Dobré dopoledne, dnes je pátek 23.2.2024
svátek slaví Svatopluk,
zítra Matěj
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...
facebooktwitteryoutubeinstagram

Lední hokej je sportem, který současná nařízení vlády ČR v souvislosti se snahou přibrzdit šíření koronaviru postihují nejvýrazněji. Nejenže se odkládají další kvanta zápasů, ale hokejisté navíc ani nesmějí trénovat na ledě a místo toho musí volit alternativní přípravu pod širým nebem. Hlavní kouč prostějovských Jestřábů však na nová razantní opatření nijak nežehrá ani nenadává.

„My téhle problematice nerozumíme tak, jako hygienici a lékařští odborníci. Pravda je taková, že čísla nakažených jsou v posledních dnech opravdu veliká a zodpovědní lidé nahoře to posoudili takovým způsobem, že se skoro všechno omezuje nebo úplně zavírá. Což musíme brát jako fakt,“ nevolí Jiří Šejba žádná ostrá slova.
Počínaje dneškem jsou všechna vnitřní sportoviště včetně prostějovského zimního stadionu uzavřena, tudíž i pro Jestřáby je jedinou možností jít pokračovat v práci ven. „Využijeme nějaká venkovní hřiště, případně vyrazíme někam do přírody. A prostě budeme makat na fyzičce. Dá se dělat síla i rychlostní vytrvalost, různé hry na menším prostoru. Vše se zaměřením na kondici,“ plánoval Šejba.
Od úterý do čtvrtka chtěl dokonce trénovat dvoufázově, tedy dopoledne i odpoledne. „Mančaft rozdělíme do dvou skupin, abychom dodrželi maximálně povolený počet dvaceti lidí pohromadě. Důležité je kluky udržet v zátěži, i když by to bylo čtrnáct dní mimo led. Což samozřejmě není v rozjeté sezóně ideální, ale vydržet se to dá,“ pravil Šejba smířeně.
Podstatné z jeho pohledu je, aby plošná covidová stopka po nadcházejících dvou týdnech skutečně skončila. „Je důležité, aby se zákaz soutěží a uzavření sportovišť neprodlužovaly dál. To už by z hlediska přípravy znamenalo větší problém, především pro herní návyky. Nebýt vůbec na bruslích řadu týdnů za sebou a pak znovu rychle naskočit zpátky na led? Na takovou variantu radši nemyslet,“ podotknul ostřílený lodivod s tím, že situace se může každým dnem bleskově měnit.
Zatím tedy platí, že draví ptáci z Hané nesehrají nejbližší čtyři plánované duely Chance ligy mužů ČR 2020/21: 14. 10. šlágr s Kladnem, 17. 10. žhavé derby v Přerově, 21. 10. další tahák proti Vsetínu a 24. 10. střetnutí ve Frýdku-Místku. Minimálně tohle kvarteto kompletních kol musí být odloženo, termínové řešení jistě bude projednávat vedení soutěže.
Jestřábí letka má každopádně výhodu, že až dosud absolvovala maximální porci deseti zápasů. Devět přesně podle plánu, jeden přesunutý si nahradila operativně domluvenou předehrávkou. „Covid jsme prodělali už během letní přípravy, díky tomu jsme od začátku ligy po téhle stránce zdraví. A navíc jsme měli štěstí na soupeře, že i oni v době našich vzájemných utkání nebyli v karanténě. Uvidíme, co přijde dál,“ přemítal Jiří Šejba.

  • Makový pohřební služba
  • 1

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Anketa - hlavní

Co vás v poslední době nejvíce potěšilo?

2017 vitejte na svete banner

Speciály Večerníku

2019 tv pohoda banner

 

Barometr

Vánoční strom bude.

Tohle nám nemůže vzít ani ten lotr koronavirus! Prostějovští radní oznámili, že konání vánočního jarmarku na náměstí T. G. Masaryka je sice v ohrožení, ale o tradiční a neodmyslitelnou součást rynku nepřijdeme. Vánoční strom je už vybrán a letos ho městu darovala rodina z Lipové.

 

Další chyba na Vápenici.
Špatně vypočítané kilometry na směrovníku u Národního domu nejsou jedinou „mýlkou“ na Vápenici v Prostějově. Jak Večerník upozornili čtenáři, při odbočení vlevo do centra v Prostějově je nakřivo namalován odbočující pruh. Podle zlých jazyků museli být lajnovači pod parou...

Nezapomněli na lidi.

Osobnost týdne

Ladislav ADAMÍK

Úctyhodného věku šestadevadesáti let se před týdnem dožil bývalý kvalitní prostějovský atlet. Osobní výročí blížící se magické stovce oslavil v pondělí 19. října.

11 stasova

THUAN DINH DUC

 

Číslo týdne

1 983

Podle posledního sčítání žije v Prostějově 1 983 cizinců. Nejvíce zde pobývá Slováků a Ukrajinců, silné zázemí zde mají Vietnamci.

33

Výrok týdne

„ZATÍM PO NICH NENÍ POJMENOVÁNO VŮBEC NIC!“

Lidé budou vybírat nový název parku v Okružní ulici podle jmen slavných rodáků. A jak zmínil primátor Jura, zatím po nich není pojmenováno vůbec nic...