Dobrý večer, dnes je pondělí 27.5.2024
svátek slaví Valdemar,
zítra Vilém
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...
facebooktwitteryoutubeinstagram

Z obvykle dobře informovaného zdroje k nám doputovala zpráva, že v týmu hokejistů LHK Jestřábi Prostějov se objevil COVID-19. Stejně jako poslední dobou v řadě jiných klubech z celé ČR. Server vecernikpv.cz začal pátrat po tom, zda je tahle zdravotně nepříjemná informace pravdivá.

V úterý 28. července ráno jsme se dovolali hlavnímu trenérovi Jestřábů Jiřímu Šejbovi, který na přímou otázku Večerníku o údajném výskytu koronaviru v prostějovském mužstvu odpověděl: „Na tohle se musíte zeptat sportovního manažera, zavolejte Jirkovi Vykoukalovi.“
Proto jsme se během celého úterního dne i středečního dopoledne snažili zmíněného šéfa zkontaktovat, leč bohužel marně. Vykoukal opakovaně nezvedal svůj mobilní telefon a neodpověděl ani na SMS zprávu. Podobně jsme (ne)pochodili i u šéfa Jaroslava Luňáka. Nemilou zvěst nám tak potvrdil alespoň jeden z bývalých hráčů Jestřábů. „Ano, tři kluci jsou nakažení a trénink tak musel být přerušen. Ale víc nevím.“
Pravdou také každopádně je, že v rozpisu ledu Víceúčelové haly Prostějov – zimního stadiónu mělo áčko LHK ještě na pondělí 27. července vyhrazeny tréninkové časy na 10.00 až 12.15 a 16.45 až 18.00 hodin, zatímco od úterka bylo z veškerých plánů na místní ledové ploše vyškrtnuto. Což asi o něčem svědčí.

Ve středu po poledni nešťastnou zprávu přece jen potvrdil klub na svých webových stránkách. 
Hráče i realizační tým během dneška čekají testy a nucená čtrnáctidenní karanténa. Ve středu 12.8. podstoupí kluci znovu kontrolní testy. Všichni věříme, že dopadnou dobře a Jestřábi se budou moci vrátit co nejdříve na led.

Ohlasy budeme nadále sbírat, podrobnosti zjišťujeme také u hygieniků. Více se dočtete v příštím čísle tištěného vydání.

 

 

 

Jakmile se o situaci u prostějovských hokejistů něco dozvíme oficiální cestou, budeme vás okamžitě informovat!

  • Makový pohřební služba
  • 1

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Anketa - hlavní

Co vás v poslední době nejvíce potěšilo?

2017 vitejte na svete banner

Speciály Večerníku

2019 tv pohoda banner

 

Barometr

Vánoční strom bude.

Tohle nám nemůže vzít ani ten lotr koronavirus! Prostějovští radní oznámili, že konání vánočního jarmarku na náměstí T. G. Masaryka je sice v ohrožení, ale o tradiční a neodmyslitelnou součást rynku nepřijdeme. Vánoční strom je už vybrán a letos ho městu darovala rodina z Lipové.

 

Další chyba na Vápenici.
Špatně vypočítané kilometry na směrovníku u Národního domu nejsou jedinou „mýlkou“ na Vápenici v Prostějově. Jak Večerník upozornili čtenáři, při odbočení vlevo do centra v Prostějově je nakřivo namalován odbočující pruh. Podle zlých jazyků museli být lajnovači pod parou...

Nezapomněli na lidi.

Osobnost týdne

Ladislav ADAMÍK

Úctyhodného věku šestadevadesáti let se před týdnem dožil bývalý kvalitní prostějovský atlet. Osobní výročí blížící se magické stovce oslavil v pondělí 19. října.

11 stasova

THUAN DINH DUC

 

Číslo týdne

1 983

Podle posledního sčítání žije v Prostějově 1 983 cizinců. Nejvíce zde pobývá Slováků a Ukrajinců, silné zázemí zde mají Vietnamci.

33

Výrok týdne

„ZATÍM PO NICH NENÍ POJMENOVÁNO VŮBEC NIC!“

Lidé budou vybírat nový název parku v Okružní ulici podle jmen slavných rodáků. A jak zmínil primátor Jura, zatím po nich není pojmenováno vůbec nic...