Dobré ráno, dnes je neděle 14.4.2024
svátek slaví Vincenc,
zítra Anastázie
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...
facebooktwitteryoutubeinstagram

A všechno zase jinak! Snad už naposledy se měnilo herní schéma druhé nejvyšší soutěže, která prožívá vskutku zmatené léto. Výkonný výbor Českého svazu ledního hokeje v uplynulém týdnu schválil per rollam hrací systém Chance ligy mužů ČR 2020/2021, který v předchozím týdnu napodruhé odhlasovalo patnáct z osmnácti účastníků soutěže.

Ta se tedy bude nakonec hrát následovně: nejprve 51 kol základní části (třikrát každý s každým), poté závěrečné play-off (první čtyři týmy v tabulce přímo čtvrtfinále na čtyři vítězné zápasy, celky na pátém až dvanáctém místě předkolo na tři vítězství). Nikdo nesestoupí, tudíž pro kolektivy na třinácté až osmnácté příčce boje skončí už po základní fázi.
V platnosti zůstávají veškerá nová pravidla zohledňující koronavirovou dobu, to znamená nutnost pro každé mužstvo zvládnout aspoň polovinu střetnutí dlouhodobé části, okolnosti náhradních termínů případně odložených duelů či výpočet bodového průměru určujícího pořadí při nesehrání některých utkání.
Každopádně první liga byla po vyřazení zkrachovalého Chomutova přelosována, a to pouhých osmnáct dnů před svým startem. Podle nového rozpisu hokejisté LHK Jestřábi Prostějov zahájí nadcházející ročník 12. září v Jihlavě, premiérově doma nastoupí 16. září proti Třebíči. A kdy (snad) dorazí Jaromír Jágr s Tomášem Plekancem? Ve středu 14. října, neboť v ten den přijede na Hanou favorizované Kladno.
Kompletní rozlosování soutěže přineseme v příštím čísle, v němž nebude chybět ani tradiční předsezónní servis před startem Chance ligy 2020/21.

  • Makový pohřební služba
  • 1

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Anketa - hlavní

Co vás v poslední době nejvíce potěšilo?

2017 vitejte na svete banner

Speciály Večerníku

2019 tv pohoda banner

 

Barometr

Vánoční strom bude.

Tohle nám nemůže vzít ani ten lotr koronavirus! Prostějovští radní oznámili, že konání vánočního jarmarku na náměstí T. G. Masaryka je sice v ohrožení, ale o tradiční a neodmyslitelnou součást rynku nepřijdeme. Vánoční strom je už vybrán a letos ho městu darovala rodina z Lipové.

 

Další chyba na Vápenici.
Špatně vypočítané kilometry na směrovníku u Národního domu nejsou jedinou „mýlkou“ na Vápenici v Prostějově. Jak Večerník upozornili čtenáři, při odbočení vlevo do centra v Prostějově je nakřivo namalován odbočující pruh. Podle zlých jazyků museli být lajnovači pod parou...

Nezapomněli na lidi.

Osobnost týdne

Ladislav ADAMÍK

Úctyhodného věku šestadevadesáti let se před týdnem dožil bývalý kvalitní prostějovský atlet. Osobní výročí blížící se magické stovce oslavil v pondělí 19. října.

11 stasova

THUAN DINH DUC

 

Číslo týdne

1 983

Podle posledního sčítání žije v Prostějově 1 983 cizinců. Nejvíce zde pobývá Slováků a Ukrajinců, silné zázemí zde mají Vietnamci.

33

Výrok týdne

„ZATÍM PO NICH NENÍ POJMENOVÁNO VŮBEC NIC!“

Lidé budou vybírat nový název parku v Okružní ulici podle jmen slavných rodáků. A jak zmínil primátor Jura, zatím po nich není pojmenováno vůbec nic...