. Za zápas mám pro tým známku minimálně jedna mínus, doma to bude určitě s hvězdičkou,“ uzavřel Beneš optimisticky.

NOHEJBAL
1. liga mužů ČR 2019 – SEMIFINÁLE; 1. zápas
TJ Slavoj Český Brod – TJ Sokol I Prostějov
5:2
Výsledky jednotlivých utkání: Cibulka, Janík – Luk. Pírek, Klaudy (Valenta) 2:0 (8, 7), Ešner, Vedral – Matkulčík, Roba 2:0 (6, 8), Ešner, Vedral, J. Sýkora – Luk. Pírek, Klaudy, Roba 1:2 (-9, 3, -6), Cibulka, Janík, P. Sýkora – Matkulčík, P. Deutsch, Valenta 1:2 (-6, 3, -9), Vedral – Roba 2:1 (-6, 8, 8), Ešner, Vedral, J. Sýkora – Matkulčík, P. Deutsch, Valenta 2:0 (9, 8), Cibulka, Janík, P. Sýkora – Luk. Pírek, Klaudy, Roba 2:0 (8, 5).
Trenér Českého Brodu: Jan Sýkora
Trenér Prostějova: Richard Beneš
Rozhodčí: J. Buddeus a F. Buddeus
Diváků: 50

  • Makový pohřební služba
  • 1

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Anketa - hlavní

Co vás v poslední době nejvíce potěšilo?

2017 vitejte na svete banner

Speciály Večerníku

2019 tv pohoda banner

 

Barometr

Vánoční strom bude.

Tohle nám nemůže vzít ani ten lotr koronavirus! Prostějovští radní oznámili, že konání vánočního jarmarku na náměstí T. G. Masaryka je sice v ohrožení, ale o tradiční a neodmyslitelnou součást rynku nepřijdeme. Vánoční strom je už vybrán a letos ho městu darovala rodina z Lipové.

 

Další chyba na Vápenici.
Špatně vypočítané kilometry na směrovníku u Národního domu nejsou jedinou „mýlkou“ na Vápenici v Prostějově. Jak Večerník upozornili čtenáři, při odbočení vlevo do centra v Prostějově je nakřivo namalován odbočující pruh. Podle zlých jazyků museli být lajnovači pod parou...

Nezapomněli na lidi.

Osobnost týdne

Ladislav ADAMÍK

Úctyhodného věku šestadevadesáti let se před týdnem dožil bývalý kvalitní prostějovský atlet. Osobní výročí blížící se magické stovce oslavil v pondělí 19. října.

11 stasova

THUAN DINH DUC

 

Číslo týdne

1 983

Podle posledního sčítání žije v Prostějově 1 983 cizinců. Nejvíce zde pobývá Slováků a Ukrajinců, silné zázemí zde mají Vietnamci.

33

Výrok týdne

„ZATÍM PO NICH NENÍ POJMENOVÁNO VŮBEC NIC!“

Lidé budou vybírat nový název parku v Okružní ulici podle jmen slavných rodáků. A jak zmínil primátor Jura, zatím po nich není pojmenováno vůbec nic...