Dobré ráno, dnes je neděle 14.4.2024
svátek slaví Vincenc,
zítra Anastázie
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...
facebooktwitteryoutubeinstagram

Jasno o zbývajícím zápasovém programu před následným startem nového prvoligového ročníku mají hokejoví Jestřábi. Během aktuálního týdne je čeká pouze jedno přípravné střetnutí, k němuž vyjedou ve čtvrtek 3. září do Vsetína. Na ledě VHK ROBE nastoupí od 18.00 hodin.

„Původně jsme měli hrát 1. září v Jihlavě, ale tohle utkání muselo být zrušeno kvůli koronavirové karanténě v týmu Dukly. Proto jsme hledali jiného soupeře a podařilo se dohodnout Vsetín, za což jsme určitě rádi, jde o velmi kvalitní mančaft,“ řekl Večerníku hlavní lodivod LHK Jiří Šejba.
Před necelým týdnem Hanáci porazili doma Valachy 4:2, oba celky tedy čeká odveta. A co další přáteláky? „Generálku na ligu absolvujeme podle plánu 7. září v Šumperku, žádné jiné zápasy už s největší pravděpodobností domlouvat nebudeme,“ pověděl Šejba.
Prostějovští hokejisté přitom měli zájem ještě o konfrontaci s Frýdkem-Místkem. „Ano, to je pravda. Bohužel se tuhle přípravu nepovedlo termínově sladit se Šumperkem, proto do začátku soutěže odehrajeme asi už jen dva duely. Což však podle mě stačí, především potřebujeme kvalitně trénovat,“ doplnil Šejba. 

  • Makový pohřební služba
  • 1

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Anketa - hlavní

Co vás v poslední době nejvíce potěšilo?

2017 vitejte na svete banner

Speciály Večerníku

2019 tv pohoda banner

 

Barometr

Vánoční strom bude.

Tohle nám nemůže vzít ani ten lotr koronavirus! Prostějovští radní oznámili, že konání vánočního jarmarku na náměstí T. G. Masaryka je sice v ohrožení, ale o tradiční a neodmyslitelnou součást rynku nepřijdeme. Vánoční strom je už vybrán a letos ho městu darovala rodina z Lipové.

 

Další chyba na Vápenici.
Špatně vypočítané kilometry na směrovníku u Národního domu nejsou jedinou „mýlkou“ na Vápenici v Prostějově. Jak Večerník upozornili čtenáři, při odbočení vlevo do centra v Prostějově je nakřivo namalován odbočující pruh. Podle zlých jazyků museli být lajnovači pod parou...

Nezapomněli na lidi.

Osobnost týdne

Ladislav ADAMÍK

Úctyhodného věku šestadevadesáti let se před týdnem dožil bývalý kvalitní prostějovský atlet. Osobní výročí blížící se magické stovce oslavil v pondělí 19. října.

11 stasova

THUAN DINH DUC

 

Číslo týdne

1 983

Podle posledního sčítání žije v Prostějově 1 983 cizinců. Nejvíce zde pobývá Slováků a Ukrajinců, silné zázemí zde mají Vietnamci.

33

Výrok týdne

„ZATÍM PO NICH NENÍ POJMENOVÁNO VŮBEC NIC!“

Lidé budou vybírat nový název parku v Okružní ulici podle jmen slavných rodáků. A jak zmínil primátor Jura, zatím po nich není pojmenováno vůbec nic...