Dobré odpoledne, dnes je neděle 16.6.2024
svátek slaví Zbyněk,
zítra Adolf
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...
facebooktwitteryoutubeinstagram

Bez trenéra brankářů, bez kustoda, ale také bez vysněného dalšího centra nebo bez jasné brankářské dvojky. V takové situaci nejspíše brzy vyrazí na led hokejoví Jestřábi. Důvod? Finanční situace. Už během sestavování kádru představitelé klubu připouštěli, že není nejlepší. Koronavirová krize přitom v tomhle směru vůbec nepomohla. Jak tedy informoval v minulém čísle Večerník, je zde možnost, že pozice trenéra brankářů i kustoda zůstanou neobsazené. Nově to ale vypadá, že se bude muset počítat i se štíhlejším hráčským kádrem.

Před třemi týdny sportovní manažer Jestřábů Jiří Vykoukal hovořil o ideální variantě, tedy příchodu dalšího centra. Rovněž padala slova o tom, že tým je připravený z 90 procent. Je však možné, že současná podoba už mu zůstane. „Centra budeme možná řešit nějakým mladíkem na zkoušku, tam uvidíme, co bude. Situace ohledně partnerů je prostě složitá,“ vyjádřil se Jiří Vykoukal. Aktuálně to tak znamená, že tým má pouze tři centry, stejně tak osm obránců – což je ovšem o jednoho více, než měl před minulou sezónou.
Nejasná je rovněž nadále situace v brankovišti. Zde je zatím napsaný Ondřej Bláha, který by měl být jasnou jedničkou. Druhým brankářem na soupisce je Kryštof Rochla, který ovšem působí jako nouzové řešení, v první lize nikdy nechytal. Je otázkou, zda se nakonec klub nevrátí ke gólmanům z minulé sezóny, tedy k Dvořákovi nebo Štůralovi. Ani jeden z nich nemá zatím angažmá. Zatím to ale vypadá jako krajně nepravděpodobná varianta. „Dvojku plánujeme nějakou na zkoušku. Je ale už nyní jisté, že si nebudeme moci dovolit kvalitní a zkušenou brankářskou dvojku,“ připustil Jiří Vykoukal. Přestože tak Jestřábi dosud sestavili mladý, ale rovněž konkurenceschopný tým, zde se možná ukazuje největší slabina v celé sestavě.

  • Makový pohřební služba
  • 1

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Anketa - hlavní

Co vás v poslední době nejvíce potěšilo?

2017 vitejte na svete banner

Speciály Večerníku

2019 tv pohoda banner

 

Barometr

Vánoční strom bude.

Tohle nám nemůže vzít ani ten lotr koronavirus! Prostějovští radní oznámili, že konání vánočního jarmarku na náměstí T. G. Masaryka je sice v ohrožení, ale o tradiční a neodmyslitelnou součást rynku nepřijdeme. Vánoční strom je už vybrán a letos ho městu darovala rodina z Lipové.

 

Další chyba na Vápenici.
Špatně vypočítané kilometry na směrovníku u Národního domu nejsou jedinou „mýlkou“ na Vápenici v Prostějově. Jak Večerník upozornili čtenáři, při odbočení vlevo do centra v Prostějově je nakřivo namalován odbočující pruh. Podle zlých jazyků museli být lajnovači pod parou...

Nezapomněli na lidi.

Osobnost týdne

Ladislav ADAMÍK

Úctyhodného věku šestadevadesáti let se před týdnem dožil bývalý kvalitní prostějovský atlet. Osobní výročí blížící se magické stovce oslavil v pondělí 19. října.

11 stasova

THUAN DINH DUC

 

Číslo týdne

1 983

Podle posledního sčítání žije v Prostějově 1 983 cizinců. Nejvíce zde pobývá Slováků a Ukrajinců, silné zázemí zde mají Vietnamci.

33

Výrok týdne

„ZATÍM PO NICH NENÍ POJMENOVÁNO VŮBEC NIC!“

Lidé budou vybírat nový název parku v Okružní ulici podle jmen slavných rodáků. A jak zmínil primátor Jura, zatím po nich není pojmenováno vůbec nic...