Dobrý večer, dnes je pondělí 27.5.2024
svátek slaví Valdemar,
zítra Vilém
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...
facebooktwitteryoutubeinstagram

Prostějovský hokej přišel o dalšího rodáka v některé z TOP soutěží. Ukončit aktivní hráčskou kariéru se totiž rozhodl obránce Lukáš Krajíček. Sedmatřicetiletý hráč odehrál poslední zápas letos v lednu. Jak se ukázalo, klání s Libercem mělo být tím posledním.

Krajíček se totiž už tou dobou potýkal a dosud se taky potýká s vleklými zdravotními problémy. „Doufal jsem, že se ještě vrátím, ale jsem realistou. Poslední dvě sezóny jsem moc zápasů kvůli otřesu mozku a problémům s jícnem neodehrál. Honza Peterek přišel v lednu s výborným nápadem, že přerušíme smlouvu a necháme si zadní vrátka, kdyby se mi udělalo dobře,“ sdělil Lukáš Krajíček pro web třineckých Ocelářů, v jejichž dresu vybojoval hned dva tituly, shodou okolností jediné v klubové historii. U toho druhého však byl během play-off pouze v roli diváka. Sezónu a vůbec celou kariéru mu zkrátil nejdřív otřes mozku a později problémy s jícnem. Ty se poprvé objevily loni v létě a spíše se postupem času zhoršovaly. Podle hokejistových vyjádření ubíraly bolesti Krajíčkovi energii, schopnost soustředit se. A nakonec ho přinutily pověsit brusle na hřebík. Z ledu tak jako hráč odešel jeden z nejúspěšnějších hokejových rodáků. Připsal si přes 300 zápasů v NHL a téměř tolik v KHL.

  • Makový pohřební služba
  • 1

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Anketa - hlavní

Co vás v poslední době nejvíce potěšilo?

2017 vitejte na svete banner

Speciály Večerníku

2019 tv pohoda banner

 

Barometr

Vánoční strom bude.

Tohle nám nemůže vzít ani ten lotr koronavirus! Prostějovští radní oznámili, že konání vánočního jarmarku na náměstí T. G. Masaryka je sice v ohrožení, ale o tradiční a neodmyslitelnou součást rynku nepřijdeme. Vánoční strom je už vybrán a letos ho městu darovala rodina z Lipové.

 

Další chyba na Vápenici.
Špatně vypočítané kilometry na směrovníku u Národního domu nejsou jedinou „mýlkou“ na Vápenici v Prostějově. Jak Večerník upozornili čtenáři, při odbočení vlevo do centra v Prostějově je nakřivo namalován odbočující pruh. Podle zlých jazyků museli být lajnovači pod parou...

Nezapomněli na lidi.

Osobnost týdne

Ladislav ADAMÍK

Úctyhodného věku šestadevadesáti let se před týdnem dožil bývalý kvalitní prostějovský atlet. Osobní výročí blížící se magické stovce oslavil v pondělí 19. října.

11 stasova

THUAN DINH DUC

 

Číslo týdne

1 983

Podle posledního sčítání žije v Prostějově 1 983 cizinců. Nejvíce zde pobývá Slováků a Ukrajinců, silné zázemí zde mají Vietnamci.

33

Výrok týdne

„ZATÍM PO NICH NENÍ POJMENOVÁNO VŮBEC NIC!“

Lidé budou vybírat nový název parku v Okružní ulici podle jmen slavných rodáků. A jak zmínil primátor Jura, zatím po nich není pojmenováno vůbec nic...