Dobré ráno, dnes je pátek 19.7.2024
svátek slaví Čeněk,
zítra Ilja
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...
facebooktwitteryoutubeinstagram

2012 38_zachariMinulá sezóna fanoušky hokejistů LHK Jestřábi Prostějov pořádně navnadila. Mužský tým postoupil do semifinále východní skupiny druhé ligy a v něm byl jen malinký kousek od průniku do finálové série. Po řadě hubenějších let se hanácký klub dočkal mezi dospělými slibného úspěchu, který však pravděpodobně bude - alespoň pro nejbližší roky - výsledkovým vrcholem...

Po dosažení čtvrté pozice totiž prostějovský oddíl dostihly vážné finanční problémy a vzhledem k nim je stěžejním pozitivem už to, že zdejší hokej vůbec dál existuje... Jeho šéfovi se ale podařilo zajistit pokračování jen za cenu výrazných ekonomických škrtů, které přinesly logické oslabení hráčského kádru a tím pádem Jestřábi v nadcházejícím ročníku určitě nepatří k horkým favoritům na zopakování tak vysokého umístění.</>

Z tohoto hlediska je na místě povzdechnutí: ŠKODA... Vždyť ten mančaft byl tak skvěle rozjetý! Spousta příznivců přirozeně uvažuje tímto směrem, ovšem je tady i jiný úhel pohledu z opačné strany. Tahle strana je o penězích a diktuje LHK, co si může a nemůže dovolit, aby prostějovský hokej nedopadl znovu tak, jako několikrát v nedávné minulosti - to znamená krachem.

V zájmu trvalé udržitelnosti tudíž majitel Michal Tomiga přistoupil k rozpočtovým škrtům, aby mohl splácet dluhy a současně zabezpečit chod oddílu nejen pro nejbližší sezónu. Daní za tento přístup se stal odchod několika zkušených opor, bez nichž tým ztratil dosavadní sílu a s největší pravděpodobností může atakovat maximálně lepší střed tabulky. Zároveň však získal možný potenciál do budoucna.

Ten spočívá v sázce na mládí, kterou ostatně Tomiga výhledově avizoval už před třemi lety, když klub přebíral. Nyní došlo ve větší míře na jeho tehdejší slova a je na nastupující generaci, aby dokázala navázat na kvalitu svých ostřílenějších ex-parťáků. Potíž spočívá v tom, že hlavně zpočátku může být tahle cesta hodně zarostlá trny a celé omlazené mužstvo se přes ně asi bude dost složitě prosekávat.

Dokonce se po uplynutí delší doby může ukázat, že vlastní odchovanci nemají na solidní prosazení ve druhé lize mužů a Jestřábi spadnou zpět do spodních pater soutěže. Jak se říká, risk nebo zisk. Pokud se totiž mladíci naopak chytnou, půjde mančaft postupem času výkonnostně nahoru a za nějaké dva tři roky třeba zaútočí na čelo silné východní skupiny.

Každopádně nás všechny čeká již v nadcházejícím zlomovém ročníku 2012-2013 vzrušující adrenalin. A když se tribuny opět hojně zaplní, jak je v Prostějově po řadu desetiletí zvykem, bude o zážitky postaráno!

Už dnes si můžete v trafikách zakoupit číslo 38 Prostějovského Večerníku, kde najdete  velký čtyřstránkový minispeciál, jenž obsahuje, vše pořebné, co by jste měli před novou sezónou vědět včetně hráčské soupisky s fotogalerií, společného fota "A" týmu a rozlosování 2. ligy, kterou Jestřábi začínají již v sobotu doma proti Opavě.

 

  • Makový pohřební služba
  • 1

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Anketa - hlavní

Co vás v poslední době nejvíce potěšilo?

2017 vitejte na svete banner

Speciály Večerníku

2019 tv pohoda banner

 

Barometr

Vánoční strom bude.

Tohle nám nemůže vzít ani ten lotr koronavirus! Prostějovští radní oznámili, že konání vánočního jarmarku na náměstí T. G. Masaryka je sice v ohrožení, ale o tradiční a neodmyslitelnou součást rynku nepřijdeme. Vánoční strom je už vybrán a letos ho městu darovala rodina z Lipové.

 

Další chyba na Vápenici.
Špatně vypočítané kilometry na směrovníku u Národního domu nejsou jedinou „mýlkou“ na Vápenici v Prostějově. Jak Večerník upozornili čtenáři, při odbočení vlevo do centra v Prostějově je nakřivo namalován odbočující pruh. Podle zlých jazyků museli být lajnovači pod parou...

Nezapomněli na lidi.

Osobnost týdne

Ladislav ADAMÍK

Úctyhodného věku šestadevadesáti let se před týdnem dožil bývalý kvalitní prostějovský atlet. Osobní výročí blížící se magické stovce oslavil v pondělí 19. října.

11 stasova

THUAN DINH DUC

 

Číslo týdne

1 983

Podle posledního sčítání žije v Prostějově 1 983 cizinců. Nejvíce zde pobývá Slováků a Ukrajinců, silné zázemí zde mají Vietnamci.

33

Výrok týdne

„ZATÍM PO NICH NENÍ POJMENOVÁNO VŮBEC NIC!“

Lidé budou vybírat nový název parku v Okružní ulici podle jmen slavných rodáků. A jak zmínil primátor Jura, zatím po nich není pojmenováno vůbec nic...