Příjemnou noc, dnes je neděle 19.5.2024
svátek slaví Ivo,
zítra Zbyšek
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...
facebooktwitteryoutubeinstagram

Vládne doba koronavirová, a teď navíc pro sport přichází i doba „bezpříznivcová“. Může za to vládní zákaz vstupu diváků na všechny sportovní akce i utkání trvající zatím ode dneška po nejbližší dva týdny. Proto se nadcházející střetnutí Chance ligy odehrají kvůli vynucené absenci fandů v nulové atmosféře.

Prostějovští hokejisté si tuhle bezva novinku poprvé vyzkouší ve středu 7. října od 18.00 hodin, kdy doma přivítají šumperské Draky. Normálně by divácká návštěva na po letech obnovené derby s nováčkem druhé nejvyšší soutěže ČR přilákala nejspíš hodně přes tisíc lidí, takhle ji bohužel bude provázet naprosto komorní kulisa.
„Asi by to šlo udělat jinak, když do divadla diváci můžou a na hokej ne, ačkoliv i ta tisícovka se při dodržování odstupu a všech ostatních nařízení na zimáku v pohodě rozprostře. Co jsem však slyšel, jde prý hlavně o shlukování fanoušků po skončení zápasů. Nařízení prostě musíme respektovat,“ povzdechl si kouč mužů LHK Jiří Šejba.
Šumperk přitom až o uplynulém víkendu slavil premiérové vítězství sezóny díky smetení Frýdku-Místku 5:0, předtím jen prohrával. Na kontě má čtyři získané body ze sedmi duelů a je šestnáctý v tabulce. „Ale v přípravě jsme u nich neodehráli dobrý zápas, proto se musíme poučit a nic nepodcenit. Čeká nás nepříjemný soupeř, sice bez hvězd, ovšem s dobrými přesilovkami i systémem hry,“ nadhodil Šejba.
V sobotu 10. října od 18.00 hodin pak jeho svěřenci nastoupí k souboji 10. kola na kluzišti HC Stadion Vrchlabí, tedy dalšího prvoligového novice. Ten dosud absolvoval kvůli karanténě covid-19 pouhé tři mače (Slavia Praha 3:4sn, Poruba 3:2, Jihlava 3:5) a v průběžném pořadí figuruje na patnácté příčce. „Venku bychom už konečně rádi zvítězili za tři body,“ vyslovil kormidelník Prostějova logické přání. 

  • Makový pohřební služba
  • 1

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Anketa - hlavní

Co vás v poslední době nejvíce potěšilo?

2017 vitejte na svete banner

Speciály Večerníku

2019 tv pohoda banner

 

Barometr

Vánoční strom bude.

Tohle nám nemůže vzít ani ten lotr koronavirus! Prostějovští radní oznámili, že konání vánočního jarmarku na náměstí T. G. Masaryka je sice v ohrožení, ale o tradiční a neodmyslitelnou součást rynku nepřijdeme. Vánoční strom je už vybrán a letos ho městu darovala rodina z Lipové.

 

Další chyba na Vápenici.
Špatně vypočítané kilometry na směrovníku u Národního domu nejsou jedinou „mýlkou“ na Vápenici v Prostějově. Jak Večerník upozornili čtenáři, při odbočení vlevo do centra v Prostějově je nakřivo namalován odbočující pruh. Podle zlých jazyků museli být lajnovači pod parou...

Nezapomněli na lidi.

Osobnost týdne

Ladislav ADAMÍK

Úctyhodného věku šestadevadesáti let se před týdnem dožil bývalý kvalitní prostějovský atlet. Osobní výročí blížící se magické stovce oslavil v pondělí 19. října.

11 stasova

THUAN DINH DUC

 

Číslo týdne

1 983

Podle posledního sčítání žije v Prostějově 1 983 cizinců. Nejvíce zde pobývá Slováků a Ukrajinců, silné zázemí zde mají Vietnamci.

33

Výrok týdne

„ZATÍM PO NICH NENÍ POJMENOVÁNO VŮBEC NIC!“

Lidé budou vybírat nový název parku v Okružní ulici podle jmen slavných rodáků. A jak zmínil primátor Jura, zatím po nich není pojmenováno vůbec nic...