Dobré ráno, dnes je čtvrtek 30.5.2024
svátek slaví Ferdinand,
zítra Kamila
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...
facebooktwitteryoutubeinstagram

Většina hokejových klubů hrajících ligové soutěže ČR už má v současnosti za sebou několik přípravných duelů. Existují však „koronavirové“ výjimky, to znamená týmy, jež kvůli hygienou nařízené čtrnáctidenní karanténě při nákaze covid-19 neodehrály dosud žádné přátelské střetnutí. Do téhle skupiny patří i muži LHK Jestřábi Prostějov. Od zítřka se má tato nepříjemná skutečnost změnit.

Svěřenci nového kouče Jiřího Šejby měli podle původního plánu absolvovat své tři úvodní mače během uplynulého týdne na porubském ledě v rámci turnaje O pohár RT TORAX 2020. Všechny souboje (11. srpna Frýdek-Místek, 12. srpna Poruba, 13. srpna Jastrzebie) ale byly z výše zmíněných důvodů odloženy s tím, že se dohrají v náhradních termínech, pokud to zdravotní i celková situace umožní.
„Jestliže nedojde k odsunutí startu Chance ligy na později, tak reálně připadá v úvahu pouze první zářijový týden, kdy se mělo na turnaji hrát o konečné umístění. Taky máme volný prostor mezi generálkou v Šumperku 7. září a vstupním mistrákem 12. září se Slavií Praha. Ještě uvidíme, jak se vše vyvine,“ nadhodil již dříve sportovní manažer LHK Jiří Vykoukal.
Nyní prostějovští hokejisté svůj program přípravných utkání přece jen startují – byť se zpožděním. Zato se v průběhu tohoto týdne představí hned dvakrát na vlastním ledě, neboť v úterý 18. srpna od 18.00 hodin hostí Horáckou Slavii Třebíč a ve čtvrtek 20. srpna též od šesti večer přivítají GKS Tychy. Poláci jsou přitom náhradním soupeřem za Jihlavu, která je momentálně v karanténě.
Pro veškeré diváky, jež navštíví oba domácí zápasy Jestřábů, budou platná v danou chvíli stanovená hygienická opatření. Což podle současných norem znamená nosit po celou dobu pobytu na zimním stadionu roušku, pohybovat se pouze v jednom vymezeném sektoru, dodržovat odstup od ostatních fanoušků a v hledišti sedět v každé druhé řadě ob jedno sedadlo…
Otázkou zůstává, kolik příznivců si za takových nařízení reálně najde cestu do ochozů. „My věříme, že nás fandové v těžké situaci maximálně podpoří tak, jak to půjde. Tedy kupováním permanentek na celou prvoligovou sezónu i tím, že přijdou na naše úvodní přáteláky doma. Pro nikoho to teď není jednoduché, proto bychom se měli navzájem podržet,“ vyzval Vykoukal fanoušky, aby se k okolnostmi zkoušené ptačí letce neobraceli zády.

program přípravných utkání lhk jestřábi

úterý 11. srpna, 19.15 hodin: Frýdek-Místek – Prostějov odloženo
(náhradní termín zatím nestanoven)
středa 12. srpna, 19.15 hodin: Poruba – Prostějov odloženo
(náhradní termín zatím nestanoven)
čtvrtek 13. srpna, 16.00 hodin: Jastrzebie – Prostějov odloženo
(náhradní termín zatím nestanoven)
úterý 18. srpna, 18.00 hodin: Prostějov – Třebíč
čtvrtek 20. srpna, 18.00 hodin: Prostějov – Tychy
úterý 25. srpna, 18.00 hodin: Prostějov – Vsetín
čtvrtek 27. srpna, 18.00 hodin: Prostějov – Přerov
pondělí 7. září, 18.00 hodin: Šumperk – Prostějov

  • Makový pohřební služba
  • 1

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Anketa - hlavní

Co vás v poslední době nejvíce potěšilo?

2017 vitejte na svete banner

Speciály Večerníku

2019 tv pohoda banner

 

Barometr

Vánoční strom bude.

Tohle nám nemůže vzít ani ten lotr koronavirus! Prostějovští radní oznámili, že konání vánočního jarmarku na náměstí T. G. Masaryka je sice v ohrožení, ale o tradiční a neodmyslitelnou součást rynku nepřijdeme. Vánoční strom je už vybrán a letos ho městu darovala rodina z Lipové.

 

Další chyba na Vápenici.
Špatně vypočítané kilometry na směrovníku u Národního domu nejsou jedinou „mýlkou“ na Vápenici v Prostějově. Jak Večerník upozornili čtenáři, při odbočení vlevo do centra v Prostějově je nakřivo namalován odbočující pruh. Podle zlých jazyků museli být lajnovači pod parou...

Nezapomněli na lidi.

Osobnost týdne

Ladislav ADAMÍK

Úctyhodného věku šestadevadesáti let se před týdnem dožil bývalý kvalitní prostějovský atlet. Osobní výročí blížící se magické stovce oslavil v pondělí 19. října.

11 stasova

THUAN DINH DUC

 

Číslo týdne

1 983

Podle posledního sčítání žije v Prostějově 1 983 cizinců. Nejvíce zde pobývá Slováků a Ukrajinců, silné zázemí zde mají Vietnamci.

33

Výrok týdne

„ZATÍM PO NICH NENÍ POJMENOVÁNO VŮBEC NIC!“

Lidé budou vybírat nový název parku v Okružní ulici podle jmen slavných rodáků. A jak zmínil primátor Jura, zatím po nich není pojmenováno vůbec nic...