Dobrý večer, dnes je neděle 25.9.2022
svátek slaví Zlata,
zítra Andrea
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...
facebooktwitteryoutubeinstagram

S týdenním zpožděním vinou čtrnáct dnů trvající koronavirové karantény vstoupili hokejisté LHK Jestřábi Prostějov do zápasového kolotoče přípravných střetnutí. A bez ohledu na výsledky šlo o start nadmíru slibný i zajímavý, neboť zaujali jasně viditelnou změnou herního stylu. Z dříve spíš pomalejšího nátlakového pojetí přešli v omlazeném složení do rychlosti a dravosti.

Právě díky těmto sympatickým atributům měli v úvodním přáteláku půl hodiny navrch nad rovněž prvoligovou Třebíčí, vedli 3:1. Potom však nastal pokles, ztráta tempa i náskoku, vlastní hrubky. A hosté vyrovnali na 3:3, později na 4:4, nakonec v úterním večeru zvítězili po samostatných nájezdech.
„První polovinu utkání jsme hráli v tempu, měli tlak a tolik šancí, že jsme klidně mohli odskočit až na 5:1. Místo toho však přišlo inkasování kvůli špatnému střídání, načež kluci začali předvádět takový starý hokej: předržování kotoučů bez přihrávek do hloubky, tím pádem spousta ztracených puků okolo útočné modré,“ analyzoval kouč elhákáčka Jiří Šejba.
Druhý cvičný mač o dva dny později se vyvíjel podobně. Tychy z evropské Champions League Jestřábi místy mačkali jako citrón a v půlce duelu kralovali 3:0, ovšem tentokrát si vedení ani kontrolu nad vývojem nenechali vzít. Polské mistry díky tomu vyprovodili poměrem 4:1, přičemž výsledek mohl být vzhledem ke kupě neproměněných příležitostí ještě mnohem výraznější.
„Znovu se v naší hře objevovaly prvky, které trénujeme, to znamená dávat puk z hole svižnými přihrávkami, rychlé napadání soupeře, hra tělem, vysoké tempo. Za tohle jsem určitě rád, na druhou stranu se tam zase objevily nějaké chyby v obranném pásmu. Celkově jsme ale druhé utkání zvládli o poznání lépe než první, po tom dvoutýdenním výpadku v přípravě děláme pokroky,“ potěšilo Šejbu.
Osobně měl radost, že jeho současní svěřenci mohli poměřit síly právě s GKS (místo původně plánované Jihlavy, kterou vyřadil také COVID-19). „V Tychách jsem působil dlouhých šest let, tamní kluky znám a proto jsem věděl, co od nich můžeme očekávat. Jde o dobrý tým, který nehraje Ligu mistrů pro nic za nic. Pro nás i pro fanoušky to byl kvalitní atraktivní soupeř, zápas jsme zvládli,“ sčítal prostějovský lodivod pozitiva.
Tím největším rozhodně je, že ptačí dravci mohou po domácí izolaci v trvání od 29. července do 12. srpna znovu naplno a společně makat. „Vynucená přestávka se na mančaftu určitě podepsala, což bylo ze začátku přípravy na ledě logické. Ale myslím, že se s nastalou situací pereme dobře. Drtivá většina hráčů neměla žádné větší zdravotní problémy a vzniklé tréninkové manko se teď snažíme dohánět tím, že skoro každý den pracujeme dvoufázově. Věřím, že nepříjemnou překážku v rámci možností překonáme, i když nás pochopitelně čeká spousta dřiny,“ zachoval Šejba optimistický náhled na věc.

Total Comments

  • Makový pohřební služba
  • 1

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

Anketa - hlavní

Co vás v poslední době nejvíce potěšilo?

2017 vitejte na svete banner

Speciály Večerníku

2019 tv pohoda banner

 

Barometr

Vánoční strom bude.

Tohle nám nemůže vzít ani ten lotr koronavirus! Prostějovští radní oznámili, že konání vánočního jarmarku na náměstí T. G. Masaryka je sice v ohrožení, ale o tradiční a neodmyslitelnou součást rynku nepřijdeme. Vánoční strom je už vybrán a letos ho městu darovala rodina z Lipové.

 

Další chyba na Vápenici.
Špatně vypočítané kilometry na směrovníku u Národního domu nejsou jedinou „mýlkou“ na Vápenici v Prostějově. Jak Večerník upozornili čtenáři, při odbočení vlevo do centra v Prostějově je nakřivo namalován odbočující pruh. Podle zlých jazyků museli být lajnovači pod parou...

Nezapomněli na lidi.

Osobnost týdne

Ladislav ADAMÍK

Úctyhodného věku šestadevadesáti let se před týdnem dožil bývalý kvalitní prostějovský atlet. Osobní výročí blížící se magické stovce oslavil v pondělí 19. října.

11 stasova

THUAN DINH DUC

 

Číslo týdne

1 983

Podle posledního sčítání žije v Prostějově 1 983 cizinců. Nejvíce zde pobývá Slováků a Ukrajinců, silné zázemí zde mají Vietnamci.

33

Výrok týdne

„ZATÍM PO NICH NENÍ POJMENOVÁNO VŮBEC NIC!“

Lidé budou vybírat nový název parku v Okružní ulici podle jmen slavných rodáků. A jak zmínil primátor Jura, zatím po nich není pojmenováno vůbec nic...