Dobrý večer, dnes je pondělí 3.10.2022
svátek slaví Bohumil,
zítra František
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...
facebooktwitteryoutubeinstagram

Konečně makali společně po létě dosud vyplněném takřka výhradně individuálními tréninky – a v tom bác! Koronavirus v mužstvu, nástup povinné karantény a na dva týdny přerušená příprava. Prostějovští hokejisté aktuálně řeší velmi nepříjemný zásah do svých plánů v chystání se na nový prvoligový ročník.

Covid-19 je zastavil od úterka 28. července, to znamená zkraje třetího týdne společné přípravy. Na ledě přitom Jestřábi strávili pouze několik dnů, teprve se dostávali do tempa. A místo jeho postupného zvyšování včetně potřebného pilování herních prvků teď stráví čtrnáct dnů v domácí izolaci.
„Samozřejmě je to velká čára přes rozpočet, celý předem naplánovaný tréninkový proces to hodně naruší. Včetně prvních tří přátelských zápasů. Ale nedá se nic dělat, taková je prostě situace. A musíme se s ní vyrovnat, nějak poprat. Nejsme v tom každopádně sami, stejné komplikace mají i jinde,“ zmínil sportovní manažer elhákáčka Jiří Vykoukal, že nákaza postihla například Litvínov, České Budějovice či soupeře z Chance ligy Kladno, Litoměřice, Slavii Praha a Sokolov.
Je zřejmé, že ptačí dravci nyní z valné části poztrácí to, co dosud natrénovali. „Dva týdny sice není nijak fatální pauza, ale dlouhá v momentální fázi přece jen je. Jde o to, aby kluci v rámci možností i zavření doma něco fyzicky dělali, kondičně a silově se udržovali. Pochopitelně záleží na podmínkách, jaký má kdo v bytě nebo domě prostor, vybavení a podobně. Úplně zahálet by však nikdo neměl,“ věří Vykoukal.
K takovému závěru ho opravňuje relativně dobrý zdravotní stav všech plejerů. „Kluci průběžně hlásí, že jsou naprosto nebo skoro bez příznaků nemoci. Takže na sobě můžou pracovat hned, případně po nějakém nezbytném odpočinku. Pozitivní přitom je, že nakažení by podle informací z hygieny měli mít vůči koronaviru určitou odolnost, minimálně na nějakou dobu,“ vypíchl někdejší špičkový obránce i jeden klad v nastalé prekérní situaci.
Nakolik zdatně z ní Jestřábi vybruslí, to ve větší míře ukážou teprve příští týdny a měsíce. 

Total Comments

  • Makový pohřební služba
  • 1

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

Anketa - hlavní

Co vás v poslední době nejvíce potěšilo?

2017 vitejte na svete banner

Speciály Večerníku

2019 tv pohoda banner

 

Barometr

Vánoční strom bude.

Tohle nám nemůže vzít ani ten lotr koronavirus! Prostějovští radní oznámili, že konání vánočního jarmarku na náměstí T. G. Masaryka je sice v ohrožení, ale o tradiční a neodmyslitelnou součást rynku nepřijdeme. Vánoční strom je už vybrán a letos ho městu darovala rodina z Lipové.

 

Další chyba na Vápenici.
Špatně vypočítané kilometry na směrovníku u Národního domu nejsou jedinou „mýlkou“ na Vápenici v Prostějově. Jak Večerník upozornili čtenáři, při odbočení vlevo do centra v Prostějově je nakřivo namalován odbočující pruh. Podle zlých jazyků museli být lajnovači pod parou...

Nezapomněli na lidi.

Osobnost týdne

Ladislav ADAMÍK

Úctyhodného věku šestadevadesáti let se před týdnem dožil bývalý kvalitní prostějovský atlet. Osobní výročí blížící se magické stovce oslavil v pondělí 19. října.

11 stasova

THUAN DINH DUC

 

Číslo týdne

1 983

Podle posledního sčítání žije v Prostějově 1 983 cizinců. Nejvíce zde pobývá Slováků a Ukrajinců, silné zázemí zde mají Vietnamci.

33

Výrok týdne

„ZATÍM PO NICH NENÍ POJMENOVÁNO VŮBEC NIC!“

Lidé budou vybírat nový název parku v Okružní ulici podle jmen slavných rodáků. A jak zmínil primátor Jura, zatím po nich není pojmenováno vůbec nic...