Dobré odpoledne, dnes je neděle 16.6.2024
svátek slaví Zbyněk,
zítra Adolf
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...
facebooktwitteryoutubeinstagram

Zřejmě ani sami prostějovští hokejisté nečekali, jak razantní obměnou projde během aktuálního jara a léta jejich realizační tým. Leč stalo se. A Večerník rozebral jak proběhlé korektury, tak předpokládaný další vývoj.

Jednoznačně nejzásadnějším zásahem byl neplánovaný a zdravotně vynucený odchod hlavního kouče Ladislava Lubiny. Vedení LHK normálně počítalo s pokračující spoluprací, ale kormidelník musel kvůli vážným problémům náhle skončit. Načež se rychle podařilo najít adekvátní náhradu v Jiřím Šejbovi, tedy jiné někdejší hráčské legendě Pardubic.
„V první řadě chceme Láďovi popřát hodně sil i statečnosti a ať se uzdraví, což je ze všeho nejpodstatnější,“ zdůraznil sportovní manažer LHK Jiří Vykoukal podporu nemocnému Lubinovi. „My jsme se snažili reagovat na vzniklou situaci, to se v rámci možností určitě povedlo. Věříme, že Jirka Šejba je trenér, který Prostějov může vrátit na vyšší pozice v Chance lize,“ řekl Vykoukal.
Na místě trenérského asistenta setrval – bez ohledu na střídání stráží v případě hlavního – osvědčený matador Ivo Peštuka. „Ivoš má spoustu cenných zkušeností i správný pohled na hokej, za takového parťáka na střídačce jsem moc rád. Do našeho štábu trenérů navíc počítám i Jirku Vykoukala, který Jestřáby vedl dost dlouho před Láďou Lubinou a rozhodně může přispět spoustou cenných poznatků,“ osvětlil Šejba Večerníku svou představu.
U „A“-mužstva elhákáčka naopak skončili trenér brankářů a marketingový manažer Štefan Žigárdy, kondiční specialista David Skřivánek i kustod Michal Mareš. Prvně dva jmenovaní přitom působili v hanáckých službách už řadu let, zatímco Mareš nastoupil místo Michala Černého teprve během uplynulé sezóny. Co náhrada za tyto muže?
Novým marketingovým manažerem se stal dosavadní útočník a místní rodák – patriot Václav Meidl, jenž z ledu do kanceláře přeskočil bezprostředně po ukončení aktivní hráčské kariéry. Kondičního trenéra, kouče gólmanů ani kustoda však klub zatím nemá. „Záleží na majiteli a ekonomických podmínkách, kým a jestli vůbec tyhle pozice obsadíme,“ připustil Jiří Vykoukal, že některé ze zmíněných postů možná zůstanou prázdné.
Sám zůstává pevnou součástí prostějovské hokejové organizace stejně jako vedoucí mužstva Josef Ovečka (služebně nejstarší člen realizačního týmu) a uznávaný lékař Radomír Holibka. Nejvyšším šéfem je nadále vlastník Jaroslav Luňák, cíl omlazeného kádru bude v novém ročníku prvoligové soutěže s odlišným hracím systémem zřejmý – postoupit ze základní části do horní nadstavbové skupiny a tím si s předstihem zajistit účast v play-off! 

  • Makový pohřební služba
  • 1

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Anketa - hlavní

Co vás v poslední době nejvíce potěšilo?

2017 vitejte na svete banner

Speciály Večerníku

2019 tv pohoda banner

 

Barometr

Vánoční strom bude.

Tohle nám nemůže vzít ani ten lotr koronavirus! Prostějovští radní oznámili, že konání vánočního jarmarku na náměstí T. G. Masaryka je sice v ohrožení, ale o tradiční a neodmyslitelnou součást rynku nepřijdeme. Vánoční strom je už vybrán a letos ho městu darovala rodina z Lipové.

 

Další chyba na Vápenici.
Špatně vypočítané kilometry na směrovníku u Národního domu nejsou jedinou „mýlkou“ na Vápenici v Prostějově. Jak Večerník upozornili čtenáři, při odbočení vlevo do centra v Prostějově je nakřivo namalován odbočující pruh. Podle zlých jazyků museli být lajnovači pod parou...

Nezapomněli na lidi.

Osobnost týdne

Ladislav ADAMÍK

Úctyhodného věku šestadevadesáti let se před týdnem dožil bývalý kvalitní prostějovský atlet. Osobní výročí blížící se magické stovce oslavil v pondělí 19. října.

11 stasova

THUAN DINH DUC

 

Číslo týdne

1 983

Podle posledního sčítání žije v Prostějově 1 983 cizinců. Nejvíce zde pobývá Slováků a Ukrajinců, silné zázemí zde mají Vietnamci.

33

Výrok týdne

„ZATÍM PO NICH NENÍ POJMENOVÁNO VŮBEC NIC!“

Lidé budou vybírat nový název parku v Okružní ulici podle jmen slavných rodáků. A jak zmínil primátor Jura, zatím po nich není pojmenováno vůbec nic...