Dobré poledne, dnes je úterý 28.5.2024
svátek slaví Vilém,
zítra Maxmilián a Maxim
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...
facebooktwitteryoutubeinstagram

38 novosadJeště před nedávnem existovala pouze minimální naděje, že bývalý útočník Jestřábů Zdeněk Novosad bude za prostějovské barvy bojovat i v nadcházejícím soutěžním ročníku. Nyní se tato lákavá možnost už hodně přiblížila realitě, neboť vyhlášený šprýmař nadále trénuje s „áčkem“ LHK a v pátek odehrál v červenobílém dresu svůj druhý přípravný duel.

„Mám ještě na rok smlouvu ve Francii, ale tam jít zpátky nechci. Už týden mě mateřský klub nahání a já jsem pro něj nezvěstný. Mám ve smlouvě klauzuli, která mi umožňuje odejít. Teď řeším jedno exotické angažmá a uvidím, jak to dopadne. Momentálně vše vypadá tak, že bych mohl ještě minimálně měsíc zůstat tady. Perfektně vycházím se zdejším vedením, s trenérama i s klukama, moc rád s nima trénuju a hraju přáteláky. Pokud dojde i na mistráky, tak v České republice určitě tady za Prostějov,“ slíbil Novosad.

Na otázku, zda teoreticky může u Jestřábů setrvat třeba i celou nadcházející sezonu, odpověděl váhavě. „Možné je všechno, situace je pořád otevřená. Pokud mi nevyjdou rozjetá jednání a budou mě zde chtít, půjdu na to.“ Vzápětí nepřímo prozradil konkrétní destinaci výše zmíněné exotiky. „Můj nejlepší kamarád je Tomáš Ujfaluši a vše směřuje k tomu, že bych mohl zakotvit někde blízko něho. Uvidíme,“ odtušil Novosad. Upřesněme, že jmenovaný fotbalista působí v tureckém Galatasaray Istanbul.

Když přesun do země půlměsíce nevyjde, svět se pro Zdenu nezhroutí. „V Prostějově je kvalitní tým, minulou sezonu odehrál perfektně. Sice v létě odešlo několik opor v čele se Stejskim a Čurdou, ale i po tomhle oslabení mužstvo má svou sílu a je sehrané. Tím pádem si za něj případně moc rád zahraju a věřím, že do čtvrtého místa se znovu může pohybovat,“ doplnil věčně vysmátý pohodář.

Proti Frýdku-Místku vyrovnávací brankou na 2:2 zachránil remízu. „Nějak jsem to tam došťoural. Za každý gól je člověk rád, ale kdo z mančaftu jej dá, na tom vůbec nezáleží. Zrovna kolem prochází Šeba, který by si ho za skvělý výkon zasloužil. Že mi ten gól přeješ? Tak to seš hodnej. A co piješ? Pro tebe asi rum, tuzemák, že?“ prokázal Novosad svůj všudypřítomný smysl pro humor, když během pozápasového rozhovoru stihl laškovat s okolojdoucím Davidem Šebkem. „Herně jsme se ale dnes hrozně trápili,“ navázal vážněji.

Zůstane v Prostějově?

  • Makový pohřební služba
  • 1

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Anketa - hlavní

Co vás v poslední době nejvíce potěšilo?

2017 vitejte na svete banner

Speciály Večerníku

2019 tv pohoda banner

 

Barometr

Vánoční strom bude.

Tohle nám nemůže vzít ani ten lotr koronavirus! Prostějovští radní oznámili, že konání vánočního jarmarku na náměstí T. G. Masaryka je sice v ohrožení, ale o tradiční a neodmyslitelnou součást rynku nepřijdeme. Vánoční strom je už vybrán a letos ho městu darovala rodina z Lipové.

 

Další chyba na Vápenici.
Špatně vypočítané kilometry na směrovníku u Národního domu nejsou jedinou „mýlkou“ na Vápenici v Prostějově. Jak Večerník upozornili čtenáři, při odbočení vlevo do centra v Prostějově je nakřivo namalován odbočující pruh. Podle zlých jazyků museli být lajnovači pod parou...

Nezapomněli na lidi.

Osobnost týdne

Ladislav ADAMÍK

Úctyhodného věku šestadevadesáti let se před týdnem dožil bývalý kvalitní prostějovský atlet. Osobní výročí blížící se magické stovce oslavil v pondělí 19. října.

11 stasova

THUAN DINH DUC

 

Číslo týdne

1 983

Podle posledního sčítání žije v Prostějově 1 983 cizinců. Nejvíce zde pobývá Slováků a Ukrajinců, silné zázemí zde mají Vietnamci.

33

Výrok týdne

„ZATÍM PO NICH NENÍ POJMENOVÁNO VŮBEC NIC!“

Lidé budou vybírat nový název parku v Okružní ulici podle jmen slavných rodáků. A jak zmínil primátor Jura, zatím po nich není pojmenováno vůbec nic...