Příjemnou noc, dnes je sobota 27.7.2024
svátek slaví Věroslav,
zítra Viktor

Hokejoví Jestřábi měli mít v sobotu 19. září zápasové volno, neboť jejich soupeř pro 3. kolo Chance ligy Frýdek-Místek pobýval tou dobou v koronavirové karanténě. Stejně na tom byli muži Havířova „kvůli“ Vrchlabí, a tak se oba covidem nyní nezasažené týmy operativně dohodly, že v daném termínu předehrají vzájemný duel 14. dějství soutěže. Výsledkově patřil domácím, ovšem kvalitní byl oboustranně. Bohužel pro LHK i napodruhé venku bez bodového zisku.

Hned ve 2. minutě šel AZ do oslabení a v něm ho při střele Nováka podržel brankář Stezka. Jestřábi přesilovku nevyužili, a tak šli do vedení Severomoravané. Na konci 5. Cihlář šikovně tečoval Doktorovo nahození od modré čáry mezi Bláhovy betony – 1:0. Hosté mohli srovnat v 7., ale Bartoše bravurně vychytal Stezka. Na opačné straně se Petriska prosmýkl mezi obránci a zkusil překonat Bláhu bekhendem mezi betony, ale gólman scvakl své chrániče včas. Druhá trefa tak byla k vidění v čase 11.12 a radovali se Hanáci. Žálčíkovu ránu Stezka jen vyrazil a pro Chlána už nebyl problém v brankovišti dorazit puk do odkryté klece – 1:1. Zanedlouho Heimstaden zasypal protivníka sprškou střel, Kotala dokonce trefil tyč, vše ale bez efektu. Hosté pak přežili i další oslabení a následně se hra zklidnila. Až v samém závěru první třetiny ujel v oslabení Adamský, ale pokusem mezi nohy Bláhu nepřekonal.
Druhá část začala dohrávanou přesilovkou Jestřábů. Ta zůstala nevyužita, nicméně hosté si v následujících minutách podrželi mírnou převahu. V šanci se před Stezkou objevil Žálčík, leč neuspěl. Skóre se znovu měnilo až před polovinou střetnutí. Kotala byl při samostatném úniku faulován Hrníčkem a nařízené trestné střílení sám prudkou střelou pod vyrážečku proměnil – 2:1. Za tři minuty Azet zvýšil, když Doktor dostal kousek za modrou čárou nabito od Cihláře a zavěsil volejem těsně nad ledem – 3:1. Snížit mohl ve 35. Novák, který se šikovně z pravé strany prosmýkl před Stezku, ale nepřekonal ho. Závěr prostřední periody byl hodně divoký. Nejprve Stezka nadvakrát zmařil přesilovkovou tutovku Kauta, v té samé početní výhodě Prostějova pak po Kotalově akci a Lytvynovově zakončení proskákal puk poloprázdným brankovištěm.
I třetí dějství nabídlo zajímavou podívanou. Nejprve v další přesilové hře elhákáčka hasil Stezka příležitosti Mrázka i Nováka. Po jejím uplynutí se Kotala dostal za záda obránců, ovšem v těžké pozici svou žabku poslal těsně nad. V 53. minutě se hrálo čtyři na čtyři, hostující Piegl pálil tvrdě na Stezku a ten odolal. O chvíli později Adamský krásně našel najetého Kotalu, ale tomu puk odskočil od hole mimo tyče, jinak by zakončoval do odkryté svatyně. Od 56. zkoušeli ptačí dravci power play šesti proti čtyřem, jenže ani tak se neprosadili. Naopak, už po skončení oslabení trefil opuštěnou bránu přes celé kluziště Rašner – 4:1.

ÚSTY TRENÉRŮ

Jiří REŽNAR – AZ Heimstaden Havířov
„Hra se přelévala z jedné strany na druhou stejně jako v domácím utkání se Sokolovem. Tam jsme jen neměli štěstíčko a ty góly nedali. Mančafty s mladými kluky sice nemají takové zkušenosti, ale nahrazují je snahou, bojovností i bruslením. Dnešní zápas byl celkově dobrý, hrálo se nahoru a dolů a my jsme byli šťastnější v tom, že jsme dali druhý gól, tím Prostějovu odskočili. V závěru se nám podařilo udržet oslabení a přidat čtvrtou branku.“

Jiří ŠEJBA – LHK Jestřábi Prostějov
„Zápas měl vysoké tempo, hrálo se nahoru a dolů. Nikdo se nezasunul víc do obrany. V první třetině byli lepší domácí, ve druhé zase my, ale neproměnili jsme spoustu šancí. A o tom byl celý výsledek. Hráči Havířova ukázali svou kvalitu. My jsme bojovali až do konce, bohužel v závěrečné přesilovce šest na čtyři jsme neudělali to, co máme natrénováno. Jinak kluci na ledě odevzdali, co jsme si řekli v kabině.“

Předehrávané 14. kolo:

Havířov - Prostějov 4:1 (1:1, 2:0, 1:0)

Branky: 5. Cihlář (Doktor), 30. Kotala z trestného střílení, 33. Doktor (Cihlář), 59. Rašner (Chroboček) – 12. Chlán (Sova, Žálčík). Rozhodčí: Cabák, Pilný – Bartek, Bohuněk. Vyloučení: 6:4. Využití: 0:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 869.
Sestava Havířova: Stezka – Rutar, Kachyňa, Lytvynov, Rašner, Ševěček, Chroboček – Procházka, Seman, Kotala – Mrva, Bednář, Adamský – Sklenář, Cihlář, Doktor – Petriska, Maruna, Fridrich. Trenéři: Jiří Režnar a Pavel Zdráhal.
Sestava Prostějova: Bláha – Sova, Hefka, Staněk, Drtil, Hrdinka, Piegl – Motloch, Bartoš, Mrázek – Vachutka, Kaut, Jandus – Hrníčko, Chlán, Žálčík – Ouřada, Novák, Wojnar. Trenéři: Jiří Šejba a Ivo Peštuka.

4. kolo, pondělí 23. září, 18:00 hodin:
Benátky n/J – Frýdek-Místek (17:30), Kolín – Prostějov, Ústí n/L – Třebíč, Kadaň – Jihlava, Sokolov – Poruba, Šumperk – Slavia Praha, Vrchlabí – Litoměřice, Kladno – Havířov, Přerov – Vsetín.
5. kolo, sobota 26. září, 17:00 hodin:
Vsetín – Kolín, Havířov – Přerov, Litoměřice – Kladno, Slavia Praha – Vrchlabí, Poruba – Šumperk, Frýdek-Místek – Ústí nad Labem, Jihlava – Sokolov (17:30), Třebíč – Kadaň (17:30), Prostějov – Benátky n/J
6. kolo, pondělí 28. září, 17:00 hodin:
Ústí n/L – Prostějov (16:00), Kolín – Benátky n/J, Kadaň – Frýdek-Místek, Sokolov – Třebíč, Šumperk – Jihlava, Přerov – Litoměřice, Vsetín – Havířov, Vrchlabí – Poruba (18:00).