Dobré ráno, dnes je neděle 14.4.2024
svátek slaví Vincenc,
zítra Anastázie
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...
facebooktwitteryoutubeinstagram

Pokud se ještě nestane něco extra nepříznivého, Chance liga mužů ČR 2020/21 odstartuje v sobotu 12. září zahajovacím kolem. Hokejisté LHK Jestřábi Prostějov zajíždí v tento úvodní den na venkovní kluziště, konkrétně do Jihlavy. Tamní Dukla – ještě předloni extraligová – má po slabší minulé sezóně opět vysoké ambice a pro začátek tedy je hodně těžkým protivníkem.

„Jihlavští dost obměnili kádr, podobně jako my. Netají se tím, že hodlají zase útočit na horní patra prvoligové tabulky, a podle jmen na soupisce takové cíle určitě mít mohou. Proto nás čeká náročný vstup do soutěže, ale vybírat si nemůžeme. Bez ohledu na kvality Dukly tam pojedeme s touhou po vítězství, zkusíme vyhrát. A reálně bychom asi byli rádi za jakýkoliv bodový zisk,“ řekl Večerníku hlavní trenér elhákáčka Jiří Šejba.
Oba nadcházející soupeři, kteří se střetnou na Horáckém zimním stadionu 12. září od 17.30 hodin, si už hromadně prošli koronavirovou nákazou včetně dvoutýdenní karantény. Proto se jeví jako výhoda teoreticky vysoká pravděpodobnost, že by sobotní mač neměla hrozba covid-19 nijak ohrozit. „My se na utkání normálně připravujeme a chystáme, snad se do té doby nic zvláštního nestane,“ pousmál se Šejba.
Dukla má oproti loňsku úplně nové gólmany v čele se zámořskou posilou Maximem Žukovem či osvědčeným Janem Brožem, obranné řady vyztužil Daniel Krenželok a muziku v nich nadále tvrdí exprostějovský Daniel Kolář, z útočníků na Vysočině pořád spoléhají na Tomáše Čachotského, Matěje Pekra, Josefa Skořepu nebo Michala Poletína. Ze střídačky velí výběru HC klubová ikona Viktor Ujčík, nyní hlavní kouč.
Překonají Jestřábi tuhle loni spící a momentálně znovu se probouzející sílu?
Výsledky Dukly v přípravě: Třebíč – Jihlava 3:5, Jihlava – Poruba 2:4, Jihlava – Havlíčkův Brod 11:3, Litvínov – Jihlava 1:3.
Vzájemné zápasy v minulé sezóně: Jihlava – Prostějov 4:1, Prostějov – Jihlava 4:3sn, Jihlava – Prostějov 3:4pp, Prostějov – Jihlava 1:3, Jihlava – Prostějov 5:4, Prostějov – Jihlava 2:5.

  • Makový pohřební služba
  • 1

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Anketa - hlavní

Co vás v poslední době nejvíce potěšilo?

2017 vitejte na svete banner

Speciály Večerníku

2019 tv pohoda banner

 

Barometr

Vánoční strom bude.

Tohle nám nemůže vzít ani ten lotr koronavirus! Prostějovští radní oznámili, že konání vánočního jarmarku na náměstí T. G. Masaryka je sice v ohrožení, ale o tradiční a neodmyslitelnou součást rynku nepřijdeme. Vánoční strom je už vybrán a letos ho městu darovala rodina z Lipové.

 

Další chyba na Vápenici.
Špatně vypočítané kilometry na směrovníku u Národního domu nejsou jedinou „mýlkou“ na Vápenici v Prostějově. Jak Večerník upozornili čtenáři, při odbočení vlevo do centra v Prostějově je nakřivo namalován odbočující pruh. Podle zlých jazyků museli být lajnovači pod parou...

Nezapomněli na lidi.

Osobnost týdne

Ladislav ADAMÍK

Úctyhodného věku šestadevadesáti let se před týdnem dožil bývalý kvalitní prostějovský atlet. Osobní výročí blížící se magické stovce oslavil v pondělí 19. října.

11 stasova

THUAN DINH DUC

 

Číslo týdne

1 983

Podle posledního sčítání žije v Prostějově 1 983 cizinců. Nejvíce zde pobývá Slováků a Ukrajinců, silné zázemí zde mají Vietnamci.

33

Výrok týdne

„ZATÍM PO NICH NENÍ POJMENOVÁNO VŮBEC NIC!“

Lidé budou vybírat nový název parku v Okružní ulici podle jmen slavných rodáků. A jak zmínil primátor Jura, zatím po nich není pojmenováno vůbec nic...