Dobré odpoledne, dnes je neděle 16.6.2024
svátek slaví Zbyněk,
zítra Adolf
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...
facebooktwitteryoutubeinstagram

Hokejisté LHK Jestřábi Prostějov trénovali až dosud výhradně individuálním způsobem s výjimkou jednoho čtyřdenního bloku společné přípravy od 22. do 25. června. Nyní na tohle krátké období navážou, neboť právě dnes odstartují klasickou týmovou přípravu na nadcházející prvoligovou sezónu 2020/21.

„Sejdeme se v pondělí 13. července hned ráno v osm hodin na prostějovském zimním stadionu. A po krátké poradě půjdeme hned makat. Led bude k dispozici až od 20. července, takže první týden věnujeme pouze kondiční náplni,“ prozradil Večerníku nový hlavní kouč jestřábí letky Jiří Šejba.
V plánu má pro své svěřence posilování, různé cviky, hry i nepříliš oblíbené běhání. „Na fyzické stránce je potřeba pracovat komplexně, to znamená síla, dynamika, rychlost, výbušnost a podobně. Důležité je, aby každý hráč dělal na své maximum a nic nešidil. Jak ve vlastním zájmu, tak s ohledem na tým,“ zdůraznil Šejba.
K tréninkům na suchu budou prostějovští hokejisté využívat prostory místního zimáku a venkovní plochu ZŠ Jana Železného, v případě potřeby i jiná školní hřiště. „Od druhého týdne společné přípravy už samozřejmě budeme chodit hodně na led, ovšem nadále zůstanou součástí dvoufázové dřiny i kondiční tréninky, byť v menší míře,“ upřesnil Šejba.
Dnes počítá s nástupem kompletního mužstva LHK v plném současném složení, to znamená dva brankáři, osm obránců a třináct útočníků. „Věřím, že už se všichni moc těší,“ pravil Šejba s úsměvem. První přátelský zápas mají Hanáci na programu 11. srpna ve Frýdku-Místku, do dalšího ročníku Chance ligy mužů ČR vstoupí 12. září doma proti Slavii Praha.

  • Makový pohřební služba
  • 1

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Anketa - hlavní

Co vás v poslední době nejvíce potěšilo?

2017 vitejte na svete banner

Speciály Večerníku

2019 tv pohoda banner

 

Barometr

Vánoční strom bude.

Tohle nám nemůže vzít ani ten lotr koronavirus! Prostějovští radní oznámili, že konání vánočního jarmarku na náměstí T. G. Masaryka je sice v ohrožení, ale o tradiční a neodmyslitelnou součást rynku nepřijdeme. Vánoční strom je už vybrán a letos ho městu darovala rodina z Lipové.

 

Další chyba na Vápenici.
Špatně vypočítané kilometry na směrovníku u Národního domu nejsou jedinou „mýlkou“ na Vápenici v Prostějově. Jak Večerník upozornili čtenáři, při odbočení vlevo do centra v Prostějově je nakřivo namalován odbočující pruh. Podle zlých jazyků museli být lajnovači pod parou...

Nezapomněli na lidi.

Osobnost týdne

Ladislav ADAMÍK

Úctyhodného věku šestadevadesáti let se před týdnem dožil bývalý kvalitní prostějovský atlet. Osobní výročí blížící se magické stovce oslavil v pondělí 19. října.

11 stasova

THUAN DINH DUC

 

Číslo týdne

1 983

Podle posledního sčítání žije v Prostějově 1 983 cizinců. Nejvíce zde pobývá Slováků a Ukrajinců, silné zázemí zde mají Vietnamci.

33

Výrok týdne

„ZATÍM PO NICH NENÍ POJMENOVÁNO VŮBEC NIC!“

Lidé budou vybírat nový název parku v Okružní ulici podle jmen slavných rodáků. A jak zmínil primátor Jura, zatím po nich není pojmenováno vůbec nic...